Cuentos de la selva / Pohádky z pralesa (dvojjazyčná kniha)

Cuentos de la selva / Pohádky z pralesa (dvojjazyčná kniha) https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301209/bmid_pohadky-z-pralesa-cuentos-de-la-sel-8aA-301209.jpg 4 6 6

Dvojjazyčná podoba dvou fantastických povídek (Juan Darién — Paso del Yabebirí = Přechod přes řeku Yabebirí) od uruguayského autora z počátku dvacátého století. Zjednodušená verze, doplněná CD. Inspiraci pro povídky, jejichž hlavními hrdiny jsou zvířata, čerpal autor ze svých zkušeností a zážitků s divokou přírodou při pobytu v jihoamerickém pralese. Povídky jsou určeny pokročilým studentům španělštiny. Text je doplněn komentářem jazykových zvláštností, kontrolními otázkami a testy. Na přiloženém CD jsou příběhy vyprávěny rodilým mluvčím.... celý text

topi80
23.02.2018 4 z 5

Jedna z těch lepších dvojjazyčných knih. Pohádky (povídky) jsou hezky po jihoamericku drsné, a co je ještě lepší, dobře splňují svůj didaktický účel. Díky opakování motivů (a slov) pak lezou slovíčka lépe do hlavy. Bonusem je pak i cédéčko se zvukovou verzí.

zuzi1162
26.11.2014 5 z 5

Na mě už trochu složitější španělština, ale aspoň vidím, že se musím snažit. Namluveno hezky.

dvojjazyčná vydání španělština zjednodušená četba

Horacio Quiroga
uruguayská, 1878 - 1937
1978  86%Návrat Anakondy
1960  80%Pohádky z pralesa
2009  73%Cuentos de la selva / Pohádky z pralesa (dvojjazyčná kniha)
2003  80%Príbehy z pralesa