Co s láskou

Co s láskou https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221882/bmid_co-s-laskou-221882.jpg 4 876 876

Dawson Cole se už v dětství rozhodl, že nepůjde ve stopách svých předků – zločinců a kriminálníků, a v sedmnácti letech proto utekl z domova. Útočiště našel u ovdovělého podivína a automechanika Tucka Hostetlera. Rodina Amandy Collierové naopak patří v městečku Oriental k městské honoraci a na svou dceru klade jen ty nejvyšší nároky. Ona má však své představy o životě a nic nedbá toho, že chlapec, do kterého se zamiluje, je z opovrhované rodiny. Nepřízeň i nešťastná nehoda však mladé lásce nepřejí… Když Tuck Hostetler umírá, jeho posledním přáním je, aby se Amanda a Dawson sešli na pohřbu – po pětadvaceti letech. Společné vzpomínky na chvíli vzbuzují zdání, že snad existuje nekonečná láska, jenomže život je o poznání komplikovanější a někdy je nutné vzdát se toho nejcennějšího, co máme. Původně vyšlo pod názvem To nejlepší z nás (Ikar 2013).... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The best of me , 2011

ChristineP
19.04.2015 5 z 5

Tak Nicholasi Sparksovi se znovu povedlo mě rozplakat. A to je to teprve moje druhá kniha od něj. On to dokáže tak krásně, dojemně a smutně napsat, že musí zatlačit slzu snad úplně každý.
Ten příběh je naprosto neuvěřitelný. Námět byl podobný jako u knihy Zápisník jedné lásky (kterou mám mimochodem moc ráda), ale přece jenom se to v něčem lišilo. To nejlepší z nás je méně romantické, není už to tak sladké a objevuje se tam dokonce i taková malá kriminální zápletka.
Četla jsem to jedním dechem, úplně jsem se do příběhu ponořila a ten konec mě zkrátka úplně zničil. Celý večer jsem o tom přemýšlela (občas jsem si i zaplakala :D) a ráno jsem se probudila brzy a dál už jsem prostě spát nemohla. Hned jsem si samozřejmě pustila i film, který se sice v některých věcech malinko liší, ale jinak je docela fajn.
Abych to zkrátila, tak kniha mě neskutečně zasáhla a musela jsem nad tím přemýšlet ještě celý následující den. A i když moc nejsem na romantické knihy, tak Nicholase Sparkse a jeho příběhy jsem si zamilovala. Doporučuji všemi deseti! :-)

sakalik55
08.04.2015 5 z 5

Podle mého Sparksova nejlepsi kniha a moje první také co sem od nej četla.Vyvolala ve me silne emoce a na konci sem si také zaplakala.Dawson a Amanda zustane tím párem ke ktrému se budu dlouho v myslenkach vracet.Film byl take dobry, ale s knihou nema nic moc spolecneho zda se mi.

Baru95
15.03.2015 5 z 5

Miluju Sparksův styl psaní. U tohoto díla mám lehce smíšené pocity. Ano, očekávám od něj dojemné konce, nebojím se upustit slzu. Ale tenhle konec byl na mě až moc, až moc nereálný. Ovšem v jistém smyslu krásný. Doporučuji

Marisa
08.03.2015 5 z 5

Když jsem knihu začala číst, ani ve snu by mě nenapadlo, že u konce budu brečet. Kniha mě naprosto dojala. Doporučuji :)

HedušKoč
05.03.2015 5 z 5

Další hezká kniha od Sparkse, jako všechny jeho díla.

Petrulelll
14.02.2015 3 z 5

No, nevím. Mám strašně ráda všechny Sparksovy filmy, tak jsem si koupila pár knížek a ani mě nenapadlo, že by mě nemohly bavit. Možná jsem začala nějakou horší, ale vůbec mě to nebavilo. Po čtyřech dnech jsem byla na 130. stránce. Měla jsem velkou chuť knížku odložit. Nakonec jsem to nějak přelouskala, ale stejně jsem místy řádky jen tak prolítla očima, jen asi posledních 50 stránek se mi četlo dobře.
Konec mě překvapil, ale žádný velký boom to nebyl.
Takže pro mě zklamání.

zararaka
11.02.2015 odpad!

Obrovské zklamání. Příběh absolutně kýčově vykonstruovaný, na hraně červené knihovny s nevěrohodnými dialogy...a ten konec? Nevěřila jsem vlastním očím, že je to vůbec možné...americká májová sr ..a. Pardon...

LucyNej
05.02.2015 5 z 5

Úžasná kniha.... Před tím, než jsem knihu začala číst, jsem viděla film.... Bylo zajímavé vnímat každý rozdíl mezi knihou a filmem. Ale jednoznačně obě formy podání tohoto příběhu stojí stoprocentně za to.....

Canney
03.02.2015 3 z 5

Začátek mě nebavil a návraty do minulosti sice přišli z části důležité, abychom věděli, co vlastně se mezi Dawsonem a Amandou stalo, ale bohužel ve mě vůbec nic nevyvolaly. To nejlepší z nás mě začalo bavit až tak po prvních 100 stranách, kdy se konečně něco málo dělo (konečně to nebylo jen o vzpomínkách). A ten konec už jsem probrečela. Takže celkově tahle knížka je povedená a kdyby se vypiloval ten začátek, tak by to byla úžasná kniha. Tohle je pravděpodobně ale jen můj názor, protože vím, že To nejlepší z nás si získalo hodně četnářů, kteří tuto knihu opěvují.

Pavlačinka
03.02.2015 5 z 5

Už ani nevím, co o těch Sparksových knížkách psát - jsou úžasné!! Příběh se hezky proplítá, občas nějaký náznak, ale nakonec to skončí úplně jinak.. Jen jsem litovala Dawsona, ale zas bez toho konce by to byl nudný romanťák...

Téjuš37
01.02.2015 4 z 5

Film má úplně jiný příběh, hlavně se víc věnuje minulosti. Knížka rozebírá spíš přítomnost, ale každé ztvárnění má něco do sebe. Knihu jsem doslova zhltla za tři dny, i ta slzička ukápla... :-) Asi se nevyrovná knize Dear John, ale přesto můžu Sparksovým fanouškům doporučit.

Vendulik
27.01.2015 5 z 5

Spark nezklamal. Nádhera. Mrzí me konec,ze hlavni hrdina umřel. Jinak nádherný příběh

aknahhhh
20.01.2015 4 z 5

na můj vkus moc sladke a zbytečně moc popisování, ale jinak příběh pěkný...

Anya
19.01.2015 5 z 5

Tato kniha mě velice zaujala. Příběh se pomalu rozjíždí. Možná jsem té romantiky čekala maličko víc, ale i tak jsem si knihu moc zamilovala. Přiznám se, jsem docela citlivá a na konci nějaká ta kapka slzy padla. Opravdu doporučuji :)

Adris
18.01.2015 3 z 5

No, můj šálek kávy to tak úplně není. Setkání Dawsona s Amandou mi přišlo strašně trapné. Potom už se to začalo rozjíždět, zapojilo se více "příběhů" jiných lidí. Taková milá knížka, ale znova už ne:)

Andy2378
11.01.2015 5 z 5

Kniha úžasná. Není co dodat.

kika 13
01.01.2015 3 z 5

Slabší,četla jsem od tohoto autora lepší romány.Pohodové čtení.

Marika Vanova
05.12.2014 3 z 5

Tento příběh mě úplně nenadchl, chtěla jsem ho i odložit, ale konec to vylepšil, i když trochu moc vykonstruovaný, takže za 3 hvězdičky.

hanča34
01.12.2014 4 z 5

To nejlepší z nás rozhodně nepatří mezi nejlepší knihy Sparkse. Trochu moc překombinované a na závěr těžko uvěřitelné rozuzlení. Chyběla mi poetika některých předchozích děl.

Ninie
21.11.2014 3 z 5

Příběh zajímavý, s jazykem pracovat taky umí, přesto mě to zcela nezaujalo, na to, že je to "bestseller".