Panicové

Panicové https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326300/bmid_panicove-ybW-326300.jpg 3 223 65

V sérii 0.5 Jamie truchlí nad smrtí svého otce a navíc je vážně zraněn a v rukou Angličanů. Prchá s žoldáky a na francouzském venkově se setkává se svým starým přítelem Iana Murraym. Oba jsou ošetřeni a oba mají dobrý důvod, aby se nevraceli do Skotska. A oba jsou ještě panicové, i když měli spoustu možností, jak o něj přijít s dámami lehkých mravů. Ale Jamieho milostný život se zamotává a je také nebezpečný - když osud oba mladé muže dostane do služby židovského doktora Hasdiho, který je najme jako doprovod dvou drahocenných pokladů na cestě do Paříže. Jedním z nich je starý Torah a druhým lékařova krásná dcera Rebeka, jejíž sňatek je již domluvený. Oba – Jamie a Ian – jsou upozorněni, že jde o budoucí nevěstu, ale určitě by byli mnohem opatrnější, kdyby měli tušení, pro koho opravdu pracují.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Omega

Virgins , 2013

likaf
04.05.2017 3 z 5

Velmi, velmi krátké. Nevím proč víc jak polovinu knihy zabírá Cizinka, kterou si lze přečíst samostatně (a většina čtenářů, čekajících na Panice, ji již četla...). 90 stran nového příběhu, no to je skoro na časopis a ne knihu.

Aires
03.05.2017 3 z 5

Jamie Fraser a Claire. Jejich příběh známe z knihy Cizinka. Ale taky vám někdy vrtalo hlavou, co bylo předtím, než Jamie potkal Claire? Jamie toho má za sebou více, než dost. Léta v Paříží, první lásku, vojenskou službu, střet s kapitánem Randallem a v neposlední řadě také jednu celkem bezvýznamnou epizodku, kterou vám představí tato kniha- Panicové.

Těšila jsem se na další setkání s Jamiem, které jsem si v Cizince velmi oblíbila. Bohužel, Panicové jsou jen kraťoučký 90stránkový příběh. Ze spousty Jamieho dobrodružství zrovna tohle není to nejzajímavější Polovinu povídky na každé druhé straně přemýšlí, jaké by to asi bylo mít za sebou už pár hříšných radovánek :D Ach jo, já chtěla příběh stejně lákavý, poutavý, geniálně napsaný, jako byla Cizinka. Dostala jsem neobratný pokus o popsání toho, jaké to je být panicem :D

atramVe3
01.05.2017 3 z 5

Asi jsem se na knihu moc těšila a čekala jsem od ní víc,bohužel...

Alex.Barunka
28.04.2017 3 z 5

Páni, čekala jsem dvou set stránkový příběh, který bohužel končí na straně 90, což bylo velké překvapení. Pak vše pokračuje začátkem Cizinky.

Jedná se o opravdu jednoduchý příběh, který dějově předchází celé sáze. Ale i když nepřevyšuje ani sto stran, je v něm patrný Jamieho charakter, ale ne jen povrchově, v tomto je autorka opravdu dobrá.

Laoghaire
28.04.2017 3 z 5

Upřímně jsem zklamaná, kupovala jsem to s úplně jinou představou... Jak jsem byla nadšená z Cizinky a z Vášky v jantaru, tak těchto 90 stránek jsem měla během večera přečtený! Čtení to samozřejmě nebylo špatné. Je to jako vždy poutavé! :-) Ale druhá půlka knihy není totiž nic jiného než, první kapitola z Cizinky. Proč to tam dali, jsem vlastně moc nepochopila... Myslela jsem, že tam bude popis, jak se vrátil z Francie, jak přišel k vykloubenému ramenu, či snad bych si tam uměla i představit... co si myslel první dny o Claire a jak se do ní zamiloval!