Cop

Cop
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373873/bmid_cop-3aV-373873.jpg 5 967 967

Tři ženy žijící ve třech různých světadílech, tři osudy: Indka, která patří k nejnižší společenské vrstvě – Italka, jež zdědí rodinnou firmu – Kanaďanka, která má skvělou kariéru v právnické firmě. Všechny tři spojuje touha po důstojném životě. Nikdy se spolu nesetkají, nevědí o sobě; a přesto se mezi nimi vytvoří intimní pouto – symbolické pouto vzpoury proti nepřízni osudu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

La tresse , 2017

jeníček
29.08.2020 5 z 5

Opravdu nádhera. Tři ženy,tři osudy zdánlivě velmi vzdálené,ale jako cop propojené.

veruptackova
21.08.2020 5 z 5

Odeonky většinou moc nečtu, ale tahle se líbila i mě. Pro někoho by to mohlo být feministické dílo, dalšímu však může kniha hodně předat.
Autorce se na krátkém rozsahu povedlo vystihnout mnoho problému a popsat příběh tří silných žen, které jsou zdánlivě jiné a přece mají něco společného. Hodně povedený debut!

INCOGNITOREADER
29.07.2020 4 z 5

Tři ženy, tři příběhy. Na skromné délce 183 stran autorka rozehrála tři silné ženské příběhy. Začínáme v Indii, pokračujeme přes Sicílii až do Kanady. Vzhledem k tomu, jak je kniha krátká a ještě obsahuje tři dějové linky, tak děj je podaný tak trochu zkratkovitě. To, ale neznamená, že děj nebyl zajímavý. Upřímně moc rád bych si přečetl příběh z Indie více rozepsaný na délku celé kniha a třeba i více ukončený. Po pár prvních stránkách je čtenáři jasné kam celá kniha směruje a co se na konci zákonitě musí stát. Překvapil mě, že konec byl až moc detailně a moc "na sílu" vzhledem k tomu, jak vše ostatní je většinou jen tak lehnce nastíněno a ne vyloženě do detailu popisováno.

lištička123
13.07.2020 5 z 5

Výborná knížka, opravdu skvělý zážitek.

Petronela16
25.06.2020 5 z 5

Tak toto bola jedna nádhera! Dávno pradávno som nečítala niečo tak krásne a silné, co mi vohnalo slzy do očí. Jedna parádna kniha, ktorá každému, kto chce počúvať, napovie, ako je to vlastne v tom živote všetko poprelinane.Velmi krásne dielo a ja v takýchto prípadoch už len dodávam moje obvyklé: 100 BODOV A TUŠ!

Anna27
24.06.2020 5 z 5

Lepší knihu jsem dlouho nečetla. Líbilo se mi v textu, že nebyla vyznačena přímá řeč, byla to milá změna. Knihu doporučuji všem ženám. Je v tom síla, odvaha a náznak feminismu je tam v tak nenucené a přirozené formě, že mi to přišlo dokonalé. Za mě jedna z nejlepších knih.

Karsin
16.06.2020

Tři příběhy, každý na jiném konci světa, ale nakonec se víceméně propletou. Napsané v přítomném čase, takže člověk má pocit, že děj právě prožívá. Příjemné překvapení od filmové režisérky.

Safienka
24.05.2020 5 z 5

Krásná práce! Byla jsem zvědavá víc a víc, co budou mít ženy společného a mile mě to překvapilo.

citronie
11.05.2020 5 z 5

Strašně pěkný - a to myslím obě slova vážně! Dokonale propojený příběh tří žen. Mě to dostalo! Rozhodně doporučuji!

s1ombrehimawari
06.05.2020 4 z 5

Skvělé a promyšlené příběhy. Krásně použitý jazyk. Konec mě trochu zklamal, protože byla celá spojitost násilně vysvětlena a bylo to chápatelné i bez toho.

Nisus
17.04.2020 5 z 5

Úžasná knižka o troch ženách, ktoré sa nikdy nestretnú a predsa majú niečo spoločné. O sile žien z rôznych kútov sveta a diametrálne odlišných pomerov v zásadných momentoch života. Mimoriadne, smutné, tri príbehy plné nádeje, odvahy a odhodlania. Táto útla knižka ako dôkaz, že nie je nutné rozpisovať sa na 600 stranách, aby bol román kvalitný. Odporúčam nielen pre ženy.

TheCiko5
23.03.2020 4 z 5

Citlivé dílko, které sice postrádá určitou dynamičnost a výbušnost, ale svojí atmosférou si své diváky rozhodně najde. V této knížce jde o sdělení. O sdělení ženám. Několik druhů ženství se vzájemně proplétá, mění a přizpůsobuje kolikrát nevybíravým okolnostem. Autorka zajímavě vyřešila přímé věty, které oddělila v řádkování a vlastně vystrčila do prostoru. Takže nejde ani tak o přímé věty dialogového typu, jako spíš právě o zmíněné sdělení.
Prvotina autorky?
Klobouk dolů.

Jorgito
17.03.2020 4 z 5

Tři příběhy a tři témata, kulturní vzorce jasně nalajnované a přesto v tom najdete to svoje, ta kniha se opravdu povedla a je čtivá

nicolettkaa
13.03.2020 4 z 5

Už je to pár dní, co jsem knihu dočetla. Mám z ní rozporuplné pocity. Myšlenka je zajímavá a pro spoustu žen určitě i jistá forma povzbuzení a podpory. Nejvíce mě zaujal příběh z Indie, protože pro nás Evropany je situace, která tam panuje naprosto nepochopitelná. U všech příběhů mi ale vadilo, že nejsou úplně dotažené do konce. Neseděla mi ani moc forma, kterou je kniha psaná. Zatím nevím, zda si knihu ponechat a pustit se do ní někdy znovu nebo ji poslat dál.

Yorika
08.03.2020 5 z 5

Tři příběhy. Tři ženy. Zdánlivě nemají nic společného. Každá je z odlišného koutu Země. Z jiného sociálního prostředí. Z jiných kultur. Přesto jsou si však podobné. Touhou po životě, odhodláním vzít osud do svých rukou a bojovat... Třeba proti celému světu...
Líbí se mi střídání příběhů a kapitol. Knihu to zpestřuje a udržuje čtenáře v napětí. Tato útlá kniha rozhodně stojí za pozornost.

Coucouha
02.03.2020 4 z 5

Příběhy tří žen, které (na první pohled) nemají nic společného a žijí naprosto odlišné životy, se nečekaně proplete v tomto motivačním díle, který ukazuje úžasnou ženskou sílu. Skvělé!

Chytuš
22.02.2020 5 z 5

Cop je hodně zajímavá kniha. U mě osobně vybočuje hned z několika důvodů - nevzpomínám si třeba, že bych byla u nějaké knihy rozložená na kousky už po pár stránkách... Samotný styl knížky je úchvatný, stručný, ale tak přesně mířící na čtenářovu krajinu srdeční (že by to bylo tím, že je autorka úspěšná scénáristka?)... Cop má silnou ženskou stránku, muži jsou v podstatě v hlavním dění upozaděni, nicméně všechny tři ženy jsou velké bojovnice, což je spíš mužský rys - z příběhu je proto cítit takový trochu feministický podtón. Za sebe ale musím říct, že tady mi vůbec nevadil... Jediné, co mě trochu mrzí je, že linka Smity končila velice náhle. Autorka u obou dalších hrdinek naznačila, jakým směrem se bude dál vyvíjet jejich život, u Smity, která mě osobně zaujala nejvíc, je konec prudký, náhlý a bez dalšího vysvětlení (pokud tedy nepřijmete jako závěr její silnou víru)... Oceňuji i popsané kontrasty (bída nedotknutelných proti vyšperkovanému západnímu světu), ale zároveň silné provázání, symbolicky velice zdařilé. Rozhodně doporučuji všem k přečtení!

veriszv
04.02.2020 5 z 5

Tři ženy, každá z jiného kontinentu, tři příběhy, které jsou skvěle propojené. I když na první pohled nemají ženy z jednotlivých příběhů nic společného, propojuje je jejich odhodlání a síla vzít osud do svých rukou a nepřijímat věci jen tak, jak jsou. Kniha plná kontrastů dnešní doby a odhodlání silných žen se určitě řadí na poličku s označením doporučuju.

Chesterton
04.02.2020 5 z 5

Taky mě to okamžitě a skoro na jeden nádech vcuclo a nepustilo. Střídání povah a kultur je ve prospěch čtivosti. Úspornost stylu je taky pro mě ku prospěchu.
Přemýšlela jsem celou dobu nakolik je to feministické? Nemyslím.
Spoilery?
Smitá byla pro mě hodně silná káva, ale věřím, že to tak v Indii vzhledem k náboženství chodí.
Sarah je opačným pólem, přesto z mého pohledu je na tom lidsky dost podobně jako Smitá. Jen z vlastního rozhodnutí.
Uprostřed Giulia, která je nejvíc "v normě" a nakonec všechny svým rozhodnutím propojí?!
Za mě je to skoro dokonalý obraz na jedné straně kontrastů a lidské ubohosti a na druhé možnosti volit a usilovat o nějaké východisko. To jak se osudy všech tří propojí v naději na lepší budoucnost mi přišlo geniální! Znázornění mužů nemužů, mě kupodivu nijak nerušilo, ale v reálném životě bych se nad tím asi dost pozastavila. Ale i takoví jsou. Bohužel. A není snadné se jim obloukem vyhnout :o)

NoraHudecová
04.02.2020 5 z 5

Tri silné príbehy, tri ženy. Smitá, Giulia Sarah sa nikdy nestretnú napriek tomu majú niečo spoločné. Smitá žije v Indii a bojuje za to, aby jej dcérka mohla chodiť do školy. Giulia sa snaží udržať rodinný podnik na Sicílii. Sarah sa ocitne vo vojne s ťažkou chorobou a snaží sa udržať si svoj život v Kanade. Napriek tomu, že sú ženy z rôznych kútov sveta a z rôznych sociálnych vrstiev ich životy sa napokon vzájomne prepletú. Krásny príbeh prečítaný takmer jedným dychom.

Indie francouzská literatura Itálie osudy žen rakovina prsu

Lætitia Colombani
francouzská, 1976