Studený výstrel

Studený výstrel https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378282/bmid_studeny-vystrel-L97-378282.jpg 4 9 9

Chrabrosť z Chesapeaku série

1. díl

Griffin McCray a jeho traja najlepší priatelia si celý život naplánovali už na univerzite. Griffin a Luke Gallagher sa pridajú k baltimorskej polícii, Declan Grey sa stane riaditeľom FBI a Parker Mitchel kriminalistickým technikom. Ale tesne pred promóciou Luke zmizne a ich svet sa zrúti a priateľstvo rozpadne. V súčasnosti už Griffin nepracuje na polícii a svojich priateľov dávno opustil. Stal sa strážcom parku v Gettys­burgu a snaží sa zabudnúť na starý prípad, keď ako ostreľovač zásahovej jednotky spravil chybu. Jeho pokojný život naruší nález kostry blízko Little Round Topu, a nie sú to ostatky z obdobia Občianskej vojny. Griffin sa chce prípadu rýchlo zbaviť, ale očarujúca forenzná antropologička Finley Scottová nájde dôkazy, že vrahom je elitný ostreľovač. A keď prípad prevezme agent FBI Declan Grey, stretne sa minulosť s prítomnosťou. Griffin si uvedomí, že zhubnej špirále zločinu, nebezpečenstva a vraždy sa vyhne len vtedy, keď sa vysporiada s najtemnejšími morami svojho života.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro ženy
Vydáno: , i527.net

Cold Shot , 2016

Starmoon
11.03.2024 4 z 5

Kresťanský romantický triler... Fú, to je kombinácia. Ale ono to napodiv celkom fungovalo, aj keď... Poďme však postupne.

Kresťanský: tým sa zrejme myslí to, že postavy v pravidelných intervaloch vysielajú k Bohu strelné modlitby, páni gentlemansky ochraňujú slečny, ktorým sa nesnažia vliezť do postele (aj keď na gýčovo vášnivé bozky dôjde) a aj nejaké to posolstvo o milosrdenstve a odpustení by sa našlo. Teda žiadna veľká teológia, ale ak si chcete napríklad v čase pôstu prečítať niečo napínavejšie a zároveň si to pred sebou ospravedlniť pridanou duchovnou hodnotou (môj prípad :-)), na taký účel je kniha fajn.

Romantika: čo sa budeme tváriť, asi je len máločo viac gýčové ako chrabrý krásny statočný chlap s pohnutou minulosťou, ktorý sa na prvý pohľad zaľúbi do krásavice s nádherným srdcom, ochraňuje a zachraňuje ju v toľkých situáciách, až máte chuť dáviť cukrovú vatu, no a nakoniec mu práve táto láska zocelí rany a On a Ona sú potom pripravení žiť šťastne, až kým nepomrú. Takže áno, presne na taký vzorec autorka stavila, navyše čitateľom nezabúda v pravidelných intervaloch pripomínať, aká je hlavná hrdinka krásna, a pre istotu jej to dávajú najavo aj ostatné postavy. Asi ani za novou českou Miss World sa neotáča toľko mužov ako za Finley (mimochodom, skoro každý, s kým sa v priebehu deja zoznámi, má potrebu pochváliť jej meno). A aby toho nebolo málo, nejakú tú lásku dopriala autorka každému z mužských hrdinov, takže ku koncu sa počet párikov mohol rovnať nejakej telenovele.

Triler: to je asi silné slovo, skôr mám dojem, že ak by táto kniha bola film, tak nejaký televízny akčňák, v ktorom sú hlavní hrdinovia vkuse v ohrození, veľa sa tam strieľa, uniká, pátra, záporaci sa dostanú všade od pracoviska až do domova klaďasov, sú ochotní v snahe zničiť ich nechávať za sebou mŕtvoly...

Fajn, viem, že z doteraz napísaného to môže pôsobiť ako zmeska viacerých žánrových klišé, čo je vlastne aj pravda, ale pravdou je i to, že to spolu fungovalo, pekne to odsypalo, dobre sa to čítalo, pekne sa tam všetko prepájalo a keď naozaj nehľadáte viac ako oddychovku, ktorá vtiahne a čitateľ ju zvládne v priebehu víkendu, môže byť. Až mi je ľúto, že ďalšie diely v sloovenčine nevyšli.

pip11
13.08.2022 4 z 5

Příjemný a čtivý příběh, kterému nechybí lehké napětí. Prostředí bývalých členů SWAT, ostřelovačů a vojenských vysloužilců. V lese je nalezeno pohřbené tělo neznámé ženy, kterou evidentně zabil špičkový ostřelovač… Děj je plynulý a bez velkých výkyvů.

modranka
06.08.2019 3 z 5

Z môjho pohľadu hodne slabší priemer, ale začína nová séria, tak som tie 3* dala. Kým v sérii Aljašská odvaha ma oslovila aspoň príroda, v tejto sérii ma neoslovilo vôbec nič. V príbehu mi chýbala "poriadna zápletka". I keď sa to od prvých strán javilo, ako niečo zaujímavé, autorka neskôr skĺzla do nudnej romantiky, sústredila sa na charakteristiku postáv budúcich častí, čím sa jej celkom úspešne darilo odpútať čitateľa od kriminálnej zápletky.

Marylaa
12.06.2018 4 z 5

Skvělá knížka, i když na můj vkus by tam mohlo být miň "romantické zápletky", ale prostě tahle autorka takhle píše, stejným dílem se soustředí na napětí a vztahy mezi postavami. Ateisté asi budou mít s touto knihou problém, já jsem ráda, že existují křesťanské detektivky.
S čím mám u této knihy problém je obálka, obecně nemám ráda, když jsou na obálce lidé, raději si hrdiny představuji podle svého, tady navíc, ať se snažím jak se snažím, k tomu obličeji mi nikdo s knihy nepasuje.

Dani Pettrey
americká