Co je nového v umělé inteligenci

Co je nového v umělé inteligenci https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323295/mid_co-je-noveho-v-umele-inteligenci-rJy-323295.jpg 3 14 4

Roboti, drony a různý software se z laboratoří přesouvají do běžného života. Již dnes řeší automatizované systémy řadu úkolů lépe než lidé, ale také dělají z lidského hlediska nepředstavitelné chyby. Sebere nám umělá inteligence práci? Nebo se naopak máme těšit, že budeme mít více času na jiné aktivity? Máme se obávat vzniku super-inteligence, která bude znamenat konec lidstva? Kniha přináší přehled aktuálních celosvětových trendů ve výzkumu umělé inteligence, vysvětluje její podstatu a používané techniky. Nahlíží tak pod pokličku více i méně medializovaných výstupů umělé inteligence. Čtenář se dozví, jakou škálu problémů se pokoušejí systémy založené na umělé inteligenci řešit, jak vlastně tyto systémy fungují a jaké nové otázky s sebou pokrok na poli umělé inteligence přináší.... celý text

tomexx
11.01.2023 4 z 5

Autor má schopnosť písať veľmi záživne a látku vysvetľuje aj netechnickému publiku s veľkou ľahkosťou. Super.

LenkaKT
15.07.2021 3 z 5

Přehledné pěkné úvodní shrnutí oboru. Dobrý seznam literatury. Autor píše lehce, svižně a vtipně.

los
02.07.2021 3 z 5

srozumitelně a přehledně vysvětlené základní teze, ideální jako úvod do problematiky UI

petra_s394
15.08.2019 5 z 5