Chvíle před koncem

Chvíle před koncem https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87654/bmid_chvile-pred-koncem-c9o-87654.jpg 4 768 173

Co kdyby vám zbýval jen jeden den života? Co byste dělali? Koho byste políbili? A jak daleko byste zašli, abyste si svůj život zachránili? Samantha Kingstonová má všechno: kluka, o kterého by stála snad každá, tři úžasné nejlepší kamarádky a prostě všechno nej na střední škole Thomase Jeffersona – od nejlepšího stolu v jídelně až po nejlepší parkovací místo. Pátek 12. února by měl být jen další z řady dnů jejího perfektního života. Místo toho se ukáže, že je to den poslední… -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Before I Fall , 2010

Normalgirl
22.08.2015 5 z 5

SPOILERY!
Nevím proč, ale bavilo mě čtení toho prvního dne. Možná byl trochu nudnější, ale mi se to líbilo.
A další dny taky. Jediný, kdo mě štval, byl Rob. Typický frajírek, který si myslí, že může mít každou holku na škole.
Elody, Lindsay a Ally byly celkem fajn kamarádky. Když přivřu obě oči. Sice byly trochu... ehm, zlé, když se posmívali Juliet, ale... Vlastně žádné ale. Byly zlé, i když v knížce tak popsané nejsou.
Sam mi někdy připadala až moc naivní, zvlášť když se to týkalo toho "problému", o který v knížce jde.
A Kent byl prostě nejlepší postava :)
Tahle knížka vám dokonale ukáže, jak je život někdy nespravedlivý.

lilined
26.07.2015 5 z 5

Jak už tady bylo párkrát zmíněné, začátek byl, podle mě, nuda. Už jsem chtěla přestat číst, ale dala jsem si předsevzetí, že ji dočtu. A nakonec jsem se nemohla odtrhnout. Určitě doporučuji :)

janka2000
17.06.2015 5 z 5

Když jsem knihu začala číst, chtěla jsem ji zahodit, protože číst o "typickém americkém životě středoškoláka" mě nikdy moc nebavilo, ale něco mě přeci jen donutilo pokračovat a jsem za to ráda. Kniha mi toho spoustu dala a myslím, že dá všem, co se donutí ji přečíst. Možná změní i váš pohled na svět :-) A nejlepší na všem byl Kent. Doporučuji

Bookslover97
04.06.2015 5 z 5

Spoilery!
Knížku jsem dočetla před chvilkou a musím své pocity napsat hned, dokud jsou čerstvé.
Upřímně, celou první půlku jsem se smála a tu druhou jsem převážně probrečela. Možná je změna přístupu (chování) hlavní hrdinky zvláštní, ale někdo by třeba byl schopný se tak změnit.
Roba mi vůbec nebylo líto, když si to s ním vyřizovala nakonci :D Já bych to udělala ještě hůř. Jenom by mě mrzelo, že si to ostatní nebudou pamatovat.
Její kamarádky... No, oslovení "mrchy" vážně sedělo.
Kent mi byl sympatický už na začátku, ale bylo mi ho líto, když ho přehlížela.
A až nezrdavě moc jsem si oblíbila Izzy.
Ale jenom když si představím, co tam budou všichni dělat bez hlavní hrdinky, chce se mi zase brečet.

Attia
01.06.2015 4 z 5

V závěru se to ukázalo jako relativně čtivá knížka s zajímavých a rozpracovaným nápadem, ovšem začátky byly krušné. Knize proto musíte dát čas a prostor, protože pak vás určitě začne bavit.

Norea
29.03.2015 2 z 5

Odkedy som sa rozčítala, tak nemám problém s hrubšímy a hrubými knihami. No je len rozdiel, keď ste sa na knihu tešili a pri čítaní ste počítali strany do samého konca. Nehovorím, že kniha ma nezaujala, že by mi nič nedala, ale napriek fascinujúcej myšlienke a celkom logického riešenia si môžem povedať, že som čítala lepšie knihy.

...ale som rada, že som si ju mohla prečítať, len škoda, že som sa segru nechala tak až magicky navnadiť.

knihomolka01
28.03.2015 5 z 5

Je neuvěřitelné kolik vám toho kniha dokáže dát. Jedna jediná kniha vám dokáže otevřít oči a ukáže vám, kolik jste toho udělali špatně a kolik dobře. U téhle knihy zažijete smích, pláč a budete proklínat celý svět, ale přece jen stojí za to. Opravdu.:)

vikimi
22.03.2015 5 z 5

Ze začátku jsem si říkala, do čeho jsem se to jenom pustila. Sam a její kámošky se mi hnusily. Přišly mi příšerné a i příběh se mi moc nezdál, ale potom jsem tomu přišla na chuť.
No a Kent :) to byl zlatíčko, už od začátku jsem v něj věřila. Rob a jeho uslintaný polibek - dobře mu tak.
A konec byl naprosto krásný. Přesně takový, že krásně uzavřel děj celé knížky. I když jsem myslela, že to dopadne jinak, tohle se mi opravdu moc, moc líbilo.
Některé pasáže byly hrozně silné a pomohly mi nevidět život jako samozřejmost!

Sušenka1556
22.03.2015 5 z 5

Ani na ni nemám slov!
Byla DOKONALÁ...
Ze začátku jsem si myslela, že dny ,kterými prochází pořád dokola, budou nudné...Ale to jsem se opravdu hodně mýlila. Každý den byl úplně jiný a vždy napínavý. Konec ,ten byl opravdu úžasný a ještě teď nad ním přemýšlím. Opravdu doporučuju! Nejlepší kniha !

zuzkailleova
13.03.2015 4 z 5

Možná obsahuje SPOILERY.
Byla jsem nadšená jak z obalu knihy (rčení „nesuď knihu podle obalu“ u mne bohužel příliš často neplatí), tak z jejího stručného popisu. Proto jsem si tuhle knihu musela při nejbližší příležitosti pořídit. A rozhodně toho nelituju.
Hned na začátku mě pohltila, celou dobu jsem chtěla vědět, jak to vlastně dopadne. Líbila se mi jakási proměna hrdinky, její myšlenkové pochody. Co mě ale trochu přestalo bavit, bylo stálé opakování dnů. V tu chvíli se knížka zdála i krapet nudná. Naštěstí to zase brzy dostalo ten správný spád, naprosto jsem si zamilovala Kenta a bez studu se přiznávám - konec jsem celý probrečela. A po dočtení jsem na knihu ještě tak pět minut zírala se slzami v očích. Knihy prostě občas s člověkem dokážou udělat divy, probudit emoce... A já jsem ráda, že je taková i tahle kniha. Jednu hvězdičku strhávám jen za vleklou část, kde se podle mě opakovalo skoro to samé.

NikaMirka
02.03.2015 5 z 5

Přesně takhle si představuji, jak to chodí mezi americkou mládeží.
Buď je člověk oblíbený nebo loser...a ti mezi tím?? T
To jsou lidé, kteří se chtějí zavděčit těm na výsluní a udělají proto cokolo i když to může zničit život někomu jinému a znamená to, že nebudou mít vlastní názory ani vlastní já a budou jen stádově opakovat, co už někdo udělal před nimi.
Přesně takhle si představuji i to, jak to chodí mezi bohatými mladými američany, rozmazlenými tím, že mohou téměř vše a jsou "nepotrestatelní" a přesně takhle si dokážu představit, že by se Sam zachovala, protože byla spousta jiných možností, jak situaci řešit a co napravit, ale jako teenager s tím nemohla mít zkušenost...
Kniha dává opravdu spoustu podnětů k zamyšlení, a vyjadřuje krásnou myšlenku a podstatu života..."Nikdo z nás neví,kolik máme času. Možná moře a možná taky už jen poslední sekundu, minutu nebo hodinu, nejsme nesmrtelní a proto bychom si měli vážit nejen lidí,ale i věcí a měli bychom si vychutnat každou minutu života, jako by to byla ta poslední."
Knize dávám pět hvězdiček, protože předčila mé představy a protože to není jen příběh, který přečtete jedním dechem, ale jen co zavřete knihu, pomalu nevíte o čem byla. Tato kniha v mé mysli bude ještě nějakou chvíli...Doporučuji všem přečíst první kapitolu, která je trochu nechutná a bezduchá jen proto, aby další kapitoly ukázaly, jak hluboký význam tato kniha má.

P.ary
20.02.2015 4 z 5

Kniha není dokonalá, ale přesto je krásná... V knize je toho mnoho k zamyšlení, a trochu to se mnou zamávalo, a já určitě doporučím dál...

Natyss
13.02.2015 5 z 5

Je to má první kniha od této autorky, a musím říct, že mě oslovila. Určitě si od ní přečtu i další knihy. V průběhu knihy jsem pozorovala proměnu hlavní hrdinky, kterou autorka skvěle vybarvila. Možná odstupem času mi bude mé hodnocení připadat přehnané, ale díky pár posledním stránkám jsem se rozhodla dovršit poslední hvězdičkou plný počet. Nad knihou jsem se musela opravdu pozastavit a zamyslet se nad sebou samou. „Tolik věcí zkrásní, když se člověk pořádně dívá."

Katies
07.02.2015 3 z 5

Začátek byl kapku otravný, zřejmě proto hrdinkou byla nicnetušící teenagerka:D
Pokud jste pozorní už během čtení jasně vidíte jak se Sam vyvíjí a snaží se se situací nějak vyrovnat (mnoha různými způsoby, rodina, přátelé,..).
Knihu bych za dokonalou s největší pravděpodobností nenazvala, přesto to bylo příjemné čtení.

Teraslík
18.01.2015 5 z 5

Je dokonalá. Nevím jak bych vám ji popsala tu si prostě musíte přečíst sami. Je to možná nejlepší kniha, kterou jsem přečetla. Jak autorka popisuje smrt, tak lépe snad ani popsat nejde. Řekla jsem si, jak by někdo mohl psát o jednom jediném dni. Tolik skvělých verzí toho co by se mohlo stát. Skvělá kniha k zamyšlení. Doporučuji.

marky7739
13.01.2015 5 z 5

Nádherný námět, myšlenka super...... děj předvídatelný. Knížka se mi dobře četla:-) teenagerům doporučuji, zamilovala jsem si Kenta :-)

Mrs.Volnys
07.01.2015 5 z 5

Do této knihy jsem byla od začátku zamilovaná. Líbil se mi jak námět, tak zpracování. Všechno co hlavní hrdinka udělala, jsem prožívala s ní. SPOILER! Líbily se mi hrozně ty romantické chvilky s Kentem, to jak s ní zacházel, ikdyž se k němu celý život chovala hrozně, to, jak s ní mluvil a že byl vždy v rozpacích a nervózní. Kent je strašně super kluk, usměji se vždy, když si vzpomenu jak jí ukládal do postele, nebo jak jí udělal horkou čokoládu. Co mě na knize vytáčelo. Lindsay! Byla to taková povrchní blbka. Byla jsem nadšená, když jí při čtvrtém dni vynadala. To jí patřilo. Líbilo se mi jak si ten den užila srandu s Annou a později s Tarou aspol. Celkem mě mrzelo, že se společnost nedozvěděla pravdu o Juliet. Juliet byla tak milá holka, byla jsem přesvědčená o tom, že se stane něco, jako usmíření mezi Lindsay a Juliet. Ale co mě zamrzelo úplně nejvíc, že nepřežila, neřekla Kentovi "miluju tě", nerozloučila se s kamarádkami, teoreticky ani s rodiči.
Celkově ale byla kniha úžasná. Doporučuji☺

valiss4122
27.12.2014 5 z 5

Nejlepší knížka co jsem kdy četla :)

solarka
18.12.2014

Tak tohle se myslím podařilo.....Knížka, která Vám dá chvíli přemýšlení. Na více jak 350 stranách několik verzí jednoho jediného dne, co jak by mohlo být, a nebylo, o tom jak člověku některé věci docházejí až mnohem později a o tom jak nikdo z nás neví a nemůže vědět co bude dál...…
Většinou se samozřejmě nestane nic. Většinou jedna noc splývá s druhou, týden s týdnem, měsíc s měsícem. A dřív nebo později všichni umřeme……
…V duchu se pokouším sečíst všechny ty věci, které jsem v životě udělala, ale nedají dohromady žádný jasný obrázek, neřeknou mi, co jsem vlastně za člověka…
…Žasnu nad tím, jak snadno se věci můžou změnit, jak je snadné začít úplně stejně jako vždycky a skončit docela jinak. Jeden chybný krok, jedno zaváhání, jedna odbočka a člověk má najednou nové přátelé nebo špatnou pověst…

MissMagic
26.11.2014 3 z 5

Trošku zklamání. Jo, jo.. nebylo to špatný, ale.. ale. Člověk prostě čekal víc. Některé pasáže byly zábavné a čtivé..a pak nuda. Zábava, nuda, zábava, nuda, zábava.. a tak se to střídalo po dobu celé knihy. Ale abych knihu jen nekritizovala (protože nebyla špatná, to vůbec) tak musím říct, že těch zábavných částí bylo víc než nudných, docela o dost. :)
PS: Tenhle komentář zní asi hodně.. zmateně? To bude proto, že takový pocit z knihy mám.