Čtrnáctá kolonie

Čtrnáctá kolonie https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325281/mid_ctrnacta-kolonie-Xod-325281.PNG 4 100 21

Cotton Malone série

Studená válka se vrací, říkají někteří. Nikdy neskončila, tvrdí jiní. Na Sibiři se scházejí dva muži z protilehlých stran barikády. Měla to být pragmatická schůzka, ale skončila střelbou. A Cotton Malone teď už ví, že se před Alexandrem Zorinem, bývalým důstojníkem KGB, musí mít opravdu na pozoru. Alexandr Zorin je milovníkem starých časů; jeho neotřesitelná loajalita k bývalému Sovětskému svazu se po zhroucení sovětského impéria přetavila v nenávist vůči Spojeným státům a bezmeznou touhu po odvetě. A nyní tento muž míří do Severní Ameriky, konkrétně do sídla navenek nenápadného bratrstva, jež kdysi poskytovalo rady nejednomu americkému prezidentovi. Jednou z nich byl i návrh vojenské invaze do Kanady, která se měla stát čtrnáctou kolonií Spojených států. Může se v té dávné historii skrývat dynamit, který rozvrátí Spojené státy podobně, jako byl rozvrácen Sovětský svaz? Do inaugurace nového prezidenta USA zbývají už jen hodiny. Zorinův plán je geniálně načasovaný: pokud se mu všechno vydaří, zavládne v Americe totální politický chaos. Dokáže se Malone přesunout z Ruska do Bílého domu dřív, než bude pozdě?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The 14th Colony , 2016

soukroma
12.07.2017 5 z 5

Vynikající počtení - od autora jsem ještě nic nečetla, tak mám teď co dohánět. Velice se mi líbil styl, zápletka i napětí, ale skutečně mimořádné bylo naprosto precizní vylíčení pozadí všeho, čeho se autor v knize dotkl.
Na výsledku je vidět, že shromáždil a někdy doslova musel vydolovat ohromné množství informací, takže k celé knize lze bez obav přistupovat jako k 99% faktů + 1% fikce (doslov vše přesně popisuje). Především poodhalení zákulisí vedení SSSR a likvidační úkoly KGB vůči USA v 80.+ letech přináší i v dnešní době řadu "novinek", ale pro mě osobně byly ještě větší překvapením dlouhotrvající snahy "dobýt" Kanadu a úplným objevem pak existence Společnosti Cincinnati.
Kvalita obsahu mě donutila i zapomenout na tloušťku a tíhu knihy - autorovi budiž odpuštěno, protože zkrátit nebylo opravdu co.