Chlapec, krtek, liška a kůň

Chlapec, krtek, liška a kůň https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463504/bmid_chlapec-krtek-liska-a-kun-SoY-463504.jpg 5 859 859

Tento univerzální, laskavý příběh je určen pro všechny bez rozdílu věku. Vypráví o přátelství mezi zvídavým chlapcem, lačným krtkem plným chuti do života, liškou, kterou strázně naučily ostražitosti, a moudrým, něžným koněm. Všichni čtyři objevují širý svět. Navzájem si kladou otázky. Cestou procházejí bouřemi. Učí se milovat. Óda na nevinnost a laskavost vyprávějící o životních ponaučeních, která si již získala srdce více než milionu čtenářů.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Pragma

The Boy, The Mole, The Fox And The Horse , 2019

JajaCZ
10.01.2022 3 z 5

Ale áno, bolo to milé, boli tam krásne myšlienky,pekné ilustrácie, ale rozhodne to ďalší Malý princ nebude. Neviem si pomôcť, ale tak nejak mi celá kniha pripadala nasilu. V dnešnej dobe toho vychádza strašne veľa a mali by sme poriadne premýšľať, pre čo a na čo sa vyrubávajú lesy. Autor mohol tieto myšlienky viac prepojiť v nejakom jednoliatom príbehu a vyplniť prázne miesta na papieri. Popravde sa mijeho rukopis i v niektorých prípadoch ťažko čítal (neviem ako je na tom česká verzia) Každopádne kniha za prelistovanie stojí. Kúsok láskavosti si z nej odnesie každý :)

Borboleta
09.01.2022 5 z 5

Inspirace Malým princem je naprosto zjevná, ale narozdíl od něho jde tady o obrázky mnohem víc než o slova. A musí se nechat, že ilustrace jsou boží.

Leeonteena
05.01.2022 5 z 5

Přečtená za pár minut s povytaženým koutkem úst a zrcadlením v oku. V srdci ale zůstane napořád.

Baru16
02.01.2022 5 z 5

Zahřeje u srdce, pohladí na duši.

fajka
31.12.2021 5 z 5

Jakmile jsem tuto knihu spatřila v knihkupectví, tak jsem věděla, že ji musím mít. Knihy psané tímto stylem mi vyhovují a mám je strašně ráda. Jednoduchost příběhu mě dokázala omámit, skrývala v sobě tolik tajemství a myšlenek, které čekaly než je někdo odhalí. V poslední době si neumím najít čas na čtení, ale když se mi dostala do ruky tato kniha, tak to bylo hned přečtené. Jednou z věcí, které se mi nejvíce líbily, byly ilustrace. Ty té knížce dodávaly ještě více něžnosti a krásy. Každá čárka tam měla své místo. Celkově ve mně knížka zanechala velkou stopu a tuto stopu si budu pěkně střežit.

Ellinek
31.12.2021 4 z 5

Pěkný příběh nepříběh plný životních mouder a pravd. Není to nic, co by člověk nevěděl, ale i tak to pohladí po duši. Největším zázrakem pro lidi bude, až si všichni tohle všechno uvědomí a přijmou za své. Ale to se nikdy nestane. Vždyť i mně by se hodilo mít takové kamarády, kteří mě podrží jako liška, krtek a kůň. A k tomu by to chtělo ten zákusek!

Janinkniznisvet
30.12.2021 5 z 5

Tahle kniha je skvělá, plná myšlenek a pravd. Hodně mi připadá, že je to druhý Malý Princ. Je určitě pro každého od malého až po toho nejstaršího. Určitě ji doporučuju, budu se k ní víckrát vracet. Nádherná grafická stránka knížky.

Mosula
27.12.2021 5 z 5

Po přečtení mi zůstal krásný hřejivý pocit na duši. Ty rozevláté ilustrace příběh nádherně dokreslují. Asi to koupím všem svým kamarádkám.

"Nicnedělání s přáteli nikdy neznamená nic neudělat, viďte?"

Bar16
26.12.2021 5 z 5

Plný počet hvězd už jen za ty ilustrace. Slova mířená přímo do srdce jsou už jen bonus.

Ditules
23.12.2021 4 z 5

Krásná kniha plná ilustrací a mála slov, která ale mají sílu. Tým Krtek! :D

krejcovka76
23.12.2021 5 z 5

Laskavá kniha, nádherná, jemná, plná ohromných prožitků, důležitých odkazů a pravd. Plná lásky, porozumění, citu a přátelství. Stejně jako Malý princ. S tím rozdílem, že zde je příběh víc zpracovaný formou jedinečných kreseb. Je prostě boží .... Neváhejte s četbou.

Nevr
22.12.2021 5 z 5

Tak pro mě je toto opravdu krásná kniha, není to úplně o čtení, ale spíš cítění - kresby, myšlenky, zpracování... Taková ta knížka, kterou chcete mít a otevřít ji, když máte náladu a jen tak koukat na tahy perem a třeba si k ní dát zákusek :-)

eliska2126
16.12.2021 5 z 5

Tak tohle ️. Poprvé jsem knihu viděla u @penny_and_books, která se nad ní rozplývala ve svých stories. Když jsem to viděla, musela jsem ji mít. A miluju každou jednotlivou stránku v téhle knize. Je plná krásných hlubokých myšlenek, které jsem občas v posledních dnech sdílela i u sebe na stories. Kresby jsou nádherné a text je zapsaný tak, že to vypadá jako ručně psané. Celá ta kniha mě zahřála u srdce a měla jsem ji v hlavě ještě dlouho (stále tam je).
Doufám, že si tuhle knihu přečtete úplně všichni, protože mě tak pohladila po duši.

Alex.Barunka
16.12.2021 1 z 5

Ale sakra velká škoda papíru.

lanaquila
13.12.2021 5 z 5

Nesmírně krásná kniha.

Mít ji na nočním stolku a jen tak si zalistovat, když se zrovna člověk nechce začítat do jiné knihy… Každý den ta slova působí trochu jinak a vidí v nich pokaždé jinou hloubku.

Nesmírně krásné zpracování!
Obdarovala bych touto knihou celý svět a přála bych lidem poznat a pochopit hloubku těch slov.

Jandýs
24.11.2021 5 z 5

Nádherně zpracovaná kniha desingem i textem. Hluboké myšlenky se mi vrývají pod kůži a tahle knižní lahůdka je můj zákusek a přítel, co pohladí a obejme.

ladaol
20.11.2021 5 z 5

Krátké, výstižné, k zamyšlení, doprovázené kresbami. A tak jsem si to přečetla raději rovnou dvakrát :)

evelýny
10.11.2021 5 z 5

,,Rozhodnout se, jak se k věcem postavíme. To je jedna z našich největších svobod."

Někdy mně zkrátka při hodnocení dojdou slova.
V jednoduchosti citlivě hladící, nevině laskavá, rezonující krása.

,,Je tvoje sklenice poloprázdná nebo poloplná?" zeptal se krtek.
,,Myslím, že jsem vděčný, že mám sklenici," odpověděl chlapec.

Klid a mír s malým otiskem Malého prince.

P.S.: Je čas dát si zákusek, vzkazuje krtek...)

jes09
02.11.2021 5 z 5

Krátká, ale přesto hluboká myšlenka!

Josefie
30.10.2021 5 z 5

Při své cestě domů potká chlapec krtka, nedlouho po té se k nim přidá liška a kůň. Z těchto naprosto rozdílných bytostí se stanou přátelé. Každý z nich je něčím osobitý a čtenář se určitě uvidí aspoň v jedné z postav.
Příběh je doprovázen nádhernými ilustracemi a myšlenkami.
Knihu budete mít přečtenou za půl hodinky, nedoporučuji ji však číst na veřejných místech, protože já u toho občas brečela.