Krvavý oheň

Krvavý oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229817/bmid_krvavy-ohen-229817.jpg 4 328 43

Černý Rogan, kdysi proslulý zabíječ Avarů, pak dědic černokněžnického rodu, se z vůle bohů vrátil ze záhrobí, získal démonický meč Krutomor a teď míří na kouzly nasáklou Kančí horu. Tam jej ve svatyni jeho předků čeká Krvavý oheň, zřídlo nesmírné čarodějné moci. Než jej však bude moci ovládnout a konečně se tak stát vyvoleným bojovníkem s temnými mocnostmi, čeká ho válka s uctívači nepřátelského Belboha. Navíc Vraniborské knížectví na severním toku Moravy ohrožuje rasa divokých, krvelačných goričů, kteří se po staletích sjednotili a chystají se k drtivému útoku. Bohyně smrti Morena bude sklízet bohatou úrodu...... celý text

Ladys
06.03.2015 4 z 5

Četl jsem upravenou verzi z roku 2014. A byla opět parádní. Na této trilogii bylo dobré, že autor pokaždé zvolil jiný styl vyprávění. První díl byl až Conanovsky barbarsky akční, druhý se víc opíral o magii a tento byl směsí obojího s pomalejším začátkem a stránku po stránce gradujícím příběhem až do parádního finále. Skvělá jízda má jen jednu vadu. Že už jsem to dočetl.

Covenant
15.01.2015 5 z 5

Ano, třetí díl je opravdu mocný a má vše co správná fantasy má mít a mnohem více. Meče, magii, příšery, bohy, polobohy...... Jednu vadu na kráse to však má. Je toho až příliš. Ale Červenák to umí tak skvěle podat, že mu tu "přeplácanost" rád odpustím

WoodoX
27.09.2013 5 z 5

Táto trilógia je rovnakou sínusoidou ako Pán Prsteňov - pričom prvý diel bol fantastický, druhý troška zaostával, ale tretí to dorovnal, ba čo viac aj vysoko prekonal. Perfektné zakončenie tejto trilógie, Ďuro Červenák sa predviedol v plnom objeme jeho talentu.