Chladný plamen

Chladný plamen https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22630/chladny-plamen-22630.jpg 4 161 31

Opilý řidič se neuvěřitelnou rychlostí vřítí mezi školáky, kteří se pokojně rozcházejí po skončení vyučování. Všichni se rozprchnou, jen jeden, ochromený strachem, zůstává jako přimrazen uprostřed ulice přímo v dráze nezodpovědného opilce. Jako zázrakem se objevuje modrooký muž, který ho v poslední vteřině odnese do bezpečí. Novinářka Holly Thornová zjistí, že v posledním půl roce bylo na různých místech Spojených států podobným zázračným zásahem zachráněno čtrnáct různých lidí. Ve všech případech byl zachráncem modrooký Jim.Zachraňuje lidi na základě tajemných pokynů, jejichž zdrojem může být Bůh stejně tak jako neznámá bytost možná i mimozemského původu.... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Cold Fire , 1991

ajucha
13.02.2016 4 z 5

Můj první Koontz, kterého jedni vychvalují, druzí zatracují. Já byla spokojená. Spravedlivě trestané zlo, bez ohledu na zákon. Strhující a velice čtivá kniha, člověk ji těžko odkládá. Přesto by se tam našlo několik malých nelogičností, které však zanikají v akčnosti celého díla. Na plný počet to však podle mě sice není.

Mark
05.01.2016 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Co víc k tomu říct.

Blafoun
10.12.2015 5 z 5

Mám rád Koontzovky a tahle se mi zdá asi nejlepší z těch co jsem zatím četl. Dokáže vtáhnout a držet, má spád, člověk přestane vnímat okolí. Trochu mě udivilo, že konec byl v podstatě jasný a tak nějak paradoxně vyšuměl bez větší gradace napětí, což jsem s ohledem na průběh knihy nečekal.

Ladys
10.09.2014 3 z 5

Celkem slušnej spád. Kdo má rád akci, a trochu neznáma, ten se pokochá. Kde se jen bere tajemná síla, co dává Jimovi vnuknutí k záchraně konkrétního života na konkrétním místě? A podaří se novinářce Thornové "vyšťourat" jeho totožnost a praktiky, které používá, nebo se jí ztratí z hledáčku?
A jestli je to nejlepší Koontz, tak další už nemusím číst. Pro mě to byla jen taková klasická americká akční jednohubka

petka-2007
11.02.2014 5 z 5

Tak to bylo něco :-) - Koontz mě opět nezklamal! Příběh mě moc bavil (zase něco jiného, jako každá jeho kniha, kterou jsem doposud četla), stále se něco dělo, kniha se mi ani nechtěla odkládat, rozuzlení překvapilo. K přečtení doporučuji.

menorka
10.10.2013 5 z 5

Na zacatku jsem byla zoufala jelikoz me knizka nijak zvlast nechytla. Ale rikala sem si ze prekousu prvnich 10 a uvidime.. Po cca 15 hodinach jsem mela docteno. Nemohla jsem prestat. Uzasna knizka a ten konec :-O byla sem dost prekpena... Coz je opravdu co rict kdyz skoro kazdy pribeh komci tak jak clovek uz na zacatku predpoklada !!! Doporucuju!;)

papayka
03.07.2013 4 z 5

Knížku jsem začala číst jen protože jiná nebyla po ruce - a byla jsem moc příjemně překvapená. Ideální knížka na dovolenou - nechybí napětí, zajímavé rozuzlení (ze kterého nejsem zklamaná jako v případě většiny S. Kingů) a tedy samozřejmě nějaká ta láska no :-) Rozhodně ještě něco od stejného autora zkusím.

kolacky
07.03.2013 5 z 5

Moc chytlavá kniha. Taky jeden z prvních "Koontzů", které jsem četla, a byla jsem ztracená.
„"Život... to je jako když v cukrárně dostanete borůvkovej koláč, ale objednala jste si meruňkovej s oříškama. Takže v tom koláči, co máte, nejsou žádný meruňky ani oříšky a vy se můžete zbláznit samým přemejšlením o tom, o co přicházíte, když jediná rozumná věc je říct si, že borůvky maj taky něco do sebe."

Cirila
18.02.2012 5 z 5

Chladný plamen byla jedna z prvních knih od Koontze kterou jsem přečetla a musím říct, že od té doby na Koontze nedám dopustit a mám všechny jeho knihy u nás v ČR vydané. Což asi mluví samo za sebe.

kosák
30.11.-0001 5 z 5

Opravdu skvělá kniha. Nejlepší Koontz, kterého jsem zatím čet.

t.nox
30.11.-0001 5 z 5

Výborná kniha. Kdysi jsem ji dostal k vánocům a dodnes jsem ji nikomu nepůjčil. Ten příběh je prostý jako facka, napsaný výjimečně čistým stylem. Žádné kudrlinky a zbytečné odbíhání od věci. Přesto bych neřekl, že je strohý, Je barvitý tak akorát. A hlavně je věrohodný. Rozuzlení na konci rozhodně stojí za to.

nadpřirozené schopnosti

Dean Koontz