Cesta k poslední řece

Cesta k poslední řece https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522027/bmid_cesta-k-posledni-rece-64f4369773754.jpg 5 7 7

Jste připraveni zúčastnit se dobrodružství? Čelit nebezpečí na každém kroku? Vydat se do neznámých krajů? Vydejte se s Neznámým dobrodruhem za napínavým dobrodružstvím do Amazonie, které začíná mapou objevenou v Královské geografické společnosti, na níž je záhadně setřená řeka. Ta zavede Neznámého dobrodruha a jeho společnici Bibi do pátrání po této "poslední řece", které navždy změní jejich chápání přírody. Tato kniha je napínavým příběhem o výpravě do amazonského pralesa, která uvnitř vypadá přesně jako skutečný sešit, s rozmazanými stránkami, ručně vypadajícím textem. V napínavém příběhu najdete setkání s kajmanem a anakondou, neuvěřitelnou přírodou, tipy na přežití a mnoho, mnoho dalšího.... celý text

Literatura světová Cestopisy a místopisy Pro děti a mládež
Vydáno: , Kazda

Journey to the Last River , 2021

Toničkaa
28.04.2024 5 z 5

Krásná knížka, ilustrace jsou fantastické. V celku opravdu stojí zato si knížku přečíst.

HáMaPé
28.02.2024 5 z 5

Četli jsme se synem před spaním. Překvapilo mě, jak se vžil do příběhu dobrodruha a jeho kamarádky Bibi. Krásné ilustrace, iluze deníku je dokonalá. Velmi sympatická mi byla proměna tvůrce deníku a jeho dospění k poznatku, že život jakéhokoli tvora je důležitější než všechno zlato světa. Perfektní jsou také návody, jak si postavit tábořiště, jak uvařit a v neposlední řadě také popis krásy, dokonalosti a křehkosti jednoho přírodního ekosystému.

Majrek
26.02.2024 5 z 5

Četl jsem společně se synem ke čtenářskému deníku. Vznikla tak zajímavá situace - tvořili jsme deník na podkladě zápisu nalezeného deníku, který zase vycházel ze starých zápisků... Taková informační "matrjoška".. Ale kniha je velmi zdařilá, nejen bohatými ilustracemi, ale i zajímavými popisy exotických zvířat a různých dobrodružných a nebezpečných situací při cestě za poznáním v divoké Amazonii. Ačkoli je zjevně jakousi mystifikací, zanechává v nás příjemnou esenci poznání i touhu vydat se do neznámých končin..

Autorovy knížky

Teddy Keen