Cizinky ve vlaku

Cizinky ve vlaku https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475891/bmid_cizinky-ve-vlaku-90I-475891.jpg 4 220 220

Selena Murphyová má všechno: manžela, dvě děti, luxusní rodinný dům na předměstí a práci v nakladatelství, které řídí její nejlepší kamarádka. Jenže potom odhalí, že je jí manžel nevěrný s chůvou. Ve slabé chvíli se s tím svěří neznámé, která s ní zapřede hovor ve vlaku, a najednou nic není jako dřív. Chůva zmizí, policie klade Murphyovým nepříjemné otázky, Seleně chodí znepokojivé textové zprávy a lidé v jejím okolí jeden po druhém odkrývají svou odvrácenou tvář…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Vendeta

Confessions on the 7:45 , 2020

david1457
12.10.2022 3 z 5

Čekal jsem nějaký velký zvrat na konci, a to nepřišlo. Knížku jsem dočetl spíš z povinnosti, letos už jsem četl spoustu mnohem lepších thrillerů.

dencazrnu
01.10.2022 4 z 5

Za mě zajímavě napsaný thriller, který mě bavil. Je pravdou, že některé věci se daly odhadnout poměrně brzy a nebyl to takový wow efekt, jaký bych čekala. Na druhou stranu kniha byla čtivá a já jsem se těšila, jak celý příběh dopadne. Jedinou výtku, kterou bych měla je, že na můj vkus je tam strašně moc postav. A abych se přiznala, chvilkami jsem se ztrácela v tom, kdo je vlastně kdo. Každopádně od autorky si v budoucnu zase něco ráda přečtu. Knihu tedy hodnotím jako lepší průměr :-)

kristyna4414
24.09.2022 1 z 5

(SPOILER) Pozor obsahuje spoilery.

Velmi nevěrohodně popsané postavy (zejména Martha a jejich 50 přezdívek) a děj taky nic moc, opět zejména Martha a její životní příběh, který mi nesedl ani trochu. Samotná dějová linka Seleny byla asi nejlepší, i když mi přišla ufňukaná a nerozhodná.

cedricdiggory
15.09.2022 1 z 5

Moderní pocta kultovní klasice? No, nemyslím si... Za mě jedno velké ne. Pořád jsem čekal na nějaké to velké wow. No, styl drhnul, překvapení jsem se úplně nedočkal. Škoda. Citát na obálce je spíš marketingový tah.

Petra00
08.09.2022 3 z 5

Průměrný thriller. Přišel mi možná zbytečně zdlouhavý, děj a zápletka fajn, ale některé části jsem odhadla. Možná je to ale tím, že mám už dost thrillerů načteno. Chvílemi jsem taky měla problém se vyznat v postavách. Řekla bych, že knížka neurazí, nenadchne...

Littlemonday
06.09.2022 4 z 5

Dobry thriller, libi se mi, ze prisly odpovedi na vsechny otazky a chvilemi jsem se nemohla odtrhnout! :)

freejazz
25.07.2022 4 z 5

dal som si túto knihu do prázdninového čítania - ako oddychovku po všetkých tých ťažkých filzofických, historických a futuristických flákoch.
a naozaj to ako prázdninová oddychovka začalo. absolútne som netušil, wocogo. kniha je však dobre vystavaná a tak sa čriepky pomaly skladali a zapadali do seba, až z toho bol záverečný nářez. teda... takmer záverečný. pretože posledných pár strán - kde je aj pre menej chápavých čitateľov predžuté a natrávené, ako to celé vypáli, navyše zabalené do absolútne nevieryhodného konania niektorých postáv - dosť pokazilo celkový dojem z diela.

podčiarknuté, zhrnuté - dobré čítanie, ktoré neurazí. a ak budem mať príležitosť, iste si od tejto autorky zasa niečo prečítam.

stju
21.07.2022 5 z 5

Měla jsem chuť na knihu, která by byla opravdu čtivá, tak, abych se do ní dokázala začíst natolik, že bych se příjemně odpoutala od všech současných starostí a problémů. Zkrátka, abych si zas jednou pořádně, u ne až tak náročného čtení, "zarelaxovala" :-). A to se příběhu Seleny a její rodiny opravdu podařilo. Takže jsem se vždy těšila na svoji denní dávku napětí, spletitých vztahů, tajemství, která postavy ukrývaly, nečekaných zvratů v příběhu a nakonec rozpletení záhad a vcelku optimistický závěr.
Musím proto konstatovat, že kniha Lisy Unger mi tentokrát dala přesně to, co jsem právě potřebovala - dík :-)!

Emma_Pure
11.07.2022 3 z 5

Současné thrillery mi přijdou všechny na jedno brdo. Ale to bude asi tím, že už jsem jich přečetla opravdu hodně...

kačenka80
17.05.2022 4 z 5

Napínavá kniha kde byly některé věci předvídatelné ale konec překvapil. Kniha se četla lehce a odhalovala postupně temná tajemství.

Kristulda
15.05.2022 5 z 5

Kniha mě moc bavila, užila jsem si jí. Vyprávění z pohledu více osob mi sedlo,líbilo se mi jak se to všechno splétalo dohromady. Za mě si těch 5 hvězdiček zaslouží.

alnahu
13.05.2022 3 z 5

Oddechový čtivý psychothriller, vyprávěný několika osobami,což mi až tak moc nesedlo-já moc nemusím příběhy,které mají několik časových linií.Každá z osob má své tajemství,které skrývá,nakonec se jejich osudy propojí .Jinak docela promyšlený příběh.

Kačka_knihomol
11.05.2022 4 z 5

Velmi čtivá knížka, napětí nechybí (i když některé spojitosti prokoukne čtenář mnohem dříve, než jsou odhaleny, takže úplný wow efekt se při čtení nekoná). Mě osobně zde sedí vyprávění z pohledu několika různých postav. Čtyři hvězdičky jsou podle mě férové hodnocení (není to úplně dokonalá kniha bez nedostatků, na druhou stranu jejího přečtení nebudete litovat :)).

Lenča727
06.05.2022 4 z 5

Čtivé, děj odsýpá, pohled na věc z mnoha úhlů, dobře napsáno, nakonec vše propojeno a dává to smysl. Lisa Unger se tady docela nemilosrdně opírá do chlapů-slabochů, jejich temných stránek a vlastností, nakonec to vždycky a těžce odnesou ženy, které jsou daleko silnější,oddanější rodině a jaksi programově čestnější. To se týká i profesionálních podvodnic, které by se ničím takovým nestaly, nebýt jejich setkání s těmi nesprávnými muži. Mnoho zajímavých postřehů a pravd o fungování manželství, úloze silných žen, matek a jejich mužských slabošských protějšcích. Všude je něco a ani ten, komu všichni závidí, jak se má skvěle, to tak nemusí vůbec mít. Ukázkové životy na sociálních sítích za každou cenu. Jak je v dnešní době jednoduché někoho plánovaně mnoho let sledovat a změnit mu život. Ale závěr vyznívá optimisticky, takže jako čtenáře mě konec potěšil.

kneslova
01.05.2022 5 z 5

Mě to prostě bavilo, fakt zajímavý knižní počin , dobrý psychothriller za pět hvězdiček

MilaJ
11.04.2022 3 z 5

Celkem čtivý psychothriller.

Nasko
24.03.2022 3 z 5

Cizinky ve vlaku jsou zajímavá oddechovka, která navzdory tloušťce rychle odsýpá. Knížce by ale mohlo prospět méně vypravěčů, občas se postavy mezi sebou tak trochu praly o slovo a některé úhly pohledu by klidně mohly být postradatelné. Takhle to bylo poněkud natahované.

Některé "nápovědy a vodítka" autorka omílala a popisovala tak strašlivě nápadně, že když potom přišlo rádoby šokující odhalení, čtenář už to 100 stran dávno ví a chybí tam takové to pomyslné "cvak, no jo, to dává smysl", když se na konci vše vyjasní, protože už není moc co vyjasňovat. Chtělo by ty indicie trochu zakopat do hloubky a nevystavovat je čtenáři tak na očích.

Navzdory této předvídatelnosti je to fajn kousek nad průměrem.

L.Helena
23.03.2022 4 z 5

Konečně po delší době thriller, který se mi docela líbil. Chytne hned na začátku a pak se příběh skoro v každé kapitole buď dál zamotává, nebo se odhalují pravdivé skutečnosti. Mrazení v zádech či husí kůže se při čtení sice nekonalo, ale i tak slušné počtení.

Bara52
14.03.2022 4 z 5

Knizka me asi do pulky moc nenadchla, mozna tim, ze nemam zrovna cteci obdobi, ale diky mistnimu hodnoceni a komentarum jsem ji neodlozila a docetla, a jsem za to fakt rada. Asi ve 3/4 se pribeh zacne vyjasnovat a fakt to ma spad. Doporucuji, jeden z tech lepsich thrilleru.

shecoola
08.03.2022 5 z 5

Když se kniha čte sama, ani její tloušťka vás neodradí :) Skvělý příběh, kde se nitky jednotlivých postav na konci propojí. Nenudila jsem se ani chvilku, od začátku zajímavá, napínavá, propracovaná dějová linka.
PS: Mimochodem, tady Martha. Ta z vlaku.

Lisa Unger
americká, 1970