Neodpočívej v pokoji

Neodpočívej v pokoji https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/3770/charlie-parker-neodp.jpg 4 74 12

Charlie Parker série

Rebecca, dcera předního psychiatra Daniela Claye, považuje svého otce, který před lety záhadně zmizel, za mrtvého. Má k tomu pádný důvod - nad jejím otcem se totiž vznáší temný stín podezření, že zneužíval svého postavení psychiatra. Na scéně se však objeví otec jedné z Clayových obětí Frank Merrick, který nikdy nepřestal pátrat po dceřině osudu. Clay podle Merricka dosud žije… V odhalení pro mnohé bolestné pravdy mu má zabránit soukromý detektiv Charlie Parker, ten se však záhy sám ocitne v osidlech dávné, avšak o nic méně děsivější záhady.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

The Unquiet , 2007

Ajrad1981
16.02.2024 3 z 5

Tak já nevím, Charlieho Parkera jsem vždycky považovala za týpka, kolem kterého by se hromadily mrtvoly i v případě, že by se jen sousedovi staral o rybičky - a tady v půlce knížky člověk o mrtvého nezakopne?! Co to jako je?! :-D

Ale teď vážně. Tahle kniha je tak trochu zklamáním. Nejen kvůli těm mrtvolám. Něco jsem tak úplně nepochopila (Kdo vlastně všechno nosil ptačí masku a kdo jen "přicmrndával"?) - ale to je asi můj problém, něco mi přišlo ne úplně logické (Jak to, že se v jistím sklepě nenašla krev?), některé epizodky mi přišly navíc (např. Angel a Louis vs. Steve a Phil). A hlavně nemůžu skousnout ty Duté, proč se tam pořád motali? Bez nich by to fungovalo úplně stejně a mě strašně rušili, ani nevím proč.

ArwenAragorn
30.12.2022 5 z 5

81%
Do temné noci
vydám se odhodlán,
z temnoty, z té hrůzu nemám,
jako spíš z přátel, co neznám,
nemám strach z noci nad hlavou,

děsím se však těch přátel dole v zemi pode mnou.
Stevie Smith: Rekviem
_____________________________________________________________________________________________________________
A tady je důkaz, že autor, přestože píše pochmurné knihy, má smysl pro humor. V jeho příbězích narazíte na hodně úsměvných pasáží:

"Přejete si?" řekla. Její hlas zněl jako vypísknutí škrcených štěňátek, tak vysoký a dýchavičný se zdál.
"Rád bych mluvil s panem Eldritchem," oznámil jsem jí.
"Starším nebo mladším?"
"S oběma."
"Starší zemřel."
"Tím se nám zúžil výběr na toho mladšího."
Já mám Connollyho knihy prostě ráda. Toto je další výborný mysteriózní thriller, ale hlavním tématem je zneužívání dětí, což mě deprimuje. Jako obvykle temné, ponuré, ale napínavé, na konci mě hodně šokovalo, kdo je mezi odhalenými pedofily.
K přečtení doporučuji!

Niu
15.04.2022 5 z 5

Connollyho knihy si buď oblíbíte nebo ne. Autor má specifický styl psaní a odklání se od klasických detektivek. Téma této bylo těžší. Vyvažováno humorem hlavních postav. Já jsem si autora oblíbila již v dětství prvním dílem této série, tak patřím k prvnímu táboru :o) Určitě čtěte popořadě.

davidurban1973
11.07.2020 3 z 5

Zajímavý detektivní příběh s dobrou a propracovanou zápletkou sexuálního zneužívání děti. Oproti prvním knihám, které sice nahlížely pod pokličku duchovna, mystična a nadpřirozena pohledem různých vůdce sekt a kultů, ale držely se stále vicemene uvěřitelné reality, se mi zda, že s každou další knihou autor přidává více nadpřirozena a přesouvá své romány blíž kategorii fantasy či hororu než thrilleru a krimi. To samozřejmě nic nemění na tom, ze knihy o Charlie Parkerovi jsou ctive a zajimave a rozhodne se pustím do dalšího dílu. V této knize snad jen mohu z mého pohledu vytknout přílišnou rozvleklost některých pasáži, zejména popisnost míst, která trochu brzdí jinak napínavý dej.

stryc_Pepin
27.06.2020 5 z 5

Konečně se zápletka a děj vymanily z biblických výjevů, představ, vizí a dalších duchovních úkazů, neb to mi opravdu ke krimi thrilleru rozhodně nesedí.
Proto jsem také hodnotil do plných. Za mně velká spokojenost za mrazivé téma, dobrou zápletku a velmi poutavý příběh.

moudivlacek
12.08.2018 4 z 5

Toto je velmi závažné téma - prostituce a hlavně prostituce dětí a pornografie - a hlavně, jak je tam i řečeno sexuální násilí se těžko diagnostikuje, prokazuje a usvědčuje. Jen mi bylo líto Parkera, Rachel mě docela zklamala, i když na konci - čert ví... Každopádně zde Parker nedopadne dobře - za dobrotu na žebrotu, navíc se dozví závažnou informaci ohledně svých mrtvých rodičů a sebe, doufám, že tohle autor příště vysvětlí.
Každopádně v sérii pokračuji dál a doufám, že Parker se nevzdá.

Finn69
07.01.2018 3 z 5

Zase jedna čtivá detektivka? fantasy? thriller? horror? od Johna Connollyho, těžko říct kam to zařadit. Snad je to tohle všechno dohromady, prostě Charlie Parker jak jsme už zvyklí.
Dávám tentokrát "jen" tři hvězdy, Černý anděl se mi líbil přece jen víc.
Dvě věci mi trošku vadily: jednak nemám moc rád téma zneužívání dětí, jednak mi vadilo náhlé zjevení postavy Výběrčího (kde se sakra ten chlap vzal a jak to, že jsou s Charliem náhle staří známí?)

LuthyLaura
26.12.2016 5 z 5

Tohle byl můj první Charlie Parker. A byla to láska na první stránku:-) Obvykle se začíná na začátku, já to vzala od prostřed, ale vůbec mi to nevadilo. Co mi ale hodně vadí, je to, že se v Čechách Connolly přestal úplně vydávat. No nic, budu muset začít číst v angličtině. Connolly za to stojí.

evca7271
26.03.2016 1 z 5

Kniha me docela zklamala jsem rada ze jsem ji docetla.Cekala jsem od ni vic.

cie
06.03.2015 3 z 5

Průměr...neurazí ani výrazně nenadchne...skvěle vybrané téma a přitom ne příliš poutavě popsáno...SPOILER Téměř od začátku jsem věděla, že řešením je vydat se do toho opuštěného městečka, proč si to Parker nechal až na konec?

LucillaPeters
11.11.2014 5 z 5

Musím upravit svůj dřívější komentář. Stále platí, že po pátém dílu je tahle kniha lehce znevýhodněna a může být považována za slabší (i já tenhle názor sdílela), ale po druhém přečtení musím uznat, že rozhodně slabší není. Naopak tématem zabředává do hnusných vod lidského jednání a autor dokáže být popisností velmi sugestivní. Zvlášť například pasáže s Angelem jsou v tomto ohledu napsány výborně.
Na knihu s tímto tématem prostě musí být to správné rozpoložení, poté od ní neodtrhnete pozornost. Hodnocení zvedám, tento díl si tu plnou palbu zaslouží.

kosakkill
06.03.2012 5 z 5

Skvělá detektivka trochu zasahující do tajemna až hororu. Napínavé, strhující. Vřele doporučuji.

John Connolly
irská, 1968
2008  87%Kniha ztracených věcí
2006  84%Černý anděl
2017  86%Vlk v pasti
2007  77%Nokturna
2001  85%Polibek smrti

Kniha Neodpočívej v pokoji je v