Chuť ticha

Chuť ticha https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522174/bmid_chut-ticha-go6-522174.jpg 4 10 3

Kvôli rakovine prišla veľmi skoro o rodičov. Jej manžel, ktorý z nej rokmi spravil žienku domácu, ju podviedol s mladšou. Pri rozvode jej zobral domov, auto a aj posledný kus dôstojnosti. Nepotrebná a odhodená sa rozhodne, že sebaľútosti bolo dosť a presťahuje sa z rušného Lonýna na vidiek na juhu Veľkej Británie. Keď konečne po dlhých mesiacoch nájde v sebe pokoj a nový zmysel života, do cesty sa jej zamotá tichý cudzinec, ktorý z jej života odchádza a opäť sa vracia, ako sa mu zachce. Jej druhá šanca na život, pokoj a novonadobudnuté city však končia v momente, keď sa jej tajomný spoločník tentoraz nevráti, ako sľúbil.... celý text

eliska2126
včera 4 z 5

V knize sledujeme Dianu, která přišla o oba rodiče, její manželství se rozpadlo a ona zůstala sama. Do cesty se jí připlete tajemný soused Roman, který je jedno velké tajemství. Diana mi sedla už od prvních stránek. I po tolika letech s chlapem, který si z ní dělal služku, se dokázala postavit na svoje nohy a začít znovu. O Romanovi jsem moc nevěděla, co si myslet, ale myslím, že zápletky s ním byly moc fajn a i když se nám z toho pak stal docela akčňák, tak mě to vlastně bavilo.

Autorka píše velmi čtivě a o zvraty nebyla nouze, takže stránky mizí pod rukama. Ve finále je to moc fajn příběh, který určitě stojí za přečtení . A už brzy se můžete těšit i na český překlad, pokud se vám nechce číst ve slovenštině!

recenzienika657
13.12.2023 5 z 5

"Chcela by som dnes byť maskou a posedieť si na tvojej tvári. Kričať, akoby som bola v strašidelnom dome..."

#chutticha @stevka_baranova_autorka @nasevojsko

Táto novinka je u mňa prekvapenie roka!

Po dlhej dobe som čítala niečo iné. Aj štýlom písania, striedaním predtým a súčastnosť a pár vecí by chcelo doladiť, ale toť len moje osobné pripomienky. Plusom bol aj Roman, ktorý síce je záhadný, mužný a testosterónom nabitý "Boh", ale nie je to žiaden mafián... Diana, ktorá si prešla svojím, ale je inteligentná a vtipná, a tak skutočne autentická.

Príbeh sa mi otvoril iskrením medzi Romanom a Dianou, le tiež nie úplne takým ako sme zvyknutý. Autorka otvorila nový level, ktorý sa mne osobne páči a na SK knihomolskej sfére je jej tak žalostne málo a to...dobrodružný román.

Zachytila "rozvíjajúci" sa vzťah, preto som nemala pocit, že som hodená do neuveriteľného, hektického vzťahu a zničujúcej búrky. Autorka namiešala kokteil so štipkom chilli, nádychom záhady a kúskom napätia. V pohári sa vyníma vtipný dáždnik, ktorý predstavuje Dianinu osobnosť.
A potom? "Nie je všetko také pekné a uhladené, ako James Bond zachraňuje krásne ženy v nebezpečenstve. Toto je realita. Špinavá, smradľavá..."

Výborné. Nevedela som sa odtrhnúť.

Majka1979
07.12.2023 5 z 5

(SPOILER) Chuť ticha, kniha, ktorej názov presne sedí k príbehu, ktorý je presne v nej popísaný. Ak mám byť úprimná, nečakala som to určite. Som prekvapená, veľmi milo prekvapená. A za jeden večer som túto knihu prečítala ako nič.

Diana, žena, ktorá po rokoch života s chlapom, ktorý si z nej robil slúžku a ktorá sa mu mala starať o pohodlie, kým on si užíval s milenkou, sa jedného dňa rozhodne, že stačilo. Slovo rozvod sa už skloňovalo párkrát, len to stačilo doviezť do úspešného konca. A tak sa aj stalo. A ak si ten blázon myslel, že jej nič nedá a nechá si všetko, bol na veľkom omyle. Polovica majetku bola jej.

A tak si za ňu kúpila domček, malý, ale taký ako sa povie – na konci sveta, kde líšky dávajú dobrú noc, kde bude bez ľudí, sama a mať pokoj. Prácu si našla na pár hodín a to jej na živobytie stačilo.
Čo však nečakala bolo, že sa tam zjaví sexi muž a ona zistí, že to nie je nik iný, len majiteľ vedľajšieho domu. A kto je tým mužom? Čo robí? A prečo ju stále vyhľadáva?
Dokáže mu odolať? A čo ak nie? Čo sa stane potom? Tomu by neverila ani v tom najtajnejšom sne.

Ale to ticho – ktoré medzi nimi panuje, niekedy lieči. Niekedy práve to ticho povie viac ako milióny slov.
Úžasná kniha, osobne ju môžem len odporúčať.

Autorovy knížky

2023  88%Chuť ticha