Rytíř

Rytíř https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488532/bmid_rytir-1Z0-488532.jpg 4 308 308

Clifton Forge série

Druhý díl temné romantické série Clifton Forge. Genevieve Daylee nečekala, že bude v den svých sedmadvacátých narozenin stát před soudcem. Ale v poslední době se toho stalo tolik neočekávaného, že to čekat mohla. Její matka, žena, kterou vždy obdivovala a zbožňovala, je pryč a zůstaly po ní tajemství a lži. Nevlastní bratr ji nenávidí a otec, s nímž se poprvé setkala až u matčina hrobu, je stejně cizí jako Isaiah Reynolds, který teď stojí před soudcem vedle ní. Isaiah je její zachránce. Ačkoli spíš než princ na bílém koni je to rozervaný rytíř v pomačkané zbroji. Ví o něm jen to, že pracuje jako automechanik, ale ode dneška s ním bude sdílet život. Právě se totiž stal jejím manželem.... celý text

Jahoda
28.02.2023 4 z 5

Musím se přidat k názorům, kdy se mi druhý díl série četl a líbil mnohem více, než první.
Kniha se čte s lehkostí i přes nelehké téma, děj svižně ubíhá a dva hlavní hrdinové jsou prostě skvělí. Úplně jsem si je zamilovala a jen doufala, že jejich vztah dopadne, jak bych si přála. Postava Isaiaha je za mě výborně vymyšlená a postupně, ale ne zdlouhavě, se odkrývá jeho charakter a životní příběh. Dořešený konec byl příjemnou změnou po prvním díle.

Zomy
25.02.2023 4 z 5

Pro mě byl Rytíř mnohem čtivější než předchozí Král. Jazyk už nebyl tak krkolomný, děj jednodušší a zaměřený na hlavní dvojici.
Mělo to být asi ve stylu slow burn romance, ale to úplně neklaplo, protože první polovinu knihy se spolu ti dva skoro nebavili, takže vykreslení vývoje vztahu bylo pořád takové nijaké.
To, jak Draven "vyřešil" svůj problém, mi přijde jako jeden velký úlet, to jsem nepochopila...
Ale možná protože mám ráda příběhy, kdy je na začátku svatba a pak až láska, tak mě knížka docela bavila. Jen si nejsem jistá, jestli to bylo dost na to, abych se pustila i do dalších dílů.

maluck
14.02.2023 5 z 5

Druhý díl se mi líbil ještě o něco víc než první. Tentokrát v popředí příběhu vystupují Isaiah a Genevieve, kteří se kvůli okolnostem rozhodli pro sňatek z rozumu. Je zde krásně vylíčeno jejich postupné sbližování, poznávání se, a také plno emocí. Dočkáme se i rozuzlení zápletky z předchozího dílu.

Leído
12.02.2023 5 z 5

Na prvním díle se mi líbily tři věci: prostředí motorkářského gangu, detektivní zápletka a napětí s ní spojené a (po všech těch kravaťácích) hlavní postava jako automechanik. Přesto jsem hodnotila jen třemi hvězdičkami, protože to hlavní, milostná linka, mě nějak nechytla.

Tento díl, to ovšem bylo úplně jiné kafe. Genevieve a Isaiah byli oba úžasní, to jak kladli jeden druhého na první místo aniž by něco očekávali, oddanost a pokora, se kterou do manželství z rozumu vstoupili a jejich přeměna vztahu byla dokonalá. Na této knize se mi líbilo tolik věcí, že je ani nemůžu všechny zmínit:

- nekonala se klišé související s manželstvím z rozumu, tím myslím, že ona tajně neslintala nad každým jeho svalem, ani jeden druhého nepřistihli omylem nahého v koupelně nebo něco podobného...
- líbila se mi vyváženost vypravěčů on/ona,
- líbilo se mi, že ačkoli se jednalo o dvě osoby se silným traumatem, autorka nějak dokázala jejich pojetí vykreslit tak, že to nepůsobilo ufňukaně,
- neřešili v myšlenkách jen jeden druhého a vzájemnou touhu, ale spoustu věcí okolo, svou práci, hledání pachatele, minulost, takže posun jejich vztahu se děl jakoby mimochodem, o to věrohodněji působil,
- nepředvídatelnost: bylo tam několik hodně překvapivých momentů
- celou dobu jsem netušila, kdo je vrah, nebyl prakticky nikdo podezřelý, takže jsem se bála, že si autorka někoho vycucá z prstu a bude to působit divně, ale všechno mi na konci do sebe zapadlo a vyvrcholení knihy nepůsobilo přehnaně dramaticky nebo překombinovaně,
- epilog nebyl přeslazený a byl z poloviny prologem k třetímu dílu, po kterém skočím záhy

A tak bych mohla pokračovat, protože těch věcí, co u knih subjektivně hodnotím a porovnávám, je spoustu. A tady za mě autorka obstála ve všech bodech.

I přesto, že hodnotím tento díl o dost výš než první, nikomu nedoporučuji první díl přeskočit, protože příběh na sebe plynule navazuje a bez prvního dílu by nedával smysl. Jedná se vlastně o druhou půlku jednoho příběhu, jen je vyprávěn jinou dvojicí.

Atara16
26.01.2023 4 z 5

Pro ně rozhodně lepší díl než ten první s pěknou zápletkou a rozuzlením...

knihomolka.Lea
21.01.2023 5 z 5

Druhý díl, Rytíř, z knižní série Clifton Forge, plynule navazuje na předchozí díl Král. Není již vyprávěn hlavními postavami Bryce a Dashe. Této role se chopili Genevieve se zamlklým automechanikem Isaiahem. Neznali se a přesto je spojuje ten nejposvátnější svazek. A to svazek manželský. Co se jen mohlo odehrát po příšerném únosu Bryce a Genevieve? Je vrahem otec Dashe nebo podezření padne na někoho jiného.
Tak tahle kniha mě dostávala každým otočením stránky! Hltala jsem každé slovo, knihu nebyla schopna odložit. Musela jsem vědět, jak se hlavní hrdinové dali dohromady, co je spojilo a jak se s nevyžádaným osudem poperou. Nechci prozrazovat mnoho, ale jedno vám řeknu. Sakra! Byla to jízda! Žádná kniha mě nerozbrečela jako tahle.

Michelleee
13.01.2023 5 z 5

Genevieve a Isaiah, tentokrát je příběh o nich. Vyprávěno z obou pohledů. Zase se skvěle četlo, od začátku nevíte a nechápete. Na odhalení vraha si taky dost počkáte. Já ho tedy neodhalila. Těším se na třetí díl této série.

Sukinka
07.01.2023 5 z 5

Super kniha

Paja.92
04.12.2022 4 z 5

Druhý díl byl stejně čtivý jako první a stránky mi ubíhaly pod rukama neuvěřitelně rychle, takže během dvou večerů jsem mělo knihu přečtenou.
Kniha četla dobře, ale děj byl o něco slabší než v předchozím díle. První půlka se spíš zaměřovala na vztah mezi Genevieve a Isaihem. Ačkoliv mezi hlavními postavami nebyla tak dobře popsaná chemie jako mezi Bryce a Dashem, líbil se mi vývoj vztahu. Ocenila jsem, že se na sebe hlavní hrdinové hned nevrhli, ale naopak se jejich vztah postupně prohluboval a dodával příběhu reálnější nádech.

V druhé půlce knihy jsme se dočkali rozuzlení zápletky z předchozího dílu, takže co se týče akce, byla dohnána první slabší půlka.

Celkově hodnotím knihu jako jednu z těch lepší v tomto žánru a myslím, že časem si klidně tuhle sérii přečtu znovu.
Teď už se jen zbývá těšit na další díl.

moma08
03.11.2022 4 z 5

Do poloviny knihy byly moje emoce někde na mínus deseti, kdy jsem si říkala, že to je vše smutné a hlavní hrdinové se utápějí jen ve smutku.
Potom se to konečně zlomilo a svitla naděje.
Každopádně první díl se mi líbil více, ale i tak jsem spokojená, že jsem si tento příběh přečetla a znovu se setkala s postavami z prvního dílu.
Byla to jednohubka na jeden den.

Lutzinka
03.11.2022 2 z 5

Nějak nadšená z toho teda nejsem, četlo se to dobře, ale přišlo mi to hodně přitažené za vlasy.
Neseděla mi zápletka, neseděl mi celkově ten "gangsterský" příběh, nesedělo mi řešení jejich problémů a neseděl mi hlavně morální kompas téhle knihy.
Jednou stačilo. Díky.

Holubicka1
25.10.2022 4 z 5

Rytíř je dramatický, napínavý a emotivní příběh, se zlomeným hrdinou, manželstvím z rozumu a pomalu rostoucí láskou, kterou si zamilujete. Akce v tomto díle je sice pomalejší, za to na konci nabere na tempu a závěr vás bude šokovat. Já jsem neměla nejmenší tušení, jaký konec mě čeká.

Po dramatických událostech se opět vracíme zpět do Clifton Forge. Kdy se po traumatickém zážitku Genevieve a Isaiah nečekaně vezmou a všechny tím šokují. Důvod je však, ale jednoduchý. Dělají to proto, aby se navzájem chránili a přestože jsou si prakticky cizí, musí spolu začít žít a chovat se před všemi jako manželé.

Genevieve se snaží odhalit desítky let stará tajemství, lží a zrady jež vedla k vraždě její matky, a přitom všem se postupně zamiluje do zlomeného může, který je přesvědčen, že si nezaslouží štěstí a lásku.

Isaiah je tichý a zlomený muž, který bojuje se svými démony a sám sebe trestá.
Genevieve je Dashova nevlastní sestra, o které neměl nejmenší tušení. Zatímco Dash se snaží vypořádat s otcovou zradou, tak sama Genevieve se snaží vyrovnat se svou novou realitou.

Ani s jedním se život nemazlil a oba musí bojovat se svými vnitřními démony a obavami, pokud chtějí být spolu. Navíc jsou neustále obklopeni nebezpečím, které čeká jen na vhodnou příležitost, kdy je bude moc všechny zničit.

Milovala jsem sledovat jak se do sebe během jejich falešného manželství nevědomky zamilovali. Jejich cesta ke štěstí není snadná a musí překonat sami sebe, mnoho překážek a nebezpečí, pokud spolu chtějí být.

Betty96
17.10.2022 5 z 5

Rozhodně stejně dobrý styl psaní jako v prvním díle. Jen dějově mi to přišlo neslaný nemastný. V podstatě o ničem. Ale jak říkám, styl psaní mi vyhovuje, neskutečně si ho užívám a doufám, že budou přeložené i další díly nebo jiné knihy.

Ešína
09.10.2022 5 z 5

Konečně jsme se dočkali ukončení příběhu z prvního dílu. Rytíř se mi líbil stejně jako Král. Je mi trochu líto, jak to dopadlo s Dravenem ale co už. Pokud bude pokráčování, ráda si ho přečtu.

petusska01
29.09.2022 3 z 5

Musím priznať, že napriek tomu, že prvý diel ma "namotal" a bola som veľmi zvedavá na detektívnu zápletku v príbehu, celkom dlho mi trvalo sa začítat do tohto príbehu, do Príbehu Genevieve a Isaiaha. Opäť sa stretávame s postavami z "jednotky", riešime vraždu a sledujeme veľmi, veeeeľmi pomaly romantickú líniu medzi veľmi málo hovoriacim a traumatizovaným Isaiahom, a osamelou podceňujúcou sa ženou. Až vznikne láska samozrejme. A ďalšia strata. A konečne riešenie. Príjemný koniec, páčilo sa mi rozuzlenie. Tá láska už trochu menej, bola taká pre mňa málo uchopiteľná, akoby vo vedľajšej línii. Ale stále sa jedná o celkovo zaujímavý príbeh a fajn sériu.

Arlienen
17.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Druhý díl ze série Clifton Forge se mi líbil o trochu víc než ten první. Já mám ráda zlomené hrdiny se smutnýma očima a přesně takový byl Isaiah. On byl prostě zlatíčko, byl sympatický a loajální. S Geneviev se postupně seznamovali. Nebylo to takové žhavé jako mezi Bryce a Dashem, ale na mě to právě díky tomu působilo reálněji.

,,Den za dnem jsem se víc a víc zamilovávala do naší lži."

Identitu vraha jsem odhalila až úplně na konci. Byla to pro mě taková třešnička na dortu, která mohla vyjít najevo mnohem dříve. Pak by se trochu změnila dynamika knihy a bylo by to více akční a napínavé.

Těším se na další díl. Jak má autarka zvykem, opět nechala otevřený konec a jsem zvědavá, co vymyslí s Presley.

Pitbullka
16.09.2022 5 z 5

Bavilo mě to stejně jako první díl, líbilo se mi, že jsme se setkali i s postavami z prvního dílu a dořešily se nějaké nejasnosti. Opět velice čtivé.

Jeanine8
09.09.2022 5 z 5

Pro mě lepší, než první díl.

Šárka88
02.09.2022 5 z 5

Musím říct, že tohle byl lepší díl, než první, kterému změním hodnocení. Užívala jsem si čtení od první stránky, až po závěrečný happyend. Romantická pohádka dle mého gusta. Mrzelo mě, jak některé postavy (viz. Draven) dopadly a Presley taky. Doufám, že se dočkáme i něco o jejím životě a kdo pak bude ten šťastlivec k ni? Na to si odpoví každá, která si Rytíře přečte.

ivetapl
31.08.2022 5 z 5

Genevieve a Isaiah.
Jejich příběh mě dostával už od začátku. Genevieve se objevila nakonci prvního dílu a byla záhadou. Isaiah byl pro mě záhadou celý první díl. Byla jsem strašně zvědavá, co se tehdy v noci stalo v chatce. Když jsem to zjistila, pochopila jsem. A stala bych za nimi, i kdyby s pravdou přišli dřív.
Hrozně jsem si přála, aby se to napětí mezi nimi prolomilo. Aby si k sobě našli cestu. Když se to stalo, měla jsem velikou radost. Protože pak už u sebe drželi a bylo to boží.

,,Měl bych tě nechat jít, ale nenechám. "
,,To by stejně nešlo. Kam jdeš ty, půjdi i já. Pamatuješ?"

V knize se potkáme se stejným tématem jako v prvním dílu. Máme zde tedy i stejné postavy. Dravena jsem si tady oblíbila více než v prvním díle. Cca v půlce knihy jsem měla podezřelého a těší mě, že jsem se trefila.

Za sebe knihy doporučuji. Úžasné čtivo, protkané temnem a romantikou. Více takových knih.

Devney Perry
americká