Cyklostezky Evropy

Cyklostezky Evropy https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76004/cyklostezky-evropy.jpg 5 5 5

Lucie Kovaříková a Michal Jon se poprvé vydali na kolech po Evropě v roce 1994. Od té doby projeli na kole přes 40 zemí po celém světě, v letech 2002-2005 svět objeli. Tentokrát se však nevypravíme se známými světoběžníky do vzdálených krajin, zůstaneme v Evropě, ale projedeme ji opravdu důkladně. Oba cyklocestovatelé nás provedou po 30 nejznámějších cyklostezkách, počínaje nejfrekventovanějšími - Labskou a Dunajskou a konče cyklostezkou mezi pohádkovými zámky kolem řeky Loiry. Také celé Švýcarsko s nimi procestujeme křížem krážem. Lucka s Michalem všechny trasy osobně v posledních letech projeli, takže knihu sestavili z vlastních zkušeností. Protože se jedná ve většině případů o putování po rovině a bez automobilového provozu, jsou tipy mimořádně vhodné pro rodiny s malými dětmi. Jednak s těmi v přívěsných vozíčcích, ale také s těmi, které na malých kolech absolvují své první samostatné kilometry. Jedná se již o sedmou knihu těchto cyklocestovatelů, která obsahuje jako vždy spoustu užitečných informací a fotografií, jimž dá vyniknout podlouhlý formát této edice. ... celý text

Lum
31.12.2020 5 z 5

Fantastické, díky této knize jsme začali jezdit s tlupou dětí (nejen) po těchto trasách, již 10 let v řadě za sebou.

Tomas@S
30.06.2018 5 z 5

Tato cyklisticka kniha neni ani tak cestopis jako spis odborny pruvodce mnoha zajimavymi dalkovymi cyklotrasami zejmena v Rakousku a Svycarsku, kteremu je venovana zvlaste velka pozornost. Je to profesionalne zpracovane, taky aby ne kdyz autori jsou profici. Neni tomu absolutne co vytknout. Za textem se skryva leta zkusenosti a tisice najetych kilometru po zminenych cyklotrasach. Zde nam autori serviruji jiz zpracovane doporucene trasy vcetne jejich map a doporucenych navaznosti, takze staci jen sahnout a vybrat si nejvhodnejsi. Tras je opravdu hodne a tedy v knize neni prostor pro vycerpavajici informace, proto nez vyrazite je nutne si o trase samozrejme zjistit vice. No snad se aspon na nektere z nich nekdy podivam, protoze se jedna v naproste vetsine o velmi atraktivni mista. Autori nezapominaji popis cyklotras zpestrit nekolika drobnymi osobnimi zazitky, ktere se jim behem jejich putovani na danych trasach staly. Tim tomuto pruvodci davaji trochu jiny cestopisny rozmer.