Chvíle před koncem

Chvíle před koncem https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87654/bmid_chvile-pred-koncem-c9o-87654.jpg 4 768 173

Co kdyby vám zbýval jen jeden den života? Co byste dělali? Koho byste políbili? A jak daleko byste zašli, abyste si svůj život zachránili? Samantha Kingstonová má všechno: kluka, o kterého by stála snad každá, tři úžasné nejlepší kamarádky a prostě všechno nej na střední škole Thomase Jeffersona – od nejlepšího stolu v jídelně až po nejlepší parkovací místo. Pátek 12. února by měl být jen další z řady dnů jejího perfektního života. Místo toho se ukáže, že je to den poslední… -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Before I Fall , 2010

Ketrin.TR
06.06.2017 4 z 5

Hodně zajímavá knížka, která vás přenese do jednoho dne amerických teenagerů, ze kterého jen tak není úniku. Hlavní hrdinka mi nebyla svým chováním a vystupováním moc sympatická, ale díky svojí přeměně si u mě trochu šplhla. Jo, nejvíc sladkej byl prostě Kent :-)

MíšaS.
30.04.2017 3 z 5

Morální poučení - jistě, super, ale nemyslím si, že by kniha musela končit takhle. Námět pěkný, ale děj trochu pokulhával.

violet1313
18.04.2017 4 z 5

Je to jen další YA ... To jsem si řekla před přečtením. Ale není.
Od té knihy jsem nečekala až tak moc, ačkoliv se zdála anotace zajímavá, jenže mě překvapila. Příjemně.
Spoustu vět, které bych si nejraději zarámovala, postavy, které sice občas lezly na nervy, ale to proto, že to autorka chtěla a příběh , u kterého se tajil dech.
Ačkoliv už je to dávno, co jsem knihu četla, stále na ni vzpomínám a teď se blíží film..
Kniha se krom fantasy děje zabývá šikanou a problémy ve školách...a tím, jak dokáží děti být zlé.

Můžu ji doporučit všem, kteří mají rádi fantasy v našem světě, YA, teenage romanci a zápletku, kterou nepotkáte každý den!

SeverusSnape
28.03.2017 5 z 5

Velmi zajímavý námět,ale hlavní hrdinka mi nebyla vůbec sympatická.

Nela2
16.02.2017 3 z 5

Námět knihy se mi hodně líbí - ten nápad prožívat stále stejný den dokola a snažit se jej změnit, změnit sebe... Ale přes polovinu knihy mi hlavní hrdinka dost vadila svou povrchností.

kkristynaa
23.01.2017 4 z 5

Není to přesně žánr, který bych měla nějak v oblibě, nemusím moc takové ty "dívčí party" a školní románky, ale nedávno jsem viděla trailer k filmu, který bude brzy v kinech a říkala jsem si, že to vypadá hodně zajímavě a zkusím si to přečíst. A musím říct, že se mi kniha velmi líbila. A to hlavně proto, že byla tak jiná a originální. Líbilo se mi jak si začala hlavní hrdinka uvědomovat to důležité v životě. Bylo mi trochu líto konce, pořád jsem v sobě držela tu špetku naděje, že to třeba skončí jinak.. Ale kdyby skončilo, řekla bych si, že to vlastně byla i docela kravina. Mám ráda knihy, které mě donutí se po jejich přečtení zapřemýšlet a tato mi zůstala v hlavě ještě pár dnů po přečtení. Můžu jen doporučit protože si myslím, že taková kniha tady ještě nebyla a už se moc těším na film.

PeLin
18.01.2017 3 z 5

Tuto knihu jsem objevila už před nějakým časem, ale podle anotace mě moc nezaujala. Až teprve před pár dny jsem narazila na trailer k filmovému zpracování, který mě na knihu navnadil. Díky němu jsem vlastně pochopila, o čem tato kniha doopravdy je, jelikož z anotace jsem si představovala úplně jiný námět.
To, že hlavní hrdinka prožívá dokola stále ten samý den, mi přijde neotřelé a originální, já sama jsem se s takovým motivem ještě v žádné knize nesetkala. I když sledujeme pořád ten stejný den, kniha není nijak monotónní a rozhodně dokáže udržet vaši pozornost. Postavy vám k srdci asi nijak zvlášť nepřirostou, ale je hezké vidět, jak se hlavní hrdinka mění a začíná si uvědomovat, co je v životě opravdu důležité.
Pro mě je Chvíle před koncem originální, čtivá kniha s hezkým poselstvím a teď mi nezbývá nic jiného, než jen čekat na film :)

Percabethka
24.12.2016 2 z 5

Je to hrozná blbost... měla jsem jí přečtenou za dva dny a byla jsem ráda, že to mám za sebou. Samantha byla nejen hloupá, ale i celkem zlá (vím, že to bylo proto, aby se mohla polepšit, ale stejně...), takže jsem v knize nenašla žádnou postavu, kterou bych si oblíbila. A styl psaní mi taky moc nesedl. Ale na filmovou adaptaci se těším, protože Zoey Deutsch je super :D

KaileyBlot
13.11.2016 4 z 5

Tak tohle bylo opravdu originální. Hrozně se mi líbí ten nápad a tak. Ze začátku jsem si myslela, že mě to nebude bavit, když se vlastně pořád opakuje to samé, ale nakonec mě to opravdu mile překvapilo a nemohla jsem se od toho odtrhnout. Bylo pěkné vidět, jak se Sam den ode dne mění a uvědomuje si hrozně moc věcí, na které nikdy před tímto dnem nepomyslela.
Konec mě teda zaskočil, ale vím, že to bylo nutné... Ale jako ta úplně poslední věta? To nás autorka snad k něčemu navádí? :D
Jinak ale doporučuju, bylo to zajímavé.

ledaver
30.10.2016 4 z 5

Tak tahle kniha byla opravdu zvláštní. Ze začátku jsem se ptala sama sebe, co to bude zase za nafouknou hlavní hrdinku, nicméně ke konci se poměrně zlepšila. Střed knihy byl nudný, protože se tam stále opakovalo jedno a to samé. K závěru Sam konečně věděla co chce, bohužel samotný konec mě velmi zklamal. Doufala jsem, že s Kentem to dopadne lépe a ne tak, jak to Sam vyřešila. Celkove na mě z celé knihy dýchala Amerika, a to ve špatném slova smyslu. Za mě 3,5*

Dee.Grusova
23.10.2016 2 z 5

Závidím všem, co knihu dočetli. Já jsem na to neměla buňky. Začátek pro mě naprosto nezáživný a já jsem bohužel typ člověka, co když se do knihy nezačte, tak už jí nedočte. Nechtělo se mi tedy 250 stránek čekat na to, "než se kniha rozjede". 2* za snahu, a také proto, že autorku mám moc ráda.

martina5069
20.10.2016 4 z 5

Tak jsem se rozhodla přečíst další knihu od Lauren Oliver a nelituju. Začátek knihy u mě vyvolal pocity tipu kristova noho co to bude za píp.... Protože se opakovaly kapitoly ale říkala sem si vydrž třeba se to nějak rozjede a ono fakt,že jo. Asi od půlky sem knihu úplně hltala. Co se týče rozepisování postav tak to bych tady byla asi do rana :-D Akorad teda už od začátku sem si říkala ježiš ten Rob je ale idiot a zamilovala sem si Kenta (škoda,že spolu se Sam neskončili v posteli ) :-D
No je to příběh pro teenegery ale ten konec dnešní děcka asi moc nepochopí, ve mě však bude doutnat velmi dlouho vážně mě ta poslední kapitola dostala jak sviňa.
Od autorky sem už četla delirium, pandemonium a rekviem naprosto úžasný knížky a musím říct že tahle jako její první kniha mě dostala úplně stejně jako ty předchozí.

Misha11
02.10.2016 3 z 5

Námět, hlavní postava, její vývoj a prostředí, to všechno se mi líbilo. Ke konci mě kniha začínala docela nudit - téměř to samé pořád dokola mě prostě přestávalo bavit, pasáže, které se vracely do minulosti to trošku zachraňovaly.
Jinak mě knížka ale bavila a to "poselství", které obsahuje, se mi líbí.

lenka608
26.08.2016 2 z 5

Skončila jsem v polovině, a to se nepovažuji za nijak náročného čtenáře. Přečtu až do konce téměř vše, ale toto se prostě nedalo. Přibližně v polovině knihy mi bylo zcela jasné, jak to skončí a neustálé opakování jednoho dne s drobnýma změnama dokud se "hlavní hrdinka" nepolepší.. tato kniha mne zklamala. Žádný nečekaný převrat v ději, žádné šokující novinky. Kniha sama o sobě má hlubší podstatu, nicméně bohužel příliš předvídatelnou. Nudila mne :(

Terinka14
18.08.2016 5 z 5

Nádherná kniha. Celou dobu jsem se modlila, aby kniha nebyla nudná, a ona nebyla. Byl to obyčejný svět vložený do fantasy. V té knize je neskutečné množství syrové pravdy naservírované jen tak bez okolků! Autorka se neobtěžovala s přikrášlováním světa a života v něm. Nic nebylo dokonalé, všechno bylo přesně tak trapné, jak to bývá a ani hlavní hrdinka nebyla přikrášlená. Nebylo to to tipické: „ Nejsem dokonalá, ale stejně mě všichni milují takovou, jaká jsem." Celá ta knížka je nádherná, neumělá, krutá a laskavá. Konec ten dojem ještě posílil. Téma možná trochu klišé, ale doporučuji.

Lossosska
10.08.2016 5 z 5

Tato kniha je bez pochyby zajímavá a takřka vším výjimečná.Chování postavy mi absolutně nevadilo,líbil se mi její vývoj.Hned ze začátku jem byla velice ráda,že kniha není psaná stylem:,,Jsem zvláštní/výjimečná/populární/střed pozornosti a nesnáším to.Proč nemohu být ovcí,ztratit se v davu,splynout a vzhlížet k někomu,kdo by byl mnohem lepší vůdce,než jsem nyní já?",za to spisovatelce jedině děkuji.Je to první kniha,kterou jsem od L.Oliver četla,nicméně se mi mi líbí styl psaní a nebránila bych se jejím dalším knížkám.Chvíle před koncem jsou prosycené emocemi,posleních 120 stran jsem prakticky probrečela.Kniha je skvělá,jen mi trošičku ucházel důvod(POZOR,SPOILER),proč se musela Sam za Juliet obětovat.Bylo to právě osudem,že seděla na místě spolujezdce,zemřela právě ona a tím páem musela také ona zachránit Juliet život?Každopádně byla Sam neuvěřitelně silná,co se týče loučení,já bych to takhle skvěle nezvládla.Pominu-li detail se sebeobětováním,který mi tam trochu nehraje,patří Chvíle před koncem rozhodně mezi knihy,které mohu jedině doporučovat.

Seznamm
03.08.2016

Nápad s věčným(?) opakováním téhož dne mi zpočátku přišel zajímavý, originální a vlastně skvělý, nicméně ke konci mě kniha už skoro nudila. Ano, chápu, že hlavní hrdinka se ,,vyvíjela" a stávala se lepším člověkem, ale něco mi prostě přišlo až příliš zamotané či snad nedokončené. Nepochopila jsem konec, nejspíš si ho ale má každý vyložit podle svého. Řekla bych lehčí průměr.

Leonteenka
14.07.2016 5 z 5

Ten konec..

blonďatá.luc
02.07.2016 4 z 5

Líbí se mi, jak autorka píše a proto jsem se na tuto knihu těšila. Mrzí mě, že autorka nepřišla s něčím novým ale to se prostě stává. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, docela jsem i chápala její chování a taky její vývoj. Kniha má své kouzlo - ukáže vám, že ne vše je takové, jak si lidé myslí a donutí čtenáře zamyslet se nad svým životem, svým okolím a také svým chováním. No a samotný konec? Ten vás prostě dostane!

EliaBooks
09.06.2016 5 z 5

Úžasná kniha a rozhodně kniha, která donutí člověka se zamyslet nad životem a nad sebou samým. Čtivá, vtipná a na konci jsem už nezadržela slzy...