Co tě nezabije

Co tě nezabije https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521041/bmid_co-te-nezabije-qCX-521041.jpg 4 119 119

„Když se zamyslím nad všemi svými povídkami jako nad celkem, dalo by se říct, že v mém světě nejsou lidé dobří ani lidé zlí. Jsou v něm lidé snažící se o dobro zlou cestou anebo dobří lidé nacházející odpověď v něčem velmi zlém (ať už pro okolí, nebo pro ně samotné). Myslím si, že v každém zlém činu se dá najít právě to tenké černé vlákno, které vás nakonec dovede k jeho motivaci. Něco, co lidi přiměje dělat věci, které nejsou správné. Někdy je to bolest, někdy bezmoc, někdy příliš krutá pravda a někdy neschopnost rozumět sám sobě a ostatním lidem. Zkrátka černobílý svět neexistuje.“ První sbírka povídek držitelky pěti Českých lvů a jedné ceny Magnesia Litera.... celý text

ninano
24.11.2023 3 z 5

Oddychovka pro nedělní odpoledne.

Papu1011
21.11.2023 4 z 5

Oddechová kniha v nezvyklém formátu, ale to byla i ta první a i to upoutá.
Svižné tempo a postupná gradace povídek. Bavila mě.
Aňa je nadaná, vtipná, svěže se vyjadřující, inspirativní.
Doporučuji, jako četbu před spaním...tj. deset dní máte "Večerníčka" k zamyšlení.

Christie2020
20.11.2023 4 z 5

Jednou za čas si ráda přečtu odpočinkovou povídkovou knihu, takže spokojenost.

malekeli
19.11.2023 4 z 5

Odpočinková četba, kterou jsem zrovna potřebovala. Děkuji

Renike
19.11.2023 1 z 5

Ničím mě neobohatila, víceméně škoda času za čtení. I obálka je divná.

kalinkacz
16.11.2023 3 z 5

Aňa Geislerová patří mezi nejznámější české herečky. Co se její spisovatelské tvorby týče, tak jsem od ní před 8 lety četla knihu P. S. - ta byla krásně ilustrovaná a i jednotlivé texty mě bavily.
Co tě nezabije je ale knihou trošku jinou, jedná se o sbírku povídek, které spojuje myšlenka "Co tě nezabije..."
Povídky v první polovině mě, přiznám se, bavily mnohem více, než ty v polovině druhé. Jde vidět, že autorka psát umí a dokáže napsat příběhy, které jsou reálně a ze života. Ale například poslední 3 povídky... Ty ke mně nepromluvily skoro vůbec.
Pokud jste fanoušci herečky, tak je pro vás kniha skoro povinnost a pokud jste zvědaví, jak se slavné herečce podařilo napsat povídkovou sbírku, tak Co tě nezabije zkuste.

Mona-Lisa
15.11.2023 4 z 5

Útlá knížka deseti povídek.
Některé mě uchvátily a některé bohužel nudily.
Není to veselé čtení.
Příběhy jsou tu smutné, až někdy tragikomické.
Moc tu rozjuchanost nehledejte.
Hlavní protagonisti se tu porůznu plácají životem, třídí priority nebo se ocitají ve vyostřených životních situacích.
Na tři povídky nezapomenu a mé černé srdce plesalo radostí.
Jsem moc mile překvapena hlubokýma myšlenka v textu a vytříbeností jazyka.
Mnoho slavných jmen fušuje do tohoto odvětví a je to ztráta vašeho času, ale toto opravdu není ten případ.
Musím ale říct, že povídky moc nevyhledávám kvůli malému prostoru pro rozvinutí děje. A Aňa má podle mého sakra co rozjíždět, těším se, až se odváží stvořit román.

Lauralex
10.11.2023 5 z 5

Jak může někdo tak skvěle hrát i psát a být tak talentovaný, krásný, milý, schopný, přirozený, vtipný, inteligentní a uznávaný? To není fér. Aňa je výjimečná žena mnoha talentů a ten spisovatelský k nim rozhodně patří. Není jen herečka, co se rozhodla napsat knihu, je opravdová spisovatelka.

To, že miluju Aňu, jakožto ženu, osobnost, herečku a spisovatelku i její P.S., o mně ví každý, kdo mě zná nebo sleduje tady na databázi. A kdo by ji taky nemiloval. Na její další knihu jsem čekala dlouhých 8 let, ale konečně jsem se dočkala, ani tomu pořád nevěřím, a že to stálo za to.

Mám obecně ráda povídky a tohle jsou jedny z nejlepších, co jsem četla, fakt. Ono sdělit na tak malém prostoru vše potřebné a ještě dokázat člověka ohromit a zasáhnout, není jednoduché, ne každý to zvládne a tady se to povedlo. Aňa píše čtivě a podmanivě, svižně, přitom lehce a přirozeně s elegancí jí vlastní a i když vás zraní, udělá to něžně a jemně, jednoduše, bez velkých cavyků a extrémů kolem. Umí pracovat se slovy, nápady, emocemi i čtenářem, je originální, svá a to mě strašně baví. Čekala jsem, že to bude skvělé, jak jinak, ale nadchlo mě to. Když jsem si brala záložku, nevěděla jsem, že ji nebudu potřebovat. Přečetla jsem to celé najednou, nemohla jsem se odtrhnout, až na konci jsem vydechla a chtěla víc. Dostala mě vlastně hned první povídkou, o které neustále přemýšlím a nemůžu ji dostat z hlavy, a s každou další to nabíralo na intenzitě a já jen kývala v úžasu. Dojala mě, pobavila mě, ranila mě, šokovala mě, překvapila mě, utěšila mě, a to všechno v pouhých 10 kratičkých povídkách, kde ale nic nechybělo. Mají nádech melancholie a tajemna, zároveň jsou plné volnosti a lehkosti, každá je úplně jiná, leč mají všechny něco společného a každá vás nakonec strhne úplně jinam, než se zprvu zdá. Z každé jedné povídky by se mi líbila samostatná kniha, protože to má velký potenciál na příběh a mě by moc zajímalo víc.

Mám moc ráda takové knihy a příběhy, které plynou jednoduše, pomalu, ale dynamicky, bez nátlaku, nejsou přeplácané, přesto se v nich odehrávají velké věci, ohromí, jsou zapamatovatelné a člověk se k nim může neustále vracet a vždy objeví něco nového. Tohle nejsou obyčejné povídky, které si přečtete a zapomenete, jsou to příběhy, které v sobě mají něco navíc, mají pointu i přesah, zůstanou ve vás, můžete o nich přemýšlet a ještě nějaký čas je třeba nedostanete z hlavy.

Já jen doufám, že nebudu muset zase čekat dalších 8 let na novou knihu, to je úplný týrání, hahah. Aňo, pěkně prosím.

(Fakt dáváte nízké hodnocení jen proto, že už ty povídky někde vyšly? A nehodnotí se snad kniha a povídky jako celek a ne to, že si neumíte zjistit, co kupujete? Žasnu.)

Christeene
10.11.2023 3 z 5

Jako neurazi, ale ani nenadchne.

Gibis
25.10.2023 4 z 5

Mě se moc líbí, jak Aňa píše. Její P.S. pro mne bylo pohlazením po duši a tak jsem si nemohla nechat ujít ani tuto povídkovou sbírku. Zjistila jsem, že některé povídky jsem již četla, protože byly součástí edice Česká povídka, ale vůbec nevadilo. Všechny povídky mě bavilo číst a byla jsem zvědavá na jejich rozuzlení, jen povídka Její rodina, s háčkující paní, mi přišla až příliš těžko uvěřitelná. Ale jinak bezva odpočinkové čtení.

kaczka79
21.10.2023 5 z 5

A mě se to líbilo.... Aňa umí psát! Krátké povídky , k tématu "Co tě nezabije...." Doporučuji jako skvělou odpočinkovou jednohubku na dovolenou, nebo čtení do vlaku, autobusu...

flalacek
17.10.2023 4 z 5

Pro mě příjemné čtení, rychlovka na jedno propršené odpoledne. Když nic nečekáte, tak si to užijete. Nečekala jsem, že by Aňa Geislerová uměla tak dobře psát.

Část díla

Aňa Geislerová (p)