Cizinky ve vlaku

Cizinky ve vlaku https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475891/bmid_cizinky-ve-vlaku-90I-475891.jpg 4 220 220

Selena Murphyová má všechno: manžela, dvě děti, luxusní rodinný dům na předměstí a práci v nakladatelství, které řídí její nejlepší kamarádka. Jenže potom odhalí, že je jí manžel nevěrný s chůvou. Ve slabé chvíli se s tím svěří neznámé, která s ní zapřede hovor ve vlaku, a najednou nic není jako dřív. Chůva zmizí, policie klade Murphyovým nepříjemné otázky, Seleně chodí znepokojivé textové zprávy a lidé v jejím okolí jeden po druhém odkrývají svou odvrácenou tvář…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Vendeta

Confessions on the 7:45 , 2020

HanulkaK.
07.03.2022 5 z 5

Super, nemohla jsem se odtrhnout.

erined
28.02.2022 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala a nemohla jsem ji přestat číst. Za mě velmi dobrý děj a nejvíce se mi líbí, jak do sebe postupně začnou věci zapadat a vše dávat smysl. Miluji knihy, které mají více linek, takže za mě palec nahoru. Věřím ale, že jsou i lidé, které právě více linek může odradit, což je velká škoda a myslím si, že by knize určitě měli dát alespoň malou šanci.

_Michelle_
14.02.2022 5 z 5

Čtivá, napínavá, zajímavá a temná knížka, která mě nutila ponocovat a zvědavě obracet další a další stránky.

Lokina
08.02.2022 3 z 5

Pro tyto chmurné, zimní dny a večery je kniha dobrou volbou. Nemůžu říct, že se mi nelíbila. Z tohoto žánru jsem ale četla lepší kousky. Příběh byl čtivý, napínavý a zajímavý. Líbilo se mi postupné rozuzlení celého příběhu, jen jsem čekala ještě něco více šokujícího. Taktéž velké plus za vyprávění z pohledu více postav, toto nikdy neomrzí a zvlášť této knize to jenom prospělo. Příběh není pak tak jednotvárný a hezky to odsýpá.
Z knihy nejsem nadšená, ale ani mě nezklamala. Je to fajn oddychovka.

jeny-v
06.02.2022 4 z 5

Do této knihy jsem přílišnou velkolepost nevkládala, ale díky anotaci jsem byla zvědavá, jak se bude nastíněný příběh vyvíjet. Vlastně mě román zaujal hned úvodním tajemným prologem, následně svou důmyslnou propracovaností, gradujícím dějem a náznakem feminismu, protože skoro všechny mužské postavy byly negativní. Opravdu jsem si čtení užila. V jednotlivých krátkých kapitolách se dozvídáme o manželství Seleny s nevěrným Grahamem, o vztahu Anne se ženatým šéfem Hughem, o tajemné ženě z vlaku a dostaneme se až do minulosti patnáctileté Pearl a jejího otce Charlieho. Jak píše autorka - tento příběh je fiktivní, ale veškerá fikce má kořeny v pravdě.

iška
04.02.2022 4 z 5

Na knihu jsem se po předchozích dvou titulech docela těšila a nebyla jsem ani trochu zklamaná. Napínavé až do konce, dobře se to čte a je tu dost podnětů k zamyšlení. Budu doporučovat.

WaN635
26.01.2022 4 z 5

Výborný thriller!! Miluju knihy, kde je více linek, které se nakonec spojí v jednu. Selena, jakožto hlavní hrdinka mi byla sympatická, dokázala jsem se vcítit do jejích rozhodnutí,dokázala jsem je pochopit.
Pearl a Gracy mi bylo postupem knihy vlastně líto a doufala jsem, že nakonec najdou každá to své štěstí.
Knihu můžu doporučit.

kanitsuj
24.01.2022 4 z 5

Příjemný a napínavý psychothriller s více postavami a na první pohled trochu překombinovanou pointou. Zdání ale klame a v závěru do sebe všechno pěkně zapadne. Na můj vkus možná až příliš pěkně, oproti předchozímu očekávání, ale celkově času stráveného s touto knížkou nelituji a určitě se porozhlédnu i po jiném autorčině kusu.

Ophelie
22.01.2022 3 z 5

Knize nechybělo jisté napětí, čtení hezky plynulo, krátké kapitoly jsou plus. Ze začátku je to trošku zmatek ve jménech, těch postav je tam více, ale čtenáři je jasné, kdo zrovna příběh vypráví a postupně se i jednotlivé osoby a jejich osudy propojí. Takový příjemný psychologický thriller s detektivní zápletkou. Stojí za přečtení, ale na trhu jsou v tomto žánru určitě o krapet lepší díla.

ArwenAragorn
05.01.2022 3 z 5

60%

Příjemný psychologický thriller. Je zde více postav a více časových linií, příběh je napínavý, je tady výborná zápletka a nečekaný závěr. Postavy jsou obestřeny tajemstvím, každá z nich něco skrývá. Za mě by ale knížka klidně mohla být kratší.

genduna
31.12.2021 5 z 5

po delší době naprosto úžasná knížka, která mě maximálně nadchla. Příběh je tajůplný, zajímavý, má to spád!!

Ajuszka
27.12.2021 5 z 5

Bravurně napsaný příběh. Musím sice přiznat, že chvílemi jsem se v těch jménech ztrácela, ale pak zase vše dávalo smysl. Hlavní hrdinka Selena mi byla sympatická, se situací se dobře poprala. Určitě všem tento příběh z prostředí podvodníků a změn identit doporučuji k přečtení

Ivuska.09
19.12.2021 4 z 5

Jsem překvapená, jak moc se mi tato kniha líbila. Příběh nebyl vyloženě předvídatelný, neustále jsem vymýšlela různé varianty toho, co se v něm ve skutečnosti děje. Postavy zajímavé, nechybí lehké napětí. Určitě mohu knihu doporučit.

cleopatra11
09.12.2021 5 z 5

Výborná kniha. Prolíná se zde více postav a více časových linií, které ale pochopíte až na konci knihy. Výborná zápletka, kterou jsem neuhádla. Doporučuji.

Báryčtení
06.12.2021 5 z 5

Nečekala jsem, že kniha se mi bude tolik líbit. Děj vypráví více postav a je zde i více časových linií. Nemusíte se ale bát, ze byste se ztráceli. Každá kapitola je uvedena jmenem postavy, kdo ji vypráví. Zápletku jsem ani nahodou neodhalila. Což v mém případě není nic neobvyklého. Kniha mi stylem připomíná knihy Shari Lapeny, B. A. Paris. Super, doporučuji!

Kirijaki
29.11.2021 5 z 5

Kniha pro me byla pozitivni prekvapenim, sahla jsem po ni nahodou v knihkupectvi.

Hope80
29.10.2021 4 z 5

Kniha byla, zvláštní, jiná, asi z toho důvodu, že jsem se v půlce knihy začala zamýšlet - uvažovat nad názory, situací určitých postav, psychologie..Dobrý thriller, kdyby bylo něco kratší nezlobila bych se.

annettka1098
21.10.2021 5 z 5

Milujete stejně jako já knihu Sedmilhářky od Liane Moriarty? Líbila se vám kniha Dívka ve vlaku od Pauly Hawkins? Tak si rozhodně nenechte ujít knihu CIZINKY VE VLAKU! Kniha je vyprávěna z pohledu několika postav, což mám ráda, protože se postavám dokáži lépe dostat do hlavy. Kapitoly nejsou ani dlouhé, ani úplně krátké, ale jsou rozděleny čísly a u každé je vždy uvedeno, kdo děj vypráví. Nestalo se mi tedy, že bych se v příběhu či postavách nějak ztratila, naopak byl celý příběh svižný a já chtěla všemu přijít na kloub. Dá se říct, že celý příběh je tak trochu obestřen tajemstvím, což bylo to hlavní, co mě na celé knize velmi bavilo. Navíc osudy všech postav jsou obestřeny lží a tajemstvím, která se postupně rozkrývají.

veverrka11
20.10.2021 4 z 5

V knížce sledujete několik úhlů pohledu, které se nepravidelně střídají. Navzdory tomu je děj celkem přehledný (pokud jako já nezapomenete, kdo je kdo). Selena mi přišla buď hodně naivní, nebo úplně blbá. Takhle snadno by odpouštět neměla. Anne, ač je emočně plochá, mi byla z postav nejsympatičtější, obdivuji její vynalézavost. Rozuzlení na posledních stránkách jsem částečně čekala, ale i tak mě konec překvapil.

onyx84
19.10.2021 4 z 5

Příjemné psychologické počtení...za sebe jsem tedy doufal v originálnější důvod,proč se to všechno děje,ale i tak jsem spokojen a příjemně překvapen...

Lisa Unger
americká, 1970