Československé legie v Rusku

Československé legie v Rusku https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390631/bmid_ceskoslovenske-legie-v-rusku-gSd-390631.jpg 4 7 7

Před sto lety dokázala jedna malá armáda přepsat mapu tehdejší Evropy. Je to tak, Československé legie si za svoji činnost v bitvách u Zborova, akcích v Rusku a především obsazením transsibiřské magistrály získaly zaslouženou pozornost celého demokratického světa a významnou měrou tak přispěly k samostatnému státu. Tato publikace, plná unikátních fotografií vás provede jejich neobyčejným příběhem. Dozvíte se vše o založení legií i jejich největších bojových akcích.... celý text

Budkyns
01.02.2024 3 z 5

Tato kniha je informačně velmi strohá. Její předností je mnoho, opravdu mnoho skvělých fotografií, avšak textu je poskrovnu. Moc se toho nedozvíte, pouze stručný základ.

rencovav
05.01.2019 5 z 5

Moc hezká publikace, vážně vydařená. Viděla jsem fotky, které naprosto netuším, kde autor vyhrabal. Tak detailní pohled na legie jsem ještě nikdy neměla. Ale zároveň nemám z knihy pocit přesycení informacemi, bylo tam toho skutečně tak akorát. Jen doufám, že si toho budu co nejvíc pamatovat pro případ, že bych si první světovou vylosovala u maturity (otázka 21).
František Emmert je skvělý autor, jeho tvorbu mám ráda. Trochu mě štve, že moc neřeší čárky, ale asi jsem jen trochu puntíčkář a ''běžný člověk''se nad tím nepozastaví