Probuzení Simona Spiera

Probuzení Simona Spiera https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321804/bmid_probuzeni-simona-spiera-lWw-321804.jpg 4 1618 390

Creekwood série

Na začátku všeho byly nevinné emaily… Poté co se Simon zapomněl odhlásit ze školního počítače, najde jeho korespondenci spolužák Martin a začne ho vydírat. Simon je totiž gay a před svými spolužáky to stále tají. Poslední dny trávil korespondencí se zajímavým klukem ze školy s přezdívkou Blue a natolik se sblížili, že by zvlášť jeho nerad vystavil nějaké trapné situaci a pomluvám. Spolužáci dovedou být pěkní sígři! On by to ustál, ale co Blue? Zná ho zatím jen po síti, ale kdo je Blue doopravdy? Žádného kluka ze školy, co by byl gay, nezná… S nerdem Martinem ale není radno si zahrávat, a tak se snaží vyhovět jeho požadavku: dostat se co nejblíž Simonově nejlepší kamarádce Abby.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Simon vs. the Homo Sapiens Agenda , 2015

Jakahol
22.08.2017 5 z 5

Neumím popsat, jak moc je tahle kniha dokonalá. Doporučuju všem, aby to zjistili sami jejím přečtením. :)

maca5449
20.08.2017 4 z 5

Když ono to bylo tak roztomilý, že si to ty hvězdy prostě zaslouží...

FoxieAli
18.08.2017 5 z 5

Knížku jsem přečetla doslova jedním dechem. No, a pak jsem se dozvěděla, kdo je Blue, a moje reakce byla zhruba taková: "Musím si to přečíst od začátku, abych Bluea začala brát na vědomí, protože on tam celou dobu byl a já si ho nevšimla. Hurá, můžu číst znova!" Opravdu, je to fakt boží. PS: doporučuji si ke čtení koupit Orea :)

PetrO93
09.08.2017 5 z 5

K téhle knize se budu rád vracet. Postava Simona Spiera mi padla do oka už při prvních odstavcích. Kniha je vtipná a při čtení se uzavřete do smyčky nikdy nekončícího napětí, než se vlastně dozvíte, kdo je "Blue".
Tuhle knihu bych doporučil, už jen z toho důvodu, aby si někteří jedinci uvědomili, jak by se nám i celé společnosti ulevilo, kdyby nás začali vnímat jako rovnocenné, se stejným právem na život a vztahy v něm.
Předsudky byly a vždy budou, ale nikdy nepřinesly nic pozitivního.
Za mě plný počet hvězdiček.

muchomurka
08.08.2017 4 z 5

Podle názvu jsem tak nějak nečekala, že kniha bude o tématu coming outu. Vlastně nevím, o čem jsem si myslela, že bude, ale o tomhle ne. Přes prvotní překvapení jsem se přenesla rychle a do knížky se začetla. Příběh skvěle ubíhal. Líbilo se mi, že postavy působily realisticky, děj měl spád, byla tam romantická linka. Sice mi chvílemi přišlo, že se nic moc neděje, a přesto to nenudilo. Po dočtení jsem si říkala, že mi tam něco chybí, ale ani nevím co, protože takto to bylo akorát správně.

Sunday
05.08.2017 5 z 5

Proto autorka knihu napsala, protože některým stále ještě VADÍ GAYOVÉ (pichova.veru)

maca1245
03.08.2017 5 z 5

Wow..... Tak to je prostě wow. Opravdu povedené a já prostě nemám slov :)

Terri257
31.07.2017 5 z 5

Od téhle knihy jsem popravdě moc neočekávala. Ale opak bývá pravdou. A mě se ta knížka sakra líbila! Knihy spojené s gay tématikou mám velice ráda. Zaměstnávájí mě přemýšlením, o tom, jak to mají homosexuálové v životě těžké. Spousta lidí je odsuzuje a zbytečně ubližuje.
Do Simona se nedá nezamilovat. Je to skvělý kluk se "simonovskou povahou a vtipy" Knihu určitě doporučuji všem, kterým nevadí gayové. příběh pohladí po duši, a tak trochu vám otevře svět, jak to mají někteří těžké. Tak rychle do toho!

Lartie
26.07.2017 5 z 5

Newim jak pro ostatní, ale pro mě je to naprostý skvost.
Skvěle se četla, u většiny scén jsem se fakt bavil. Navíc,když zjistíte, že hlavní hrdina je závislý na Oreu...no nemilujte ho.
Každopádně doufám,že Becky napíše další knihu, protože já budu hned prvním, kdo si ji koupí :D

wercayk
23.07.2017 4 z 5

Je to takové ... úsměvné. :) Takové pohlazení na duši. :)

Litocha
18.07.2017 4 z 5

Rozhodně stálo za to si tuhle knížku přečíst, přestože střední školu mám už dávno za sebou. Ano, místy je to trošku selanka, ale vyvážené je to uvěřitelně ztvárněnými charaktery i vztahy (nejen uvnitř Simonovy party a rodiny, jejíž praštěnost jsem si zamilovala). Vkládané e-maily šikovně posouvají a zatraktivňují děj. A to, že identita Blua není zas až takové tajemství, nevadí, stejně je to mimořádný sympaťák.

Kantynka
18.07.2017 5 z 5

musím říct, že kniha mě ze začátku moc nebavila a nemohla jsem se do ní pořádně začíst, ale to se po chvíli změnilo. kniha se četla rychle a bylo to takové milé a příjemné oddechové čtení.

SmallLucia
17.07.2017 4 z 5

Nejvíce bodů téhle knížce dávám asi za vtipnost od zařátku až dokonce, zmínky o anime a manze a taky kvůli mé nekonečné lásce k oreu. Bylo to prostě něco pro mě a tématika LGTB mi čtení ještě zpříjemnila.

Sunday
17.07.2017 5 z 5

Simon je opravdu správný kluk. S takovými young adults se budoucnosti světa vůbec NEBOJÍM!

markulka
16.07.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Bylo to lehké, nenáročné a zároveň velmi zábavné a poutavé čtení. Zbožňuji Simona Spiera, zbožňuji jeho hlášky, jeho lásku k Oreu, jeho spisovné vyjadřování...prostě vše! Myslím, že by se tento výjimečný člověk mohl stát inspirací mnoha lidem, kteří jedou na stejné vlně. Knihu všem vřele doporučuji :-)

TomTomis
14.07.2017 5 z 5

Kniha se četla pěkně. Rychle. I když je kniha řazena do young adult literatury, stojí za přečtení. Aspoň se člověk na chvíli ponoří do světa , který je skoro ideální (i když má svoje mouchy, problémy- bez nich by asi autorka nemohla napsat nic) a někdy mi přijde i málo pravděpodobný. Realita života je mnohdy o hodně krutější. I tak --- proč se neponořit na den do této prima pohádky se šťastným koncem ...

tinka99
10.07.2017 3 z 5

trošku něco jiného, než normálně čtu, ale nebyla špatná...

Adele02
10.07.2017 5 z 5

Jak mám tohle jako shrnout? A pět hvězdiček je v tomhle případě sakra málo!
Když jsem viděla Krásku a Zvíře s Watson a Evansem, řekla jsem, že jestli je možné zamilovat se do filmu, je to tenhle. A vím, že jako knihomol to bude strašně neobjektivní, ale Simon je ten stejný případ. Je to naprosto dokonalý.

Nefilim
09.07.2017 4 z 5

Na čtení young adult není nikdy pozdě. Má to spád, je to vtipné, plné emocí, roztomile nesmělé a nakonec po přečtení zůstane takový ten "hřejivý pocit". Střídání dějových pasáží s opatrnými maily žene Simona kupředu stejně jako touha poznat, kdo ho vlastně virtuálně tak pobláznil.

kneslova
09.07.2017 4 z 5

Taková milá kniha , hlavně pro mladé čtenáře, sympaťák hlavní hrdina a nakonec všichni ostatní v knize