Tři knihy o Pavím Očku

Tři knihy o Pavím Očku https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12227/tri-knihy-o-pavim-ocku-12227.jpg 5 18 3

tygřík2
06.06.2020 5 z 5

Paví Očko, jeho sestřička, zvířátka, zurčící říčka Janebo...Jako maličká holčička jsem byla tehdy s nimi pod příkrovem africké džungle a všechna dobrodružství prožívala s nimi tak opravdově, jak to dokáže jen dětská dušička s velikou fantazií. Bohužel, kniha byla bráchova, takže jsem ji na dloooouhýýýý čas musela oželet. Až do dneška, dokud jsem nejukla do tunajšího bazaru :-))) Strašně se na ni těšíííím!!!

Naias
13.05.2020 4 z 5

Ako dieťaťu sa mi táto kniha páčila a keď som na ňu už ako dospelá na knižnej burze narazila, chňapla som po nej a celú cestu domov som sa kochala Malákovými ilustráciami. Tá korytnačka s tvrdiakom, fajkou a revolverom je božská. Aj príbehy sú fajn, hlavne ten detektívny. Len som si akosi nemohla nevšimnúť, že autorka importovala do Afriky tigre, rajky, medvede...

LideCtete
13.03.2017

Jeden z mých prvních čtenářských zážitků. Bavilo mě to tak, že jsem o prázdninách na chalupě přesvědčila svoji sestřenici a bratrance, abychom první příběh inscenovali pro publikum. Sbírala jsem sádrová zvířátka, takže slona nebo lva nebyl problém obsadit.

Knížka se čte jedním dechem, hledání ztraceného černouška jménem Paví Očko je napínavé až do překvapivého konce. Sice jsme v Africe, ale potkáme tu i obrovské strašidlo zpívající tenkým hláskem. Další dva díly jsou snad ještě napínavější, a pro menší děti (téma nemoci a smrti - "neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a zvířatech") možná i trochu děsivé.

Bohumila Sílová
česká, 1908 - 1957