Probuzení Simona Spiera

Probuzení Simona Spiera https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321804/bmid_probuzeni-simona-spiera-lWw-321804.jpg 4 1617 390

Creekwood série

Na začátku všeho byly nevinné emaily… Poté co se Simon zapomněl odhlásit ze školního počítače, najde jeho korespondenci spolužák Martin a začne ho vydírat. Simon je totiž gay a před svými spolužáky to stále tají. Poslední dny trávil korespondencí se zajímavým klukem ze školy s přezdívkou Blue a natolik se sblížili, že by zvlášť jeho nerad vystavil nějaké trapné situaci a pomluvám. Spolužáci dovedou být pěkní sígři! On by to ustál, ale co Blue? Zná ho zatím jen po síti, ale kdo je Blue doopravdy? Žádného kluka ze školy, co by byl gay, nezná… S nerdem Martinem ale není radno si zahrávat, a tak se snaží vyhovět jeho požadavku: dostat se co nejblíž Simonově nejlepší kamarádce Abby.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Simon vs. the Homo Sapiens Agenda , 2015

kalinkacz
01.04.2017 5 z 5

Naprosto skvělá, roztomilá, čtivá a návyková kniha s nejúžasnějším hlavním hrdinou na světě! Kniha vás donutí se usmívat a číst, dokud nebude konec... Rozhodně v sobě skrývá menší poselství, které vám ukáže, jakým způsobem lze zbořit zdi, které máte před okolním světem... Absolutně jedna z nejlepších young adult knih, kterou budu neustále doporučovat a budu se k ní moc ráda vracet...

michaela669
01.04.2017 4 z 5

S kamarádkou, která mi tuto knihu půjčila v angličtině, jsme se shodly na tom, že nejhorší bylo dostat se přes začátek. Po prvních pár stranách jsem opravdu myslela, že knihu položím a přestanu. Ale teď jsem opravdu ráda, že jsem to neudělala. Kniha se mi opravdu velmi líbila a hodlám si ji přečíst ještě jednou, ale tentokrát v češtině. Těším se na to, až si budu moci více všímat detailů kolem Blue, když už teď vím kdo to je, i když jsem to do posledních chvíle opravdu netušila.

SarahRoyalAss
22.03.2017 5 z 5

Skvělá, nádherná, roztomilá a geniální knížka!
Kdybych mohla, uňuchňala bych Simona. A (žádné spoilery) i Bluea~ ;)
Je to opravdu moc roztomilý příběh, vřele doporučuji.
První polovina mi šla pomalu, ale od poloviny knížky to už jelo samo. Četlo se to jedna báseň :)
Hrozně se mi líbilo, jak jsem se v přemýšlení mohla přirovnat k Simonovi. Prakticky jsem se vrátila do školních let, kdy jsem chodila do dramatického kroužku a prožívala podobné věci. ♥
Po přečtení jsem dostala chuť na Orea a nemůžu si pomoct než poslouchat Elliotta Smitha :)

Lenny33
16.03.2017 4 z 5

Oddechové čtení určené opravdu pro mládež, ale moc čtivé a hezké. Minimálně u konce se určitě každý bude culit jak blázen. 4,5*

frukeška
16.03.2017 5 z 5

Geniální :3
"Nemám rád konce. Mám rád věci, které nikdy nekončí." - Simon Spier

Efeméra
12.03.2017 4 z 5

Jedna z těch knih, které se čtou doslova samy - klidně až do noci. V mém případě do půl třetí ráno ;) Simon je velmi sympatická hlavní postava a celý text koření špetka nenásilného humoru. Příběh je poměrně jednoduchý, plyne tak, jak čtenář čeká, bez žádných větších zvratů. I konec je typický happy end. Nedá se tedy říct, že by knížka předávala nějaké hluboké poselství, je to vyloženě oddechové čtení (což ale není vůbec špatné). Autorka mi svým stylem trochu připomněla Rainbow Rowell. Za mě po delším zvažování 3,5*.

danielosbourne
07.03.2017 5 z 5

Tahle kniha byla naprosto úžasná. Nejhorší na tom je, že nedokážu z přesností určit, co se mi na ní tak moc líbilo. Zda to byla ta otevřenost, uvěřitelnost děje nebo to bylo skvěle napsanými postavami. Nejspíše to bylo kombinací toho všeho a k tomu ještě navrch příjemná a nenásilná romantická linka mezi dvěma kluky. Zkrátka jsem si tuhle knihu neuvěřitelně užil a teď mě mrzí, že jsem ji přečetl tak moc rychle. Bohužel jsem nemohl odolat.

BlogKnihotání
04.03.2017 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se neuvěřitelně těšila a musím říct, že mě doopravdy nadchla. Kniha mi přijde jednoduše dokonalá. Je vtipná a pojednává o aktuálním tématu. Klidně by mohlo být více knížek takového typu.

Adris
04.03.2017 4 z 5

Hodně jsem se u knihy nasmála. Neustále jsem tipovala, kdo by Blue mohl být. To, jak čtenáře autorka napíná s jeho totožností až do konce, je od ní velmi dobrý tah. Tohle zkrátka miluju. Takové reálné záhadno:).Užila jsem si i spoustu romantiky a poznala fůru milých lidí. Škoda jen, že autorka nenapsala pokračování - i když není vlastně kam pokračovat, stejně by mě zajímalo, jak šel Simonův život dál.

Knihu Probuzení Simona Spiera rozhodně doporučuji. Je to taková ta kniha, z které na konci máte hezký pocit u srdce. Doufám, že se Yoli nebude bránit vydání dalších knih s podobnou tematikou nebo další počiny Becky Albertali.

Babouš
27.02.2017 5 z 5

Absolutní nadšenost! Jsem hrozně rád, že i navzdory malému českému knižnímu trhu vycházejí knihy s menšinovou tematikou. Probuzení Simona Spiera je zábava, ale přitom v sobě nese strašně důležité téma. Navíc je celá kniha tak krásně napsaná, že to ani nemůžu popsat. Takže prostě jenom doporučuju!