Chata ve Švýcarsku
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474966/bmid_chata-ve-svycarsku-zsb-474966.jpg 4 1664 1664

Zabalte si kufry a vypravte se k zasněženým vrcholkům švýcarských Alp. Je načase si užít výhled do krásné krajiny a vychutnat si přitom sametovou horkou čokoládu, výborné sýry a úžasnou romantiku. Mina věří, že šálek horké čokolády dokáže vyřešit všechny trable. A právě to teď potřebuje. Má za sebou totiž pořádný trapas – její poslední milostná eskapáda se stala okamžitým hitem internetu. Se sbalenými kufry a jasným cílem dát si do pořádku život se Mina rozhodne utopit svůj žal v té nejlepší horké čokoládě na světě. A Mina moc dobře ví, kde ji najít – v útulné chatě své kmotry, která se nachází ve Švýcarsku. Plán je jednoduchý: litry čokolády, žádní muži. Tedy jen do chvíle, než ho zkomplikuje neznámý krasavec, který Mině zkříží cestu ve vlaku do Alp…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Swiss Ski Chalet , 2021

Janulica
16.12.2022 2 z 5

Chata ve Švýcarsku byla moje druhá kniha od této autorky. Před 14 dny jsem od autorky dočetla vánoční román ze Skotska. Nevím, kde se stala chyba, ale tento příběh mi nesedl. Resp. možná by mi sedl, ale byla jsem přesycena její předchozí knihou, kterou jsem hodnotila velmi kladně.

Mělo to vlastně podobný romantický děj jako Hrad ve Skotsku, nikde žádný zádrhel a pokud se náhodou zádrhel objevil, tak byl okamžitě vyřešen. Už od začátku vlastně víte, jak kniha dopadne. Když přečtete jednu takovou knihu, tak je člověk nadšený. Pokud se ale stejný průběh v autorčiných knihách stále opakuje, tak už je to nuda.

Červená33
15.12.2022 1 z 5

Kodaň mne nadchnula, New York se mi líbil (viz můj komentář), ale pak jsem si dala raději pauzu, abych se autorky "nepřejedla".
Až nedávno jsme sáhla po Švýcarsku a fakt to nebyla šťastná volba. Knížku jsme 2x odložila než jsme se dokopala ji dočíst, když už jsem si ji koupila.
Příběh hlavní dvojice úplně bez šťávy, podle knihy je přestěhování z Anglie do Švýcarska včetně povolení k podnikání záležitostí lusknutí prstů a co mne úplně neskutečně dráždilo byla nevědomost Miny o řadě gastro věcí. Věnuje se profesinálně jídlu, vymýšlí jídla a tolik toho neví?
Takže hvězdička za exkurzi do světa švýcarských dortů. Ty byly nejzajímavější.

Yorika
11.12.2022 1 z 5

Oddychová četba. Natolik oddychová, až mě ukolébala ke spánku. Sníh. Dorty. Princ na bílém koni. Sníh. Dorty. Princ na bílém koni. Citlivější jedince můžou z té sladkosti rozbolet zuby.
Jedna hvězdička za povedenou obálku

ivousekk
06.12.2022 3 z 5

Nakonec to nebylo tak spatne. Zacatek, ten byl hodne divny, Mina nesympaticka holka se zastydlou pubertou. To jsem mela chut knihu odlozit. Po prijezdu do Svycarska se to nastesti zlepsilo. Za mne asi na celem pribehu byly nejzajimavejsi popisy prostredi a jidel. I kdyz par nesmyslu tam bylo, napr svezi zelene louky uprostred unora. Ale co, je to velmi nenarocna fikce pro oddych a musi se to tak brat.

knihovniceS
05.12.2022 4 z 5

Chata ve Švýcarsku
Tento příběh ze série Romantické útěky se mi jeví jako nejlepší. Některá místa a jídla znám z návštěv Švýcarska. Dobré švýcarské čokolády se nepřejím. V knize je jí tolik a musela jsem se brzdit, abych nepodlehla pokušení sáhnout aspoň po kousku té dobroty, která mi doma nikdy nechybí. Krásné prostředí, hodně dobrot a příjemné postavy. Hlavní hrdinka Mina prožila velký trapas v milostném vztahu a utekla do Alp ke své kmotře, kde se chce ukrýt před muži a utěšit se právě proslulou čokoládou. Vše bude jinak, nechte se překvapit. Lehké úsměvné čtení doporučuji a dávám 4 hvězdy.

gordon13
04.12.2022 3 z 5

Zkusila jsem sérii Romantické útěky s druhou knihou, ale bohužel...asi jsem chlap :-) Knihy mi připadají ne odpočinkové, ale prázdné a nudné, zkrátka nejsem ta pravá cílovka!

EmillyT
04.12.2022 4 z 5

Knihu jsem poprvé četla hned poté, co. vyšla v češtině a moc se mi líbila. Přečtení nedávno vyšlého Hradu ve Skotsku (9.díl série) mě přepadla chuť vrátit se k tomuto dílu a nechat se příjemně zimně naladit, a to se skvěle povedlo. Za mě je celá série krásně odpočinková a ráda se k jednotlivým dílům vracím.

petra0605
02.12.2022 1 z 5

Já se omlouvám, ale pro mě nejslabší díl, co se týká milostné linky. Jako vážně někdo říká "miluju tě" aniž by spolu něco měli? Vždyť tam byl vrchol lásky držení za ruce a pusinky. :((( Zato nesmyslného poletování v kuchyni, popisů dortů a čokolády bylo až nadbytečné. Hlavní postava bez vlastního názoru a náhledu. Půlka knihy byla nimrání se v tom co dělá, jaká je, jací jsou lidé kolem ní, stálé myšlenky o tom stejném dokola. A samozřejmě naprosto nelogického odmítání toho dokonalého prince.
Čekala jsem nějaký vývoj, když Mina chtěla posunout svůj život jiným směrem. Ale místo energické ženy která si vytyčí vlastní cíl přišla jednoduchá kopírka. Prostě přijela, viděla jak žije někdo jiný a napasovala na to svůj život. :((( Zklamání veliké.
Jo a Luke se choval neustále "nenuceně".... Tohle slovo tam bylo snad tisíckrát.
Nechápu plné počty hvězdiček od stovek uživatelek. Není to objektivní. :(((

evineckY
02.12.2022 5 z 5

Krásná domácí atmosféra, za okny sníh, ( kterého se zjevně nedočkáme )
mnoho receptů a nakonec i láska. Co si víc přát v pěkné knize....

Malinali
30.11.2022 5 z 5

Pro mě příjemné oddechové čtení na zimní večery, lyžování, láska, jídlo :-)

FireShrew
28.11.2022 2 z 5

Tak v této knize jsem určitě nenašla hodnocení, které se knize dostává. Myslím, že popisek je klamavý a slečna se spíše zamilovala do místa a jídla. Místo toho, aby se člověk u čtení uvolnil, tak spíš přemýšlí nad nelogičností a nereálností situací ze které mi přijde, že slečna spíše trpí ADHD a z jejího "aktivního" života si vybere zaprdlou chatu kde bude péct koláče. Kýč až se mi chce plakat.

m.valova
27.11.2022 5 z 5

Příjemné čtení,postavy sympatické a Švýcarsko velmi lákavé.

Raislin
27.11.2022 3 z 5

Na knihu jsme se moc těšila, protože všechny knihy z této série mám moc ráda, ale tento díl byl pro mě bohužel nejslabší. Dokonce jsem knihu překřtila na "uspávací". Jakmile jsem knihu otevřela a začala číst, chtělo se mi spát. Snad další díl bude "povedenější".

mia.com
25.11.2022 5 z 5

Opet mila oddechovka jako vzdy. Tentokrat me ale kniha vic chytla za srdce, protoze Svycarsko je moje srdcovka. Hlavne vylet cokoladovym expresem, na kterem jsme tam byli a mohu potvrdit, ze probihal presne, jako v knize a byl to naprosto, ale naprosto dokonaly zazitek. Syrarna, vesnicka Gruyeres a nakonec cokoladovna plna uzasne cokolady a zadarmo, zeo :D. Doporucuju vsem!

Tesset
24.11.2022 4 z 5

Tahle byla hodně povedená, lepší než předchozí díly, skoro na stejné úrovni jako Kavárna. Četlo se to samo, jen ten konec byl trošičku zrychlený a zasloužil si pár stránek navíc.

Veronika13
21.11.2022 3 z 5

Kniha sama o sobě nebyla špatná, ale od této autorky jsem letos přečetla už asi 4 knihy a jsem romantiky už dosti přesycená. Jako oddychovka je skvělá a hlavně ten popis přírody a okolí je úžasný, skoro jako bych ve Švýcarsku opravdu byla. Jen teď asi zase potřebuju nějakou krimi :-)

18LenkA12
16.11.2022 5 z 5

Krásný příběh ze švýcarských Alp. Čtenář zde najde napětí, stesk, lásku, ale i pochopení v těžkých životních situací. Knihu můžu doporučit.

Prela
16.11.2022 2 z 5

(SPOILER) Pro mě zatím nejslabší díl série. Chvílemi jsem i měla chuť knihu odložit a nedočíst.
Popis Švýcarska byl fajn, líbilo se mi vyobrazení dortů a ostatního jídla, ale přesto se tento díl od ostatních něčím liší.
Vztah hlavních hrdinů byl pořád takový nijaký. A když se pustím do čtení romantiky, chci si ji užít plnými doušky. Vrcholem vztahu tady byl hluboký pohled do očí, a že se ti dva párkrát chytili za ruce. Jsou příběhy, u kterých to naprosto stačí, ale tady to bylo málo.
Skoro mám strach, jak plochý bude díl z Irska, když bude o sestře Miny. Teď se jdu ale pustit do Cukrárny v Paříži, ať to mám komplet, a snad si spravím chuť.

bosorka78
16.11.2022 5 z 5

Moc hezký příběh,hned jsem se dívala na výlety do Švýcarska,ale dle cen zůstanu asi jen u knih

Ála1968
15.11.2022 5 z 5

Příběh jsem si užila.Myslím,že tato kniha a Pláž v Chorvatsku byly zatím nejhezčí z celé série.