Co mě naučil tučňák

Co mě naučil tučňák https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281830/bmid_co-me-naucil-tucnak-9Nq-281830.jpg 4 769 769

Jedinečný, silný životní příběh o nevídaném vztahu mezi mladým učitelem a tučňákem. Pro všechny, kteří kdy snili o tom rozumět řeči zvířat. Dvacetiletý Tom Michell, toužící po dobrodružství, přijme místo učitele na prestižní argentinské internátní škole. Během svého výletu do Uruguaye zachrání tučňáka uvězněného v ropné skvrně. Ten den se jeho život navždy změní. Pták, který dostane jméno Juan Salvador, odmítá mladého učitele opustit a jemu tak nezbývá nic jiného, než svého nového „domácího mazlíčka“ propašovat přes hranice a vrátit se s ním zpět do školy. Tučňák se samozřejmě brzy dostává do centra pozornosti. Stane se z něj nejen maskot ragbyového týmu, důvěrník paní domácí, spoluhostitel Tomových party, ale také nejokázalejší plavecký trenér ve světových dějinách. Navzdory těžkým časům peronistické vlády, hrozivé ekonomice a politickým bojům Juan Salvador všechny kolem sebe rozveseluje.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Noxi

The Penguin Lessons , 2015

Luccinda
29.01.2018 5 z 5

Na knížku Co mě naučil tučňák jsem narazila v Levných knihách a zaujala mě jak svým názvem, tak i obálkou a ilustracemi, které jsou vskutku nádherné. A musím říci, že mě neskutečně překvapila. Neobyčejný příběh o neobyčejném přátelství, tak by se dala popsat tato autobiografie s prvky cestopisu, která nám může nabídnout vtipné a zároveň dojemné počtení. Najdeme zde trošku ekologie, trošku politiky, trošku dobrodružství, ale hlavně pořádnou porci lásky. Protože kdo by nemiloval Juana Salvadora...

Tuto knihu doporučuji úplně všem, protože rozhodně stojí za přečtení. Možná by si díky ní lidé uvědomili, že na této planetě nežijeme sami, a že na světě existuje spousta tvorů, kteří kvůli nám a našemu pohodlí trpí. A pokud patříte mezi ty, kterým osud divokých zvířat není lhostejný, určitě si knížku přečtěte, protože vás chytne za srdce.

Kackatlacka
25.01.2018 5 z 5

To byla nádherná knížka! Místy cestopisná,místy dojemná a celou dobu naprosto fantastická!
Vřele doporučuji!

P.S. Pokud byste věděli o nějakém podobném příběhu, rozhodně mi dejte vědět :)

barus_78
21.01.2018 5 z 5

Právě jsem knihu dočetla a mísí se ve mě pocity, jak hrozně pěknou knížku jsem to přečetla. Tahle knížka není jen tak obyčejná, má v sobě nějaké to kouzlo a čtenáře hned "očaruje". Nehorázně rychle jsem si oblíbila Juana Salvada a knihu jsem přečetla jedním dechem, proto si zaslouží určitě 5 hvězdiček!

tatan
20.01.2018 3 z 5

Takový milý příběh o životě jednoho tučňáka, který by bez lidské pomoci zahynul. Kromě příhod ze života s tučňákem jsou v knize i cestopisné pasáže a postřehy ze života v jižní Americe. Tohle všechno je fajn, autorův styl je ale místy rozvleklý, takže některé pasáže by stálo zato proškrtat a pointy lépe vygradovat. Příběh je to ale hezký.

Kaytria
15.01.2018 5 z 5

Milá kniha, napsaná s láskou a krásnými vzpomínkami. Čte se pěkně, nemohla jsem se ubránit úsměvu ani slzám. Na příběh Juana Salvado budu vzpomínat ráda.

Jiitush
05.01.2018 4 z 5

"Jak to, že jeden tučňák vnesl takovou radost a mír do života každého, koho poznal?"

Prostě proto, že tučňáci jsou boží!!!!

Úžasný příběh, moc se mi líbil. Sice mě nudily pasáže o Argentině a cestování (vlastně jsem je občas trochu popřeskakovala) a podle mého názoru se do příběhu ani moc nehodily, ale jinak je to kniha, kterou můžu doporučit.

manka71
03.01.2018 5 z 5

Moc zajímavá kniha, popisuje krásný příběh o přátelství, které vzniklo bohužel kvůli našemu nešetrnému chování k přírodě. Žijeme podle ekonomů: víc lidí, víc spotřeby, věci na jedno použití a úplně zapomínáme na ostatní obyvatele planety... jenže my jsme taky její součástí. Takové lidi jako je autor obdivuji a děkuji za každého zachráněného tučňáčka, protože tak jak je psáno v knížce: on nám může dát víc než my jemu.

4xbabča
02.01.2018 5 z 5

Příběh autora a jeho putování s tučňákem jménem Juan Salvado po Jižní Americe je moc hezké čtení, a závěrečné vzpomínky spisovatele na jeho neobvyklého přítele jsou až dojemné. Knihu mohu jen doporučit.

inkatenysek
31.12.2017 3 z 5

Za sebe bohužel musím nakonec napsat, že jsem byla trochu zklamaná. Očekávala jsem, že to bude taková nějaká oddechovka o životě s tučňákem, která bude mít hlavu a patu, spád, u níž se zasměju a během pár dnů ji budu mít přečtenou. Nakonec jsem ale zjistila, že se jedná o trošku zdlouhavější autobiografii s prvky cestopisu, díky čemuž se z několikadenní četby stala četba zhruba dvoutýdenní.

pestas
30.12.2017 5 z 5

Kniha se cetla velmi prijemne, kolikrat jsem mela problem, ze se mi vubec nechtelo ji odlozit a na konci knihy me moc mrzelo, ze uz je konec. Budu se k ni rada vracet. Neobycejny pribeh o zvlastnim pratelstvi, ktery byl ke vsemu velmi ctive napsan. Misty jsem si az prala, abych to, co je v knize popsano mohla zazit na vlastni kuzi.

Knižní střípky
29.12.2017

Knihu jsem poslouchala jako audio nahrávku načtenou Kryštofem Hádkem a jen díky tomu jsem ji i "dočetla". Byla mi doporučována ze všech možných stran, a proto jsem od ní měla velká očekávání. Ta se ovšem bohužel nedostavila. Představovala jsem si ji prostě jinak. Námět to byl vskutku originální, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací o tučňácích, o Argentině za perónovy vlády, ale něco tomu prostě chybělo.

gubesh
28.12.2017 5 z 5

Opravdu originální a dojemný příběh o tom kolik nám toho může do života dát jeden obyčejně neobyčejný tučňák. Tom Michell napsal svojí knihu velice poutavě a napínavě, sice se tam nikde neodehrává žádné přehnané a nervy drásající drama, ale i tak je člověk na konci kapitoly vždy napjatý a říká si ,, jak to asi sakra vyřeší, s tím a tam tím''. Knížce musím dát pět hvězd, čtyři za originalitu a sílu příběhu a tu pátou přidávám za to, že tento vlastně autobiografický či ''autotučňáčí'' :) román, i poučí o tehdejším životě v Argentině, o místní fauně, o tom jak lidé mrhají přírodními zdroji a životem, atd...

P.S. Jedna z knih, která se hodí do čtenářské výzvy 2018 - kniha, ve které je zmíněna jiná kniha

hellena1523
26.12.2017 4 z 5

Velmi milá kniha, místy vtipná, místy dojemná, ale konec mi přišel zvláštně uspěchaný. Škoda.
Jinak originální a moc hezké čtení!

Niannie
21.12.2017 5 z 5

Pěkná, veselá, místy i dojemná knížka, kterou si budu pamatovat, protože je fakt originální :)

karbulka
17.12.2017 4 z 5

Milé počtení

Monačte
08.12.2017 4 z 5

Cestovatelské pohlazení tučňáčím křídlem.

Gauri
08.12.2017 3 z 5

Knížka má dost poutavý začátek, který mě navnadil na další kapitoly, ale pak jsem byla trochu zklamaná. Chyběla mi tam akce a nějaký zajímavější příběh. Docela jsem se do čtení i nutila. Pro někoho, kdo hledá milé oddechové čtení se ale hodí perfektně. :)

Mel
28.11.2017 3 z 5

První kapitoly byly velice slibné a hrozně mě bavilo je číst. Zhruba v polovině však potenciál příběhu postupně klesal a celkově mě kniha až tak nenadchla. Asi ale i proto, že vlivem doporučení jsem čekala víc :)

Nikkiproch
26.11.2017 4 z 5

Milá oddechovka :-) Popisné pasáže mě trochu nudily, ale celkový dojem z knihy je příjemný... asi díky epilogu, který byl na celé knize to nejlepší.

majdvorka
22.11.2017 5 z 5

Milé čtení na pozadí cestopisu.