Co je nového v biologii

Co je nového v biologii https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266356/bmid_co-je-noveho-v-biologii-d9L-266356.jpg 3 11 11

Do jaké míry umí živé organismy ovlivňovat samy sebe a své okolí? Anton Markoš přibližuje, jak se na tuto otázku i díky novým výzkumným možnostem dívají současní biologové. Pokusy s polidštěným droždím, nekonečné databáze informací o genech i nový kód společný rostlinám a živočichům. Geny však nejsou to jediné, co působí na fungování organismů.... celý text

Raddeeqq
17.11.2023 odpad!

nuda...bohužel

bzucino
16.04.2022 5 z 5

Podle mne autor dostal za ulohu napsat knizku, dostal honorar ... a pak nestihal. Ne ze by to co v knizce je bylo spatne. Utle dilko je psane hutne, popsane listy obsahuji nove poznatky a myslenky ktere v jinych popularnich knihach nenaleznete. Ale je videt, ze je to koncept, ktery nekdo nestihnul dotahnout co kompletniho dila. Mne to ale vubec nevadilo.

Evickar
04.06.2016 2 z 5

Už je to pár let, co jsem vystudovala biologii, a proto jsem si ji trochu chtěla oprášit a zjistit, co se v tomto oboru děje nového. Sáhla jsem tedy už podle názvu po "Co je nového v biologii". Nic nového jsem se ale moc na těch 70 stranách nedozvěděla. Polovina knihy je vlastně vysvětlování základních pojmů a principů fungování buňky, DNA atd. Pan profesor Markoš se navíc ještě snaží tyto principy vysvětlit přirovnáváním k počítačovému systému a různým typům aut, což se aspoň mně moc nedařilo pochopit. Bylo by určitě lepší vysvětlit biologické jevy prostě tak, jak jsou. Je to kniha o všem a o ničem. Zklamala mě.