Čínská medicína prevence a léčení stravou

Čínská medicína prevence a léčení stravou https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/53660/cinska-medicina-prevence-a-leceni-stravou-53660.jpg 4 4 2

Čínské učení o výživě Tato kniha nenabízí jen dobrý úvod pro laiky, je také dobrou příručkou pro pokročilé, pro praktikanty čínské medicíny. Je jednou z mála knih, které mohou být umístěny jak v knihovničce, tak i v kuchyni. Starý ideál ,,stravy jako léčebného prostředku'' nalézá v dnešní době opět svůj význam, ikdyž je v současnosti dávána před moudrostí přednost pouhým vědomostem. Filosofie a praktické užívání stravy tak, jak je představeno v této knize, může člověku pomoci při optimalizaci svého zdravotního stavu, při předcházení nemocem a může dokonce podporovat i účinky terapeutického působení. ... celý text

Literatura naučná Zdraví
Vydáno: , Fontána (Dobra & Fontána)

Große Handbuch der Chinesischen Ernährungslehre

nevermore3
17.11.2022 4 z 5

Částečně souhlasím tady s kolegyní níže. Byla to jedna z nejobtížnějších knih, co jsem četl naráz. Věřím, že držet se popsaných postupů, tak se nám všem udělá líp. Horší je když nemůžete sehnat ve svým okolí švestičky umeboši, mořský řasy a další super věci, na které se často odkazuje. Nebo možná můžete, ale jste líní :)
Ale i tak při pročtení najdete spoustu "vedlejších" zajímavých tipů, třeba proč nepít při jídle apod. A nemyslím, že je pravda, co se píše v anotaci, že to je dobrý úvod pro laiky. No kdyby to tak bylo, tak tím laikem rovnou raději zůstanu :)

Dandy1
10.08.2018 3 z 5

Určitě zajímavá kniha. Pro mě ale, jako naprostého laika, moc složitá. Celou jsem ji nepřečetla.

prevence zdravá výživa

Autorovy knížky