Čísla – Na útěku

Čísla – Na útěku

Od chvíle, kdy zemřela její matka, Jem věděla o číslech. Věděla o nich už mnohem dřív, vlastně odmalička. Když se podívala někomu do očí, registrovala v nich číslo. Ale jeho význam zjistila v den, kdy její matka zemřela na předávkování drogami. Číslo znamenalo datum úmrtí. Jem prožívala těžké dětství. Stěhovala se od jed... celý text

Jem prožívala těžké dětství. Stěhovala se od jedné pěstounky k druhé a všude si připadala jako cizinec. Nejraději se toulala sama a tak tomu bylo i v okamžiku, kdy potkává kluka, jemuž přezdívají Pavouk. Náhodné setkání jí změní život. Nachází někoho opravdu blízkého a svět se rázem stává snesitelnější. Společně se potulují kolem jednoho z londýnských kanálů, klábosí o všem možném a pomalu se sbližují. Na jednom z výletů do města se stanou svědky tragického neštěstí, které Jem předem předpoví. Oni sami katastrofě uniknou, ale ta je jen začátkem událostí, které navždy otřesou jejich životy… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/90_/90750/cisla-na-uteku-Lv3-90750.jpg 3.5221

Čísla (1.)

Numbers - Time to Run (2009)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Egmont (ČR)

daniela58
24.11.2016

Super série!Nedávno jsem dočetla poslední díl,a opravdu mě mrzí,že už není další díl.Doporučuji!

anibeni
19.08.2016

Námět výborný, i když trochu drsný, zpracování knihy ale mohlo být lepší, ale možná, že jsem podle anotace čekala něco víc. Nicméně knihu stojí za to si přečíst a přiznám se, že ač nechci, myslím na to, jaké to musí být, vidět všude kolem ta čísla...

Heduš-ka
31.07.2016

zajímavá kniha se zajímavým námětem, určitě si přečtěte DOPORUČUJI.

InFinito
28.05.2016

Hned na začátek bych měla napsat, že jsem čekala něco jiného. Ale nakonec jsem vlastně ráda, že to bylo takové, jaké to bylo, jiné, originální, zajímavé.
Ze začátku mi nikdo nebyl moc sympatický. Měla jsem chuť knihu odložit, ale četla jsem dál a po první čtvrtině už jsem jí pomalu ani nechtěla dát z ruky. Vlastně je to opravdu čtivé, hlavním problémem byla pro mě Jem, ale v průběhu knihy jsem si ji i Pavouka oblíbila.
Zasáhla mě ta pravdivost. Nebylo to o dokonalé holce, co potká dokonalého kluka a vše je růžové. Ne. Bylo to o skutečných lidech, i když s nádechem fantasy. A proto ten konec byl takový, jaký byl - opravdový, žádné šťastné navždy.
Děj nebyl předvídatelný, postavy i příběh byli originální, vulgarita atp. mi ani nijak nevadila, jak už tu pár lidí psalo - hodilo se to k tomu a na konci jsem byla rozhozená, tak trochu poznamenaná.
Další díly si určitě přečtu.
Nemám co dodat.

bibi.r
31.03.2016

Nápad byl dobrý, ale zpracování skutečně pokulhávalo.
Hlavní hrdinka mi nějak moc sympatická nebyla.

Spoiler:
To že si upletou děcko mě napadlo ve chvíli, kdy do toho praštili, ale že se jí nepodaří zvrátit osud u toho nejdůležitějšího člověka mě vážně překvapilo. Jako by se osudu nešlo postavit.

A2002
19.03.2016

Môže obsahovať spoilery.
Priemerná kniha, pre mňa nie s veľmi potešujúcim koncom (happy-endy mám radšej). Dobrý nápad, donúti vás byť hore do noci a dočítať ju. Nie zrovna môj štýl, ale bola dobrá.

Biohazard
07.03.2016

Přiznám se, že jsem čekala něco jiného. Spíše takovou dystopii, než dvě problémové děti na útěku. I přesto jsem si to užila. Že bych si z toho sedla na zadek, to zase ne, ale četlo se to hezky a rychle. Taková odpolední oddychovka, ačkoliv trochu smutná, s úžasným námětem. Rozhodně doporučuju.

petra4080
24.02.2016

Vážně hustý. Námět je perfektní, začetla jsem se hned a nemohla se odtrhnout. Konec mě hodně překvapil a ještě stále tomu nemohu uvěřit.

Vulgarita mi zde nijak zvlášť nevadí, mám pocit že do této knížky prostě patří. Co nejdříve se vrhnu na další díl.

AndreaQueen
20.11.2015

Tahle knížka mě strašně dojala. Musím přiznat, že oko nezůstalo suchý. :( Jinak celkem zajímaví.

Mishak
09.11.2015

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!

Nemůžu si pomoct, ale příběh mě opravdu hodně zaujal... Vcelku drsné téma... Jaké by to bylo vědět, kdy lidé kolem Vás zemřou? Už jen samotná představa je otřená a Jem v tom žila skoro 16 let... Hrozné...

Kniha se četla velmi lehce, příběh byl super, jazyk dosti vulgární, ale ke knize se vyloženě hodil, takže si nestěžuju.
No, každopádně konec mě dostal, co Vám budu povídat. Brečela jsem jako želva, ronila krokodýlí slzy, ale nic jsem samozřejmě změnit nemohla. Konec jsem tak trochu předvídala, ale když jsem TO viděla černé na bílém, dostalo mě to a já zírala s otevřenou pusou. No, aspoň vím, o kom bude druhý díl.

Kniha si ode mě zaslouží 3 hvězdičky už jenom proto, že jsem ji přečetla prakticky jedním dechem a měla chuť jí zavřít jen v jednom okamžiku! A to když jsem si utírala slzy, smrkala a čekala, že to všechno bude jinak. Bohužel nebylo... Prostě nápad skvělý, ale šlo by to napsat i líp...

Julie456789
24.10.2015

Výborná knížka plná napětí . Doporučuju hlavně na dlouhé nudné večery . Postavy jsou sempatické a já osobně sem se vžila do jejich životů. Koupila sem si ji v levných knihách takže sem od toho moc nečekala ale v průběhu příběhu mě překvapila o opaku rozhodně doporučuju a sahám po dalším dílu.

Attia
17.10.2015

Námět je úžasný, trochu děsivý i vhodný k zamyšlení, ale obávám se, že nebyl využitý celý jeho potenciál. Text mi místy připadal jako bez života. Myslím, že pár vět navíc by některé pasáže skvěle oživilo a zbavilo je syrovosti. Příběh je to moc pěkný, ale chyběl mi tam nějaký vrchol.

Kniha se mi tedy líbila, ale myslím si, že mohla být napsaná i lépe.

RecycledCarrey
10.09.2015

Můžu říct snad jediné - takhle hroznou knihu už jsem dlouho nepřečetla. Námět byl dobrý, ale zpracování a konec byli k pláči, a to rozhodně ne proto, že by kniha byla dojemná, ale měla tak příšerný konec, že jsem se nad knihou musela ze zoufalství smát. Pro mě naprostá příšernost.

vevera6
29.08.2015

Hodně jsem se těšila až si tuhle knížku přečtu, a tak se i stalo. To, jak je kniha napsaná mě trochu mátlo, ale nijak mi to nevadilo. Až do půlky pro mě byla trošku zklamáním, ale ke konci už to bylo lepší a těším se na další díl. :)

NikiMedy
29.07.2015

Tato kniha mě naprosto dostala a i když tu hodně lidí kritizuje vulgární výrazy, mně nevadily, k příběhu se prostě hodily.
Celou knihu jsem doufala, že Jem Pavouka zachrání, ale bohužel se tak nestalo a já si pomyslela ,,Naděje je mrcha". Jinak se mi ale kniha líbila, přečtu si i další díly a určitě doporučuji.

Pedros
18.07.2015

Super knížka, opravdu je těžké se od ní odtrhnout. Čte se sama. Za chvilku je 300 stran přečtených ani nevíte jak. Jsem ráda, že je pokračování. Co my ale vadilo bylo až moc používání sprostých slov a obecné češtiny. Časem se na to zvykne, ale přistihla jsem se, jak pak mluvím stejně, jak se mluví v knize :D.

JajaCZ
26.06.2015

Bola som príjemne prekvapená čtivosťou knihy, ktorej som sa tak troška, vzhľadom na hodnotenia, obávala. Vulgarizmy v knihe chápem, nakoľko hlavná hrdinka bola "vychovávana" ulicou.
Kniha je písaná jednoduchým štýlom, no nezaradila by som ju do sekcie pre deti a mládež.

milunka21
08.06.2015

pěkná kniha,jen ten útěk ze mi znál moc natahovaný,tak sem zvědavá na další díly

melaficent
03.06.2015

Oddychovka :) Jednoduché, celkom zaujímavé čítanie :)

kloin
06.05.2015

Do knihy jsem se začetl rychle. Vulgarní slovník mě nezastrašil. Jen trochu více "pod čepicí" kdyby měli hlavní hrdinové. To by se ale potom příběh nemohl odehrávat takto...

stolbice
09.04.2015

Tak nevím, čekala jsem něco víc. Mělo to celkem dobré recenze, nápad opravdu originální, ale jinak....nejvíc mi asi vadil výběr slov. S vulgárním slovníkem bych se srovnala, ale tohle bylo až moc vynucené, působilo to na mě tak divně, některá slova moc spisovná, některá uměle vulgární, nešlo to prostě dohromady. Příběh sám o sobě nic moc, chování postav nedávalo moc smysl, myslím, že se to dalo využít i líp. Jediné, co se mi opravdu líbilo, tak ten nápad, že někdo může vidět datum smrti jiných lidí...

Ivy
01.04.2015

Příběh je to strašně ponurý a smutný. Celou dobu jsem doufala, že se Jem o Pavoukově smrti mýlí... ale bohužel. Závěr knihy byl zajímavý, a rozhodně dokázal vzbudit mojí zvědavost... takže si další díl přečíst musím :)...

kacka4225
23.02.2015

Pamatuji si, že se mi hrozně líbila. Mělo to zajímavý příběh, skvělá oddychovka. Být hlavní hrdinkou, hrozně by mne to celé frustrovalo. To, že vidím, kdy někdo zemře. Kniha byla skvělá. :)

kacka4225
23.02.2015

ivzu77
17.02.2015

Ke knize jsem se dostala náhodou a podašilo se mi hned sehnat všechny tři díly trilogie najednou. Téma čísel v očích mne lákalo, podobnou tématiku jsem v dnešních knihách zatím neobjevila.... trochu mne udivovaly vulgarismy v mluvě, ale brala jsem to tak jak to bylo napsáno.... kniha se mi líbila

Adel703
14.02.2015

Moc moc se mi líbila. Měla jsem jí přečtenou během dvou dnů :) Námět je skvělý, zpracování také. Mnohým vadí nespisovný jazyk, kterým je kniha napsaná, ale podle mě k tomu příběhu dokonale sedí.

Viky.Tejralova
07.02.2015

Skvělá kniha, a když už občas začínal být děj zdlouhavý, ihned se tam objevila další zápletka... Občasná zdlouhavost byla i dobrá v tom, že jsem se mohla dobře sžít s jejich situací a tím jak žili oni, což bylo fajn. Moc pěkná kniha a zakončení bylo takové, že si MUSÍM přečíst další díl!!!! :-D :-D už se těším :-)

TheB
07.02.2015

Jak už tu bylo několikrát řečeno.. nápad skvělej, zpracování špatný. To jakym stylem mluvili, bylo fakt příšerný, strašně mi to vadilo a myslela jsem, že kvůli tomu knihu vůbec nedočtu. Začátek mě moc nebavil, konec byl docela dobrej. Za poslední třetinu knihy bych možná dala aspoň tři hvězdičky, ale začátek mi přijde prostě nic moc.
A jak tady všichni píšou že kniha je plná zvratů.. no nevim, mně tak nějak bylo jasný co se stane dopředu. Akorát konec by mě asi překvapil, kdybych to už nevěděla dopředu ze spoilerů.
Každopádně myslim, že knihu už si určitě nikdy nepřečtu, ale že by to byla až taková hrůza, to zas ne.
Mám doma ještě další dva díly a myslim že chvilku potrvá, než se na ně vrhnu. Kdybych je neměla doma, nevrhla bych se na ně nikdy.

Vall
06.02.2015

Skvělý a originální nápad, ale jinak.....Skoro celou knížku jsem se nudila. Myslim, ze autorka tak dobrý nápad dějem úplne zabila. Jediny konec se mi vazne líbil.

katerina7788
31.01.2015

Knížka mě hodně zaujala, bylo to pro mě něco nového (hlavní postavy). Teď čtu druhý díl, tak uvidíme co z toho vyleze. Ale opravdu NENUDILA JSEM SE! :)

první láska Londýn pro mládež útěk

Rachel Ward

Rachel Ward