Chata vo Švajčiarsku

Chata vo Švajčiarsku
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507574/bmid_chata-vo-svajciarsku-7hS-507574.jpeg 4 1665 1665

Pohodlne sa usaďte do svojho obľúbeného kresla, zababušte sa do deky a pri šálke lahodnej horúcej čokolády sa začítajte do romantického príbehu o zasnežených vrcholkoch švajčiarskych Álp a jednej mimoriadnej láske, ktorá svojou vrúcnosťou dokáže roztopiť ľady a zahriať srdce. Mína je trošku ako neriadená strela, no práve preto ju majú jej priatelia tak radi. O to viac je pre ňu šokujúce, keď ju muž, ktorého miluje, opustí práve pre jej nespútanú povahu. V hĺbke svojej duše však Mína verí, že šálka horúcej čokolády dokáže vyriešiť všetky problémy. A tak sa jedného dňa zbalí a vyrazí za dobrodružstvom do Švajčiarska, pod zasnežené vrcholky Álp. Je odhodlaná dať svojmu životu novú šancu a znova v sebe zapáliť stratenú iskru. V útulnej horskej chate sa rozhodne riadiť jasnými pravidlami: litre horúcej čokolády sú povolené, muži sú zakázaní. Lenže hlava srdcu nerozkáže... Hlavne keď sa na scéne objaví príťažlivý Luke, pri ktorom sa Míne podlamujú kolená...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Swiss Ski Chalet , 2021

romika
15.09.2021 4 z 5

Sice si s každou další knihou od této autorky, říkám, že už mě nic nepřekvapí, model je opravdu stejný, ale pokaždé jiná destinace a jiné recepty a kuchyň, mňam a zase jsem byla zkrátka nadšená, k tomu všemu i lehce romantický příběh, já jsem spokojená, výborná oddechová literatura, už se těším na další díl :-)

Čenichnaknihy
12.09.2021 5 z 5

Je neuvěřitelné, v jakém tempu a s jakou lehkostí autorka chrlí knížky do série Romantických útěků. Tahle, sedmá v pořadí, vyšla ve čtvrtek.

Koncept příběhů je vždy stejný. Hlavní hrdince se tak trochu zhroutí svět, přijde kolaps vztahu, v práci, ztratí hodnoty, potřebuje změnit ovzduší a vyráží do neznáma za novým dobrodružstvím, kde doufá, že se štěstěna zase otočí v její prospěch.

Přesto ji dokáže napsat pokaždé jinak a vy neváháte příběh opět zhltnete jako nic. Caplinová je prostě jistota. Její hrdinky jsou uvěřitelné, charakterní, nejdou do kolen po první flirtovací hlášce od chlapa, kterou zaslechnou. Jak bohužel bývá u některých romantik zvykem.

Tentokrát jde o Minu, která se jede léčit z milostného trapasu horkou čokoládou do Švýcarska. I ona tak trochu hledá samu sebe. Ve vlaku do Alp potká muže, který jí zamotá hlavu, a začíná klasická romantická linka, která vás ke stránkám připoutá. Připravte se, že vás příběh naladí na zimu.

Caplinová patří mezi autorky, kde když dočtete její dílo, a že to netrvá dlouho, už se těšíte na další. A už teď je jasné, že série bude pokračovat, dalším dílem bude Domek v Irsku

Mikik
12.09.2021 4 z 5

Je to romantická, odpočinková kniha. Autorka umí pěkně vykreslit prostředí, autenticky popsat úplně vše, co postavy dělají a vidí. Se Švýcarskem vsadila na jistotu, protože jak říká Mina, ukažte mi člověka, co nemá rád čokoládu.
Kniha Vám nezmění život, ale líbezně Vás naladí.

Zuzulinka
11.09.2021 5 z 5

Paráda! Toto je první kniha ze série, kterou jsem četla, a jsem nadšená. Úplně mě to pobídlo, abych Švýcarsko jednou navštívila. Knihu jsem četla na jeden zátah a všem ji pouze doporučuji.

PetrazÚstí
09.09.2021 5 z 5

Takhle série je prostě skvělá, oddychová, milá, zábavná, mám ji moc ráda. Chata ve Švýcarsku je moje nejoblíbenější kniha z této série, a to asi proto, že jsem tam nikdy nebyla, ale moc po tom toužím, proztím jsem si to užila alespoň prostředictvím těchto stránek, pila jsem horkou čokoládu a cítila kolem sebe obrovské útulno, nechala jsem plynout čas a taky jsem si koupila kuchařku tradičních švýcarských receptů. :-)

Janápek621
08.09.2021 4 z 5

Líbilo se mi to,ale…. Přijde mi, že se autorka spíše zaměřila na popisy krajiny a jídel ve Švýcarsku. Neříkám, že jsem si tu krajinu nesnažila představit, nad představou dortíků se mi taky sbíhaly sliny. Ale když je o tomto většina knížky, tak to nebylo to pravé ořechové. Samotný děj mi přišel jako něco vedlejšího. V tomto žánru i od autorky jsem přečetla rozhodně lepší knížky, ale i tak to bylo pěkné.