Cosmopolis

Cosmopolis https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107819/bmid_cosmopolis-qTv-107819.jpg 3 158 158

Vynikající román jednoho z klíčových amerických spisovatelů současnosti. Sonda do duše megapolisu stejně jako do psychiky člověka, který je zvyklý utrácet během vteřiny miliony. Nicméně ani svět „uvnitř“, tak bedlivě oddělený od toho reálného, není stoprocentě bezpečný…

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Cosmopolis , 2003

Platejz
01.03.2013 4 z 5

Těžkotonážní nestravitelný kus vlákniny odírající prostatu do asymetričnosti. Pálící kapka vodky na penisu. Vytěsněné sexuální napětí a impulzní střílení pohledů a kulek na kohokoliv, kdo se objeví v zorném poli. Naprosto zvratového jako křivka akcií na nestabilním trhu. Váha tohoto díla se promítne až za několik desetiletí.

fons
15.10.2012 4 z 5

Je to precizně vybroušené, hořké, těžce stravitelné dílo, které stoprocentně nesedne každému. Je třeba se na tuto knihu správně naladit a nedávit se jí po velkých soustech. Na mě to zafungovalo dokonale a jediné, co jsem chtěl bylo, abych nikdy nedopadl stejně jako hlavní postava!

Morgainne
13.10.2012 3 z 5

Přečetla jsem jen pár stránek a dál to nejde. Studené, neosobní, odříznuté od života. Přesně vystihuje osamělý život finančního magnáta mezi grafy, čísly, kurzy a ochrankou. Bezvýchodnost, nicota.

Sedlmajerka
14.09.2012 2 z 5

Knihu jsem přečetla za dva večery. Je to moje první setkání s DeLillonem. Líbil se mi styl psaní, i když jsem při rozhovorech občas ztrácela přehled, kdo vlastně co říká. Čte se jedním dechem. Bohužel teď pár hodin po dočtení ve mně nenechala hlubší stopu.

Skrk
01.09.2012 5 z 5

Geniální nadčasové dílo, které se nebojí kontroverze, zrcadlovitosti a kritiky kapitalismu. Delillův styl psaní se těžce čte, ale také se u něj šíleně přemýšlí.

Mišulka331996
11.08.2012 4 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny což je u tak hubené knihy dost....knihu jsem ze začátku moc nechápala, ale později jsem do děje vklouzla. Musím uznat, že příběh není nejhorší, ale neplánuju ji znovu číst :)

Kirk O´Bane
23.04.2012 3 z 5

Po recenzích plných superlativů jsem byl po přečtení knihy mírně řečeno rozpačitý. Útlý svazek na můj vkus až příliš často obsahuje nestravitelné a nezáživné pasáže, obsahuje spoustu "divných" jevů, které nejsou dovysvětleny. A také - bohužel - několik překlepů a překladatelských chyb.