Chirurg

Chirurg https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79746/bmid_chirurg-79746.jpg 4 7 3

Román z lékařského prostředí vypráví o každodenním životě šéflékaře chirurgického oddělení nemocnice, kterému práce přináší sice konflikty na pracovišti, v rodině a pocity vyčerpanosti, ale ve vědomí humánní služby člověku iplnéuspokojení.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Perelivanije sil

Sablu
20.05.2022 5 z 5

Neuvěřitelné, že kniha vyšla v době kdy vyšla, protože je plná kritiky na tehdejší nedostatky ve zdravotnictví a celkově dobu. Byla to drsná doba, kdy nebyly pořádně léky, vybavení atd.

Marekh
24.08.2020 4 z 5

Knihu jsem četl v minulosti. Hlavní postavou je je Jevgenij Lvovič Miškin, šeflékař chirurgického oddělení ve velké nemocnici. V sérii záznamů se téměř v dokumentárním sledu odvíjejí všední dny jeho života naplněného prací. Poslání lékaře však zdaleka není idealizováno. Miškin se potýká s nedostatky na svém pracovišti, zápasí se špatnou organizací a s nevyhovujícím personálem, ale i s vlastní přepracovaností a s konflikty, které v důsledku toho vznikají v rodině..

Messilina
16.08.2019 5 z 5

Ruský doktor House. Na svou dobu byla kniha nezvykle kritická a apolitická. Snad i proto je i po létech uběhlých od jejího vzniku čtivá.

Julij Krelin (p)
ruská, 1929 - 2006