Čtyřhodinový pracovní týden

Čtyřhodinový pracovní týden https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69617/bmid_ctyrhodinovy-pracovni-tyden-riJ-69617.jpg 3 196 35

Peníze mají hodnotu jen tehdy, máte-li čas si je užít. Strávíte-li své mládí v kanceláři, nejsou vám k ničemu zvlášť když lze pracovat tak, abyste měli dostatek nejen peněz, ale i dalších tvrdých měn nového bohatství: času a mobility. Laciná iluze? Tim Ferriss ve své dnes již proslulé knize velmi přesvědčivě ukazuje, jak tento sen realizoval a jak to může udělat kdokoli další. Kniha je světovým bestsellerem a vyšla v 35 zemích.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Ekonomie a obchod
Vydáno: , Jan Melvil

4-hour workweek: Escape 9-5, live anywhere, and join the new rich , 2007

antonin0999
08.07.2018 3 z 5

Nacházím dvě roviny v rámci kterých lze knihu hodnotit. Je pravdou, že je špatně lokalizovaná, víceméně stvořená pouze pro americké podmínky, podstatná část knihy je pro běžného českého smrtelníka naprosto neaplikovatelná.
Druhá stránka věci je ta, že Tim Ferriss umí výborně psát, zaujmout a i když působí jako egomaniak, co všechno umí a dokázal a pojem (dle autora je čtenářovým cílem se zařadit mezi tuto skupinu) "noví bohatí" značí osobu podobného ražení, které záleží jen na sobě a svých zážitcích, talent nadchnout pro věc se mu nedá upřít.
Přes všechna negativa je to motivující četba, protože nutí čtenáře přemýšlet o možnostech, které má někdy na dosah ruky a připadají mu naprosto nedosažitelné, a to je přinos, který nemohu ignorovat a díky kterému se tato kniha stala mezinárodním bestsellerem.

martin6675
03.06.2018 4 z 5

Opravdu nechápu některé zdejší komentáře... Pokud si někteří myslí, že pouhým přečtením knihy se stanou milionářem či v něčem nejlepší, tak jednak se šeredně mýlí a druhak není tento typ knihy pro ně.

Samozřejmě, že jsou rady a triky využitelné hlavně pro Američany, ale v rámci modifikace jdou některé velmi dobře využívat i u nás.

Jack Bauer
30.04.2018 1 z 5

V knize Cestikon byl odkaz na tuhle knihu na kterou jsem se velmi těšil, že se něco nového zase dozvím. Čtu a čtu a zjišťuji, že stále nic nevím, polovina knihy pryč, neustálé omílaní stále dokola toho samémého bez nějaké významější informace. Kniha by se dala zkrátit na cca 20 stran. Hloupé a zbytečné rady jako v mnoha podobně zaměřených knihách typu „Jak zbohatnout "- čtete a čtete a nic se nedovíte, nezbohatnete. Zbohatne jen autor jak vás pěkně nachytal názvem knihy.
Kniha pro zbohatlé američany do našeho prostředí naprosto nevhodná. Prvních 100 stran se nedalo vůbec číst, stálé omílání dokola co se v knize dál dočtete, už jsem s ní chtěl praštit, ale četl jsem dál a nic se nedověděl. Ono si stačí přečíst na konci knihy jen dodatek pro české čtenáře, vše ostatní je pro američany, zbytečná četba. Navíc zastaralé. Vhodné pro kancelářské krysy, ne pro každého. Spousta zbytečných blábolů co autor dokázal a jak se mu daří stejně jako knihy od Kyosakiho, z kterých si taky nakonec nic neodnesete. Lituji, že jsem s ni hned ze začátku nepraštil, jak jsem chtěl. Naprostá ztráta času proti nemuž autor tak bojuje, lepší je v ní jen tak listovat, otáčet stránku za stránkou a hledat co člověka zaujme, pak teprve zkusit začíst číst. Kdyby to bylo tak jednoduché a řídili by se tím všichni, to by byl mazec,ale tohle je jak nějaká sci-fi. Aspoň by kniha mohla mnohé inspirovat a netrávit čas v práci 12 a více hodin za mrzký plat a bojovat proti tomu. Ale lidstvo je stádo ovcí lehce zmanipulovatelných, většinou nemyslících, nepřemyšlejících...

lipon
27.03.2018 2 z 5

Podle mě by se tato kniha měla rozdávat zdarma a mělo by být na ní upozornění, že se jedná o reklamu na různé služby osobních asistentů, internetové služby apod. Zajímalo by mě, jestli autorovi propagované firmy za propagaci platí. Naprostá většina rad a tipů by se možná dala použít pro podnikatele na internetu (majitele e-shopů apod.) a to navíc pouze v Americe.... Řekl bych, že autor navíc profituje hlavně z těch bláhovců, kteří si knihu koupí a myslí si, že pak budou mít opravdu čtyřhodinový pracovní týden a vydělávat bez práce.... Tak to v životě nefunguje..... naštěstí. Kdybych to vzal ad absurdum a všichni se tímto řídili, to by bylo něco. Akorát by asi nebylo na koho delegovat... Abych jen nehanil, nějaké tipy jsem si pro sebe také vzal (např. práce s emaily).

jaroiva
04.02.2018 3 z 5

nejlepší na této knížce je to, že se ve vydání, které jsem četla, Tim už zmiňuje o knížce, kterou vydává na přání čtenářů této knihy - a sice Čtyřhodinové tělo. A to je opravdu bomba kniha. 4hodinový týden tedy beru jako předvoj a tedy jsem za něj taky ráda, i když je to takové... no, na mě až moc americké.

roso.mak
28.11.2017 1 z 5

Kniha pro ty, co si myslí, že ženě se nejlíp omluvíte, když to zadáte jako práci své sekretářce. Pro ty, kteří si myslí, že 10 dolarů na hodinu je naprostý pakatel, který s chutí vypláznou dané sekretářce a pro ty, kteří budou nadšení, že měsíc ježdění městskou v Buenos stojí jen trojnásobek toho co v Praze. Zkrátka a dobře, je to kniha pro zhýčkané zbohatlíky z US. Sorry , autore. Já beru trochu jinou mzdu. Asi se stanu vaší sekretářkou. Zadělávat lidem na rozvod by mi určitě šlo.

angloumene
16.09.2017 4 z 5

Musím dát zapravdu řadě zdejších komentářů a uznat, že ne všechny Ferrissovi rady je možné aplikovat na naše místní podmínky. Přesto se v knize najde spousta drobných pouček a doporučení, která jsou platná i u nás. Navíc nemůžeme pominout hlavní poselství knihy. Totiž, že náš čas na to dělat to co chceme, nebude až se po x desítkách let konečně dopracujeme k důchodu, ale je právě teď. Na nás už zůstává, jestli budeme ochotní a schopní vzít tuhle jedinečnou příležitost do vlastních rukou nebo jestli se pasivně necháme vést davem.

lucie1575
24.06.2017 4 z 5

V knize je mnoho nápadů jak si ulehčit práci, ale chápu, že češi, kteří mají problémy s komunikací v angličtině jeho nápady nevyužijí.

francouz
08.12.2016 1 z 5

Musím říci, že tato kniha mě ničím neobohatila. Je to taková prvoplánová rychlokvaška, zřejmě napsaná za 4 hodiny....
Mnoho použitých nástrojů je obecně známých, takže mě rozhodně nikam neposunula. Snad jen v tom, že příště budu daleko opatrnější, než si knížku koupím.
Na druhou stranu komu by se nechtělo pracovat pouze 4 hodiny týdně a být finančně zajištění, alespoň k tomu abchom si mohli plnit svoje přání a tužby.

fox171cz
10.07.2016 3 z 5

Mnoho věcí jsem již znal, tudíž mě kniha tolik neobohatila. Za přečtení stojí.

bihouz
01.05.2016 2 z 5

Knihu čtu podruhé a poprvé jsem byl nadšený. Teď už tolik ne. A nemůžu se zbavit dojmu, že kniha byla záměrně psaná tímto stylem... Jen, aby se prodávala...

psavec
23.02.2013 1 z 5

Knihu bych zařadil do žánru Byznys sci-fi, kam patří například knihy od Kyosakiho. Pokud čtenář podniká, může v knize objevit pár věcí, které mu třeba i trochu pomohou. Chcete-li si dobře počíst pro odreagování, potom knihu doporučuji. Pokud však hledáte informace, které by vám skutečně mohli pomoci, začněte místo podobných knih raději studovat odbornou literaturu. Užitečný obsah z této knihy by se dal sepsat na dvě strany. Řadu věcí jsem vyzkoušel a bylo to zajímavé, nicméně pro naše prostředí zdaleka ne ideální. Ještě taková malá technická poznámka na okraj: Budete-li si najímat zahraniční pracovníky, stáváte se automaticky plátci DPH (což v knize zapomněli uvést), tak abyste se nedivili, že vám zpětně berňák dopočítá třeba i pár set tisíc na dani.

yank3e
12.01.2013 3 z 5

V knížce najdete jak části, které v českém prostředí snad ani není možné využít (osobní asistenti například), tak části, které jsou velmi přínosné. Autor sice místy příliš vnucuje své názory, na druhou stranu vám ten odlišný pohled může pomoci začít uvažovat jinak a trochu přehodnotit životní priority.

adso_
30.08.2012 4 z 5

Kniha která stojí za přečtení, rozhodně si na ni dříve nedělejte vlastní názor. Pro aktivní lidi velice užitečný pomocník, pro nudné rejpaly věc k zasmání. Bohužel pravda je ta, že se týká Amerických podmínek, a i když se český vydavatel snažil dát pár poznámek s hvězdičkou pro ČR, nestačí to. Ale jiných výživných věcí je tam dost a dost :)

Yaromil
25.06.2012 5 z 5

Po knize jsem pokukoval již od jejího vydání, ale bál jsem se, že bude až příliš "americká" a tak jsem s její koupi stále otálel. Nakonec jsem knihu nedávno pořídil a začal jí číst spíše ze zvědavosti, než s velkými očekáváními. K vlastnímu překvapení mě Čtyřhodinový pracovní týden zaujal již od prvních stran a nepustil až do samého konce. Kniha mě velice zaujala a co víc, autor se s čtenářem dělí o mnoho cenných rad a příkladů z praxe / vlastního života. Jsem přesvědčen, že s určitými modifikacemi lze rady uvedené v knize užít i v našem českém prostředí - tento proces velice usnadňuje český vydavatel, která knihu doplnil o mnoho poznámek pod čarou, které právě uvádějí nejrůznější alternativy pro české čtenáře. Co se týče českého vydání, tak klobouk dolu, myslím, že se velice povedlo. Četl jsem mnoho názorů, kdy lidé nazývali autora "vyčůránkem", ale v průběhu čtení knihy mě nic takového nenapadlo, ba naopak spíše bych ho nazval dostatečně bystrým a chytrým, aby si dokázal zařídit život takový, jaký si ho sám přeje.

Již řadu měsíců přemýšlím, jak si i ten svůj život vylepšit a tato kniha je minimálně dobrým odrazovým můstkem... Co k ní dodat? Snad je to, že jsem jí měl začít číst již dávno! Vřele doporučuji.

Timothy Ferriss
americká, 1977
2010  69%Čtyřhodinový pracovní týden
2011  78%Čtyřhodinové tělo
2017  85%Nástroje titánů
2013  80%Čtyřhodinový šéfkuchař
2018  70%Sila mentorov

Kniha Čtyřhodinový pracovní týden je v