Clarence Brant

Clarence Brant https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114921/clarence-brant-114921.jpg 4 11 5

Román je největším, nejucelenějším dílem jednoho z klasiků westernu. Ožívá v něm Kalifornie osídlenců a zlatokopů z poloviny 19. století, nekonečná prerie s Indiány, zlatokopecké tábory, ale i patriarchální život na rančích a v horečnatě se rozvíjejících městech. Hrdinou příběhu je Clarence, který od dětství, kdy se svou malou přítelkyní Suzy unikl náhodou smrti v prerii při nájezdu Indiánů, prošel řadou nebezpečí, v nichž se zocelil v muže, který hraje dramatickou úlohu ve válce Severu proti Jihu.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Svoboda

Ways of Plains, Suzy, Clarence , 1890

Aribana
25.01.2024 2 z 5

Musím souhlasit s těmi negativnějšími hodnoceními. Kniha rozhodně není klasickým westernem. Příběh mě zaujal pouze na začátku, kdy se začal rozvíjet příběh dvou dětí, které nešťastnou náhodou zůstaly a vyhnuly se tak útoku indiánů. To je ale tak vše, co mě chytlo. Dál se příběh odvíjel docela nudným a romantický stylem.

Luigi1
22.11.2022 5 z 5

Tak to se opravdu povedlo je to plné westernu.

soupik2012
05.11.2022 4 z 5

Dostala jsem chuť na klasický western, ale tato kniha jím zcela určitě není. Jedná se o dobrodružný, romantický příběh. Sledujeme osudy chlapce, posléze muže Clarence Branta. Příběh je nápaditý, ale tak trochu povrchní. Navíc je tento román napsán ve starší češtině a na některé výrazy jsem si musela delší dobu zvykat. Především na spojku avšak. Román samotný je rozdělen na 3 části. Každá z částí je úplně jiná a mohla tak klidně vzniknout zajímavá trilogie. Jenom by to chtělo příběh zpracovat trochu víc do hloubky. Audiokniha kterou načetl pan Igor Smržík je načtena velice dobře. I když vzhledem ke stáří nahrávky jsou zde patrné některé drobné technické nedostatky.

braunerova
24.03.2019 5 z 5

Výborný dobrodružný příběh, docela se divím tak nízkému hodnocení. Po mnoha letech jsem ho vyhrabal v knihovně a přečetl za jeden den. Život hlavního hrdiny je plný zvratů. Když už se zdá, že našel své štěstí, začíná válka Severu proti Jihu.

jprst
17.03.2012 5 z 5

Jeden z opravdu dobrých westernových příběhů.

Část díla

Francis Bret Harte