Dobrák

Dobrák https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1065/bmid_dobrak-fgp-1065.jpg 5 1132 122

Cesta krve série

Několik dní stačilo útočníkům, aby dobyli Zemi a většinu obyvatel odvlekli neznámo proč a neznámo kam. Ty, které zde ponechali, pak proměnili v podivné zombie, honící několik málo přeživších lidí. Není čas se ptát kdo, jak a proč Zemi přepadl, protože na pořadu dne je jen to nejdůležitější: přežít v troskách civilizace. Něco takového dokáže jen ten, kdo sám sebe změní ve vražedný stroj. Toto je příběh muže, který ve svém boji uspěl, příběh nezlomné vůle a touhy po pomstě.... celý text

marcel9134
18.01.2019 1 z 5

Musím říct, že tohle mě tedy vůbec nechytlo. Hlavní supermega nesmrtelný hrdina prostě jde a jde všichni ho mydlej a on se uzdraví a zase jde a zase se uzdraví, až dojde do Afriky. Začátek docela ušel a po epizodě z chaty s nemrtvými vlky jsem se docela těšil, jaká bude pointa, ale ta mě hodně zklamala. Kapitoly v německém vojenském zařízení byly vyloženě tragédie, jako by je psal prepubertální školák.

Fishis
26.11.2018 4 z 5

Skvělá kniha. Miluju Kulhánkův styl psaní a jeho, mi blízkou, formu humoru. Jednodušší vyprávění i styl psaní se snoubí s perfektní čtivostí - prostě mu to všechno hltám tak, jak by asi každý autor chtěl. Pecka.

tonysojka
20.11.2018 5 z 5

I pro mne to bylo zjevení.Pak ještě Noční klub.Potom vše,co napsal,šlo do kytek.Dobře,že už nepíše.

Stauff
09.11.2018 3 z 5

Kdybych psal komentář před dvaadvaceti roky, rozplýval bych se v superlativech. Teď... Sáhl jsem po Cestě krve po dlouhých letech a znovu ji přečetl. Zdaleka jsem se nebavil tak, jako při prvním čtení. Do očí mě mlátila spousta nelogičností, nedokonalostí, doslova blbostí, které jsem dříve, v nadšeném rozpoložení , přehlížel. Z té "skvělé" knihy, prostě nezůstalo skoro nic. Cestu krve (a nejen ji) potkal prostě osud mnoha knih, filmů a věcí z devadesátek. Tehdy mi připadaly naprosto neodolatelné, dnes už asi nestojí za to je číst, vidět, ztrácet s nimi čas. Ale bohudík, nebo bohužel (?), na tu dobu a na knihy, které mě tehdy provázely životem, vzpomínám s úsměvem.

RyonMathrin
24.10.2018 5 z 5

Toto bylo moje první setkání s panem Kulhánkem. Velice napínavé, čtivé. A ten morbidní a cynický humor... Nechtělo se mi vůbec přestat. Sice zombíky všeobecně příliš nemusím, ale akční popisy, úniky, vyžívání se ve zbraních a vůbec všecky detaily dělají z této knihy opravdu parádní záležitost. Záchrana lidstva je v rukou jednoho člověka? (Jonáš se nepočítá) Nemůžu si pomoct, tohle téma se mi pořád líbí. Ano, a taky obdivuji stroj Saladin. Sakra, ten bych chtěl jednou řídit... aspoň na chvilku.
"Vše trvalo jen asi pikosekundu..." :-)

RemiBlack
20.10.2018 4 z 5

2018/43
Je to Kulhánek, tak je to kvalita - platí jako vždycky, o tom žádná. Nicméně tenhle díl je na jeho poměry nějak táhlej a hlavní postava je zvlášť ze začátku strašná máčka (ano, název 'Dobrák' je na místě). Pořád se jen někam cestuje a mohlo by být víc akce.
Jednoznačně nejlepší je část ve vojenském skladu! A samozřejmě Jonáš a Saladin. ;)

P.S. pamatujete si z Nočního klubu (tuším z dvojky), jak Tobiáš dělá korektury Cestě krve a nakladatel mu vytýká množství much? Tehdy se mi zdálo, že víc než v Nočním klubu jich nikde prostě nemůže být. Naivka!

FiFoj
03.10.2018 4 z 5

Výborný to je, o tom žádná. Skvěle popsaná dynamická akce, až patologicky barvitý popis a lokálně hutná atmosféra. Bohužel mi však oproti jiným autorovým kouskům přišel Dobrák poněkud nevyvážený, některé pasáže zbytečně natažené a ne až tak záživné. Co mi sházelo trochu více byla identifikace s hlavním hrdinou, který je pravda sympatický, ale jeho pozadí a celkově osobnost mi nepřirostla tak k srdci, jako jiné mistrovi postavy. Možná byla chyba, že jsem jako první sáhl po sérii "Noční klub", kde jsem si některé charaktery doslova zamiloval. Každopádně pokračuji v sérii dále, jelikož Kulhánek je ikona ve své lize.

mgrizly
19.09.2018 5 z 5

prostě super

zvejkal
07.09.2018 5 z 5

Klasika

martin6849
30.08.2018 4 z 5

Jo, je to nářez a Kulhánek je žánrový král (a těsně za ním jsou Kotleta a Žamboch). Jen má tahle kniha drobná problém - začíná na 100 %, a pak to už jde celou dobu jen dolů.

Spoiler!
A ještě jedna drobnost - když přeměnění na mrtváky nepostihlo ty, kteří byli zrovna v lese, jakto, že to schytaly srnky a vlci? Bohužel takových logických nesmyslů je tam trošku víc.

tlllk
07.08.2018 4 z 5

akcia za akciou, síce zatiaľ bez jasnej pointy , ale to sa utrasie...

pete13
11.07.2018 5 z 5

Kniha mě držela v napětí již od první věty "Konec světa začal docela nenápadně", kdy jsem netrpělivě čekal, co se stane. Nutno říct, že ve shodě s hlavním hrdinou jsem útok mimozemšťanů taky nečekal. Zvláště když to začalo tou divnou srnkou.

slawa.cap
10.07.2018 5 z 5

K Cestě krve jsem se dostal přes Divoké a Zlé. Příběh nýmanda, který prospal konec světa někde v chatě v lese. Po rozvláčném začátku, který vypadá skoro jako s edice "Knihy táborového ohně" se rozjede akce, aby zase utichla a další úsek vypadá spíš jako "Urob si sám". Nechápejte mě špatně, i tyhle nebojové pasáže jsou dost akční a čtivé a posouvají příběh tam kam směřuje - do Saladinu a zkáze Cizinců

TERRORDROME
03.05.2018 4 z 5

Po nejakých deviatich Zemeplochách to chcelo zmenu vzduchu a čo je osviežujúcejšie než tony hnijúcich mŕtvol v postapo svete. Jednoduchý dej, blesková apokalypsa, vystreknuté mozgy a lietajúce popolnice šľahajúce blesky. Takýto prístup má paradoxne tú nevýhodu že akonáhle sa hrdina niekde chvíľu zastaví aby si oddýchol od utekania a strieľania, čitateľ má okamžite pocit že sa začína nudiť. Maxmilián je najväčší šťastlivec na svete, čo je možno tým že je jeden z posledných a šťastie sa tak nemusí deliť medzi ďalšie miliardy ľudí. Všetky nepriateľské strely ho míňajú o milimetre, výbuchy mu vždy len spália vlasy a jeho najabsurdnejšie nápady sú stopercentne úspešné. Keď si spomenie že ktosi kdesi pracoval na fúznom pohone, ide do Nemecka a tam v bunkri ( dostane sa do neho lebo je náááááááhodou jeden z mála šťastlivcov zasvätených do tajomstva t-kľúčov. ) nájde megasuperhypernezničiteľnýneviditeľný tank v ktorom chýba už len stroj na pukance. A potom uvažuje že on sa nestal zombíkom lebo bol počas konca sveta v lese a dôjde k záveru že musí do afriky ( kde to v jeho svete vyzeralo ako po katastrofe už pred katastrofou ), lebo tam sú najväčšie lesy na svete ( okrem južnej ameriky ). Dobrá bola scéna s hromadami múch, pekný hnus, ale mohlo tam byť viac upírov, lebo zo zabíjania "obyčajných mrtvákov" sa po pár stovkách stáva rutina. Každopádne podľa záveru súdim že z dobráka sa stane cynik nie kvôli emzákom.

JohnnyKa
11.04.2018 5 z 5

Cesta krve (obě knihy) je za mne to nejlepší co Jirka Kulhanků napsal. Vím, že jemu osobně se zdá jako nejslabší a také musím souhlasit s tim co napsal Ramiel. Ale i tak mne tato kniha vtáhla tak, že jsem nevnímal jak během čtení otáčím stránky. Mix sci-fi a zobie horroru byl pro mne to pravé ořechové.

Drowned
11.04.2018 5 z 5

Ouuuu tak to je jízda. Tahle kniha, jako snad všechny od mistra Kulhánka, se mi moc líbila od samého začátku až po konec. Velmi zajímavý děj o apokalypse na zemi po níž se stali z lidí zombie a super hlavní hrdina, který zůstal sám s nemluvným chlapcem. Abych věděl proč k tomu došlo hned po dočtení Dobráka jsem se začetl ihned do druhého dílu... Jedním souvětím skvělé postapo se zombie a čert ví jak to bude pokračovat dále :))))

Veverka94
10.04.2018 5 z 5

Děj trošičku utahanější, ale jedinečná příběh na to dá rychle zapomenout!

Ramiel
08.04.2018 1 z 5

Námět je zajímavý, ale děj je příliš rozvláčný, místy až nudný. Hodně se opakuje schéma, kdy se Maxmilián dostane na bezpečné místo, pak se najednou instinktivně cítí v nebezpečí, aby vzápětí dorazili Cizinci a blesky rozšlehaly všechno kolem a náš milý hrdina utekl do bezpečí, kde se najednou cítí v nebezpečí, aby vzápětí... Zatím jednoznačně nejslabší kniha, kterou jsem od autora četl. Konec knihy dává naději, že se dočkám zajímavější akce a většího počtu lidí na scéně, takže Cynik (2.díl) dostane šanci. A jsem rád, že jsem nejprve četl sérii Noční klub, protože pokud bych začal touto sérií, asi bych další knihy od p.Kulhánka neměl chuť číst.

karel.kral
03.04.2018 5 z 5

Tahle kniha mě fakt bavila.

AtívLtám
18.03.2018

Kdysi dávno mé první setkání jak s panem Kulhánek, tak tímto stylem literatury. Dvacet let mě nepřestane udivovat ta směs násilí, humory, čtivosti. Dnes už vylezli na svět Kotletové, Moudří, Žambochové a jiní, ale pan Kulhánek bude navždy první .