Chlapec, krtek, liška a kůň

Chlapec, krtek, liška a kůň https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463504/bmid_chlapec-krtek-liska-a-kun-SoY-463504.jpg 5 859 859

Tento univerzální, laskavý příběh je určen pro všechny bez rozdílu věku. Vypráví o přátelství mezi zvídavým chlapcem, lačným krtkem plným chuti do života, liškou, kterou strázně naučily ostražitosti, a moudrým, něžným koněm. Všichni čtyři objevují širý svět. Navzájem si kladou otázky. Cestou procházejí bouřemi. Učí se milovat. Óda na nevinnost a laskavost vyprávějící o životních ponaučeních, která si již získala srdce více než milionu čtenářů.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Pragma

The Boy, The Mole, The Fox And The Horse , 2019

Tessia
21.06.2021 5 z 5

Tohle se už po prvním přečtení zařadilo mezi mé nejoblíbenější knížky. Laskavé a kouzelné čtení, které se mě neskutečně dotklo. Zpracování je nádherné. Kniha vypráví příběh pomocí krátkých textů a ilustrací, které na čtenáře dokáží přenést naprosto nefalšované emoce. Myšlenky jsou ve své podstatě velmi jednoduché, přesto tak klíčové a pravdivé. A možná právě ty si ve svých životech potřebujeme připomínat úplně nejvíc. Poklad mojí knihovny.

popeluška
19.06.2021 5 z 5

Miloučká, kouzelná knížečka :-) Líbila se mi a určitě ji budu číst ještě několikrát :-)

Jenny46
16.06.2021 5 z 5

Hodně povedená kniha, ilustrace, myšlenky ...
Doporučuji 5*

klaraj093
14.06.2021 5 z 5

Krásná kniha, za mě se to Malému princi nevyrovná, ale ta slova vám poví hodně..

Leniii
11.06.2021 5 z 5

Krásná kniha! Nádherné ilustrace!

Gweny
09.06.2021 5 z 5

Nejněžnější kniha, jakou jsem kdy držela v rukou.
Velká svým zpracováním, málo textu, ale ta hloubka myšlenek. Ta hloubka kreseb. To, co jsem při jejím čtení, prohlížení, vnímání... zažila, je nepopsatelně krásné. Po dočtení už se mi chtělo jen a jen plakat. Je to skvost, který budu často vyndavat z knihovny, abych se potěšila jeho stránkami.

Adél784
09.06.2021 5 z 5

Nádherná a dokonalá kniha.
Krásný, laskavý, milý a roztomilý příběh o čtyřech přátelích - chlapci a jeho třech zvířecích kamarádech.
Uvnitř knihy jsou nádherné ilustrace, které činí knihu ještě dokonalejší. Na každé stránce se nachází krásné myšlenky o přátelství, lásce, laskavosti a upřímnosti. Knížka nám připomíná, že důležité je mít rád sám sebe, být k sobě laskavý a porovnávání s ostatními je ztráta času. Stále opakuji slovo dokonalé, ale přesně toto přídavné jméno celou knihu vystihuje:)
5/5 Rozhodně doporučuji všem:) Přečtěte si ji.

,, Co je podle tebe největší ztráta času?" ,, Porovnávat se s druhými," odpověděl krtek.

,, Jaký je tvůj nejlepší objev? " Zeptal se krtek. ,, Že stačí být takový, jaký jsem," odvětil chlapec.

,, Jednou z největších laskavostí je být laskavý sám k sobě," pronesl krtek.

onyx84
08.06.2021 5 z 5

Povinně přečíst všichni a svět by byl možná hezčí místo ...krásná kniha...

capricornus
08.06.2021 5 z 5

Pohlazení po duši pro děti a mládež do 120 let.

verculka
07.06.2021 5 z 5

Boží!! Takové milé pohlazení po duši, které jsem právě potřebovala. Děkuji ️

petulka6691
07.06.2021 5 z 5

Tohle je něco nádherného.. a ty ilustrace?! Budu se ke knížce ráda a často vracet.

bookbypatrik
04.06.2021 4 z 5

4.5
Chlapec, krtek, liška a kůň je kniha, ke které se budu často rád vracet. Ač obsahuje jednoduché myšlenky, jsou neskutečně důležité a pravdivé.
A to zpracování je prostě nádhera!

ellis3
03.06.2021 5 z 5

Dokonalé... Pro každou citlivou duši. Zastavte se na chvíli a věnujte čas této knížce. Stojí za to.

Babouš
02.06.2021 4 z 5

Malá studánka optimismu pro ty, kdo potřebují uhasit žízeň pochyb. Tuhle knihu je velice snadné odsoudit a kritizovat za "plytkost" nebo "klišé", ale v životě občas přijdou chvíle, kdy tahle "klišé" prostě pomůžou.

hermína14
30.05.2021 4 z 5

Je to čtení hebké a zpomalující, ale ten příběh si v něm musíme přidat sami. Možná je lepší, že každý ten svůj. Čtvrtá hvězda je za úvod; pokračování v takovém duchu by mi knížku povýšilo na skvost...

Aktij605
30.05.2021 5 z 5

Krásné pohlazeni po duši, milá a pravdivá slova a myšlenky..... a naprosto úžasné ilustrace ... a taky lehce vtipný krtek... Jsem ráda, že tuhle knížku mám ve své knihovně.

Guarnere
28.05.2021 5 z 5

Jistě, kniha sice neobsahuje žádné nové a převratné myšlenky, ale právě v tom shledávám její sílu - obsahuje myšlenky, chcete-li úvahy, které mohou znít jako klišé, zároveň však jsou neuvěřitelně pravdivé. I když se nejedná o příběh jako takový, nabízí kniha se všemi svými krásnými a láskyplnými ilustracemi možnost zastavit se v tomto uspěchaném světě a nechat se pohladit po duši. Ve dnech, kdy mi bude ouvej, se k ní znovu ráda vrátím.

Nikola_
27.05.2021 5 z 5

Moc milá kniha

Kamila262
26.05.2021

To,že se kniha přirovnává k Malému princovi, za to bohužel autor nemůže a nesmyslně mu to ubírá na kvalitě,protože dost čtenářů to srovnává, ale proč?
Toto je kniha Chlapec,krtek ,liška a kůň, takže se bavíme o této knize ,a když to tak budete brát knihu si zamilujete nejen svým obsahem,ale i úchvatnými kresbami,písmem ,laskavostí,životních ponaučeních a přátelství.

Aykiru
25.05.2021 2 z 5

Překrásně ilustrovaná snaha o znovu napsaní Malého prince, která však z mého pohledu, tak úplně nevyšla. V zásadě má kniha dva problémy.
První je, že Chlapec, krtek, liška a kůň je spíše než příběhem pro děti knihou citátů, sestavených tak, aby příběh pro děti pouze připomínala. To, co je u Malého prince krásné a přirozené, tady působí jako bazar použitého zboží. Proč? Protože na rozdíl od Malého prince, který opravdu nějaký děj má a čtenáři se tak dostává možnost si postavy oblíbit, pochopit je a nějaké to poučení si doopravdy odnést (popřípadě si na něj sám přijít), je tato kniha jen domečkem ze slámy, který sfoukne sebelehčí větřík. Postavy-symboly jsou jednoduché, klišovité a z mého pohledu trestuhodně nekomplexní a nevzniká mezi nimi ani žádná větší interakce, která by stála za řeč (tedy když pominu vzájemné udělování rad).
Jako druhý neméně důležitý problém vidím (a možná opravdu jen já, protože přemýšlím o Chlapci, lišce atd. jako o knize pro děti, a protože věřím, že i knihy pro děti by měly mít kvalitní obsah nikoli jen obálku) prostý fakt, že samotný obsah je pro čtenáře absolutně nezapamatovatelný.
Uvedu příklad: Jak by se Vám líbilo, kdybyste si místo bajky, přečetli jen ponaučení? Sice všichni víme, že ponaučení je to nejdůležitější, ale pamatujeme si ji jen díky příběhu, který ho "obaluje" a činí ho "stravitelným", o což se autor této knihy ani nesnaží.
Kniha, která by mohla mít potenciál zařadit se piedestal vedle Malého prince, se tak nestává ničím víc, než další zapomenutelnou knihou citátů.
Pokud bych měla hodnotit jen ilustraci, dala bych pět hvězdiček z pěti, protože Chlapec, liška a kůň je po této stránce skoro mistrovské dílo. Bohužel kniha není jen o obálce, a proto (snad i kvůli nesplněným očekáváním) dávám dvě z pěti.