Chata ve Švýcarsku

Chata ve Švýcarsku
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474966/bmid_chata-ve-svycarsku-zsb-474966.jpg 4 1661 1661

Zabalte si kufry a vypravte se k zasněženým vrcholkům švýcarských Alp. Je načase si užít výhled do krásné krajiny a vychutnat si přitom sametovou horkou čokoládu, výborné sýry a úžasnou romantiku. Mina věří, že šálek horké čokolády dokáže vyřešit všechny trable. A právě to teď potřebuje. Má za sebou totiž pořádný trapas – její poslední milostná eskapáda se stala okamžitým hitem internetu. Se sbalenými kufry a jasným cílem dát si do pořádku život se Mina rozhodne utopit svůj žal v té nejlepší horké čokoládě na světě. A Mina moc dobře ví, kde ji najít – v útulné chatě své kmotry, která se nachází ve Švýcarsku. Plán je jednoduchý: litry čokolády, žádní muži. Tedy jen do chvíle, než ho zkomplikuje neznámý krasavec, který Mině zkříží cestu ve vlaku do Alp…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Swiss Ski Chalet , 2021

Kaaacik
11.02.2023 3 z 5

(SPOILER) SPOILER : Na knihu jsem se hodně těšila, podle recenzi - nevyhledavam romantiku, ale chtěla jsem oddechovku s cestování a vařením, oboje mám moc rada !!! Tyhle dvě věci to splnilo, ale nic víc - popis hor krásný, vaření, pečení tradičních jídel také - všechny dorty i jídla bych nejraději hned zkusila, ale příběh od začátku slabý, jasný od druhé kapitoly …nereálné, jak ve vztahu, tak v budování kavárny ve Švýcarsku cizinkou za 4 týdny a ihned samozřejmě úspěch - v podstatě mám podobný sen - kdo ne, ale takhle to nefunguje - což trochu kazí dojem z cele knihy, byla moje první ze série… mám další, ale na přečtení si počká - teď přijde něco pro mozek …

Péťa86
02.02.2023 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů. Vsazení příběhu do krásných hor, mezi milé lidi a hlavně ta čokoláda :-) Čtivé a pokud si chcete odpočinout, tak vřele doporučuji. Romantická knížka jak má být.

kaczka79
19.01.2023 5 z 5

Tak tenhle díl byl hodně vydařený. Rychle jsem se začetla a nešlo knihu odložit. Ideální pro zimní měsíce s teplým čajem a zachumlaná v dece. Bavily mě popisy zasněžených hor, chaty a výlety na sjezdovce i ve vlaku. Děj se mi zdál více propracovanější, než u předešlých knížek. Určitě doporučuji....

VeronikaZe
18.01.2023 5 z 5

Kniha byla moc krásná, těšila jsem se na ni a vše jsem prožívala s hlavní hrdinkou Minou. Vůbec jsem se nemohla odtrhnout od čtení a byla celá natěšená, jak se bude příběh vyvíjet dál. Do Luka jsem se nejspíš také zamilovala :D Takový kluk se najde opravdu jen v knížkách..
Je pravda, že 22.kapitola byla velmi velmi krátká a ráda bych ocenila, kdyby se autorka trochu rozepsala, ale aspoň to má své kouzlo a každý si můžeme domýšlet, co se asi tak stalo tu noc :)
Závěr knihy jsem si představovala také trošku jiný, ale i tak dávám knize 5*
Úplně mám díky ní chuť sbalit se odjet do Švýcarska. Nejlépe do Améliiny chaty.

hrabalikoval
15.01.2023 5 z 5

Tohle mě opravdu bavilo. Na lednové počtení jako stvořené. Člověk se víc vcítí do zimy a chce se do knihy úplně přenést. Čekala jsem že tento díl mě bude bavit, ale bavil mě víc než jsem čekala. Už se těším na další díl.

Luciska13
14.01.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku je moje nejoblíbenější kniha ze série autorčiných romantických útěků. Četla jsem ji už podruhé a vím, že si ji přečtu znovu. Autorka naprosto úžasně vystihla atmosféru horské chaty a doplnila skvělými chutěmi Švýcarska. To vše dává knize jedinečný nádech a stává se ideálním příběhem pro dlouhé zimní večery pod dekou s čajem v ruce.

Knihochod
14.01.2023 3 z 5

Ja som do série Romantických útekov prosto a jednoducho zamilovaná až po uši, keďže sa v nich mieša všetko, čo ma fascinuje - láska, jedlo a cestovanie.

Táto časť, ktorá je zatiaľ najnovšou, teda nie je žiadnou výnimkou a ja som sa na jej čítanie veľmi tešila už v dobe, keď bolo ohlásené jej vydanie (a to, že som zatiaľ čítala okrem tento časti iba jeden ďalší radšej nebudeme komentovať).

Očakávala som milú, príjemnú, romantickú oddychovku plnú jedla a krásnych miest, ktoré môžem navštíviť aspoň za pomoci mojej fantázie a ujčeka Gúgla, a presne to som aj dostala. Avšak možno by som uvítala ešte čosi navyše.

Nechápte ma zle, nevadí mi, že je knižka taká, aká je, keďže raz za čas mám tieto predvídateľné klišoidné jednohubky vo veľkej obľube a nedám na ne dopustiť, avšak stále som očakávala, že sa v celom tom predvídateľnom deji objaví nejaký neočakávaný zvrat, ktorý ma minimálne na pár minút po emočnej stránke úplne odrovná. I keď nemôžem povedať, že by ma záver knižky nedojal - dojal a to veru poriadne.

K postavám môžem povedať akurát toľko, že boli úplne snové a akokeby vystrihnuté z prototypu romantickej komédie, čo v tomto prípade nepokladám za negatívum, keďže to k tejto sérii vyslovene patrí a keby boli už len o kúštik nedokonalejšie, už by to nebolo ono.

Pokiaľ teda hľadáte romantickú oddychovku, ktorej celý dej si dokážete popri čítaní krásne domyslieť aj sami, túto časť Romantických útekov rozhodne odporúčam. Nie je to síce nič svetoborné a ani výnimočne originálne, ale je to čítanie veľmi príjemné s jedným obrovským bonusom - môžete cestovať aj v dobách, kedy to zrovna nie je jednoduché.

Donnie
12.01.2023 3 z 5

Knížka je stejně fajn jako ostatní díly, vsazená do krásného prostředí, plná dobrého jídla a přátelských lidí. Na začátku mi trochu nesedla osobnost hrdninky, která se ale v následujících kapitolách dost zklidnila. Co ale hrdince nemůžu odpustit je její vůči Gigerovi. Navíc celkovému působení knihy ubírá 22. kapitola, která působí jakoby si autorka jen načrtla, o čem má být, a pak ji zapomněla dopsat.

Evar88
09.01.2023 3 z 5

Na výlet do Švýcarska jsem se moc těšila, ale na knize mi bohužel něco vadilo. První část byla hodně ,,přitažená za vlasy" a degradovala hlavní hrdinku na kolosální blbku, což se (naštěstí) neslučovalo s dalšími kapitolami. I když důvod, pro který neustále odmítala svůj protějšek byl také hodný poklepání na čelo. Naopak musím opět vyzdvihnout nádherný popis švýcarské krajiny, zasněžených horských vesniček, lyžařských podmínek a místních gastronomických specialit. Ačkoliv i těch bylo místy až přespříliš. Krásný exkurz do země helvétského kříže s poněkud kostrbatou dějovou linkou.

Lucinka007
02.01.2023 4 z 5

Za mě další skvělá knížka na zimní večery :-) Zachumlat se do deky, zapálit oheň v krbu, něco dobrého na zub a začíst se do krásného a oddechového příběhu :-) Po každé další knížce od autorky mám chuť sbalit kufry a vyjet do dané destinace. Hory, moře.. Knížka vás tam prostě vtáhne. :-)

Přečti_si
30.12.2022 3 z 5

Sympatická kniha, která vás přenese do prostředí, v tomto případě do Švýcarska. Další díly z této série asi pořídím, ale jinak je to takové neurazí-nenadchne. Ale obálky jsou krásný!

mrkrt
30.12.2022 3 z 5

Čekala jsem trochu víc, neurazí, konec předvídatelný od začátku.....

Toledo
28.12.2022 3 z 5

Čtení je to pohodové, ale trochu jsem se nudila. Nevím, zda se pustím do dalších dílů, protože tento je třetí co jsem četla a prostě mě to neuchvátilo.

zdenaR
26.12.2022 3 z 5

Trocha červené knihovny na vánoční svátky, hodně čokolády a romantika - klasický koktejl namíchaný autorkou.
Ač v životě málo pravděpodobné, číst se to dá.

PavlineCZka
26.12.2022 3 z 5

Beru knizky autorky jako oddechovku mezi nejakou pro me narocnejsi cetbou. ... ale uz nekolikata kniha zacina rozchodem & chlap hajzl z prace, boze, takova nuda, navic se to fakt opakuje. Nepredstavitelne predvidatelne. Popisy krajiny a tak me samozrejme bavily, vzdy mam pocit, ze muj zivot je nezazivny a nudny a ze chci zit v jakekoli severske zemi :-D
ALE!!! Co ma jako znamenat kapitola c.22?!?!?!
Kdejaka kravina probirana do nejmensiho detailu, ale pak najednou neco tak osizeneho. Nechapu, zklamalo me to. Nezapomneli to prekladatele prelozit? Nevlezly mi do knizky chobotnice ze Stromovky a neodmazaly kus???!!???!! Ach jo.

Nale
25.12.2022 1 z 5

Uff... To tedy bylo něco. A nemyslím to zrovna v dobrém slova smyslu. Ráda čtu odpočinkové knihy, ale tahle byla tak nezáživná, až jsem při čtení málem usnula.
Knihy od Caplinové mám ráda, ale tenhle díl mi dal pořádně zabrat. Vůbec jsem se nemohla začít, x krát jsem knížku odložila. Ne že by popisy krajiny nebo jídla nebyly krásné, ale já se tak strašně nudila! Přímo kolosálně. Všechny situace byly na jedno brdo, nic co by mě nutilo číst dál a na výraz "zakřenit se" nejspíš budu do konce života alergická.
Ani romantika mi tu nesedla. Mina pořád jen zírala na Lucovi rty a pořád dokola opakovala, jak s ním být nemůže a že je hrozně impulzivní. Luca byl naopak tak dokonalý, až jsem protáčela oči v sloup a téma "princezna v nesnázích, kterou musí muž pořád konejšit, aby vůbec mohla fungovat", má autorka hodně v oblibě. Všechno se daří na první pokus, je pohádkově růžové, konec jako vždy přeslazený a ve Švýcarsku zřejmě nepotřebujete povolení k podnikání...

Tenhle díl nesahá takové Čajovně v Tokiu ani po kotníky.

Anor505
25.12.2022 5 z 5

Švýcarsko mám moc ráda - horské louky, nad kterými zní kravské zvonce, malebné vesničky, ledovce, jezera a mezi tím projíždí červené vláčky s dechberoucími výhledy. Tahle kniha mi neuvěřitelně sedla do nálady… Začala jsem ji číst, když venku ležel sníh a dočetla ji pod vánočním stromečkem. Možná i díky správnému načasování dávám plný počet hvězdiček. Navíc Mina byla moc fajn holka a do Luka jsem se asi zamilovala taky. Bylo to krásné, něžné, pozitivni čtení.

Iva095
22.12.2022 5 z 5

Po přečtení prvního dílu což byla Kavárna v Kodani jsem moc nevěřila tomu, že se dostanu až k sedmé knížce, ale občas je dobré si přečíst nějakou romantiku u které je vždy dobrý konec a tato série je k tomu naprosto dělaná. Za mě zatím tento díl a Čajovna v Tokiu byli nejlepší. Popis Švýcarska byl krásný nejradši bych se tam hned vydala. Jak Mina tak její kmotřenka tak vlastě i Luke mi byli moc sympatičtí. Příběh byl čtivý, vtipný, krásně plynul. Tento díl jsem si moc užila.

jana0338
20.12.2022 5 z 5

Miluji čokoládu , jídlo , hory a Švýcarsko takže od knihy jsem se nemohla odtrhnout . Našla jsem v ní přesně to , co jsem očekávala .

orangerose
17.12.2022 5 z 5

Knížka je od ní skvělá, jen ty chutě přes čokoládu a dorty - to málem byla knížka oslintana od mne, je konci dojemna , sakra chci ty dorty ochutnat se Švýcarska, bože to byla sranice u mně :D