Krvavý oheň

Krvavý oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229817/bmid_krvavy-ohen-229817.jpg 4 328 43

Černý Rogan, kdysi proslulý zabíječ Avarů, pak dědic černokněžnického rodu, se z vůle bohů vrátil ze záhrobí, získal démonický meč Krutomor a teď míří na kouzly nasáklou Kančí horu. Tam jej ve svatyni jeho předků čeká Krvavý oheň, zřídlo nesmírné čarodějné moci. Než jej však bude moci ovládnout a konečně se tak stát vyvoleným bojovníkem s temnými mocnostmi, čeká ho válka s uctívači nepřátelského Belboha. Navíc Vraniborské knížectví na severním toku Moravy ohrožuje rasa divokých, krvelačných goričů, kteří se po staletích sjednotili a chystají se k drtivému útoku. Bohyně smrti Morena bude sklízet bohatou úrodu...... celý text

Elea
06.12.2018 4 z 5

Tento díl se mi líbil o trochu víc než předcházející, napínavý děj má spád, dobře se čte a v řadě sympatických postav opět vyniká Goryvlad.

Veronica.Key
15.11.2018 5 z 5

Podle mého se jedná o nejlepší díl série :-) Přečetla jsem to tak rychle, až je mi to líto.

smazenaryba
15.11.2018 4 z 5

Opäť kvalitná oddychovka, ktorá vo mne prebudila chuť po ďalších dobrodružstvách mágie a meča. Tentokrát som ale pri niektorých zvratoch a scénach škrípal zubami viac ako vyhladovaný gorič. Výborné momenty to vynahrádzajú, no stále platí, že prvé dva diely boli namixované a odvypravané o čosi lepšie. Škoda aj príliš uponáhľaného finále. Vyvrcholenie trilógie si zaslúžilo viac priestoru. Nič to, teším sa na ďaľšie Červenakové bijáky.

Stellia
04.09.2018 4 z 5

Zakončenie série bolo parádne :) Akurát mám pocit, že sa mi tie dva predchádzajúce diely čítali akosi lepšie...

JanzPardubic
27.07.2018 5 z 5

Vyvrcholení Roganovy cesty za pomstou a ovládnutím Kančí hory. Opět plné napětí, epických bojů a střetů magie jednotlivých bohů se silnou gradací, jak to Juraj Červenák umí (jeho líčení závěrečných bitev jsou vždy fascinující). Celou trilogii jsem přečetl jedním dechem.

špulo
25.06.2018 5 z 5

Akčné, vtipné, dobrodružné. Po tejto knihe som sa o Ďuriho prestal báť...

annes
24.05.2018 4 z 5

Začátek byl poněkud zdlouhavý, déle mi trvalo začíst se, ale tak posledních 100 stránek jsem přečetla jedním dechem, jak to bylo napínavé. Pěkné zakončení, které je otevřené novým nápadům.

Ranuncul
19.03.2018 3 z 5

Pro mě nejslabší díl z trilogie.

Miro.slav
25.10.2017 5 z 5

Goryvlad s Roganom spejú k ukončeniu trilógie. Predtým sa však ešte ocitnú v obliehanom hradisku a budú musieť čeliť pekne hnusným goričom. Skvelé! Červenák vynikajúco ukončuje celú ságu. Som rád, že mám v knižnici tieto prvé paperbackové vydania - je z nich cítiť ten prvotný underground, keď autor ešte nebol známy a na Slovensku nemal šancu preraziť (ako sa tá doba zmenila).

Dant76
06.07.2017 5 z 5

Pěkné završení příběhu Rogana a dalších hrdinů....

martina1199
28.01.2017 5 z 5

Tak Rogan dorazil na Kančí horu a cesta to byla trnitá, naplněná bolestí fyzickou i duševní, zkropená proudy krve a sycená často jen silou vůle a touhou po pomstě.

Dávám mu pět hvězd a těším se na jeho další dobrodružství :-)

Reat
21.10.2016 5 z 5

Tak dočteno. Přiznávám, po delší době, než bych sám od sebe čekal, ale rozhodně to není vinou autora nebo knihy.... Hodnocení nemůže být jiné než úplně nejvyšší, o tom není pochyb. Báječný vypravěčský styl pana Červenáka vás zcela pohltí, máte pocit souznění s postavami a s dějem, úplně se do knihy vcítíte. Mou možná čtenářskou dramaturgickou chybou bylo to, že jsem celou trilogii dal na jeden zátah, takže zhruba v poslední čtvrtině tohoto dílu už jsem se těšil, až sahnu po něčem, kde bude metro, auta, policejní odznaky, bufet a pod. Jenže....teď když jsem knihu dočetl, mi už Juraj Červenák a jeho hrdinové chybí. Tak já Vám nevím... :-)

JohnnieStewe
18.05.2016 5 z 5

Vydarené zavŕšenie trilógie, ktorá rozšíri obzory čitateľov zaujatých voči domácej tvorbe a možno tak trochu vzbudí záujem o mytológiu a dejiny Slovanov. Podobne, ako predchádzajúce diely je kniha plná akcie, napätia, dej je vyvážený, s poriadnou porciou mágie a nečakaných koncov.
Negatívne hodnotím obálku knihy, ktorá sa svojou ilustráciou akoby vymyká predchádzajúcim dielom a tak často sa opakujúce slovné spojenie "temeno kopca". :-)

OSTROVID
05.02.2016 5 z 5

Vyvrcholení trilogie o Roganovi a další výtečná kniha od Červenáka. Jen škoda, že velkolepý akční finiš neskončil pro jednu z mých oblíbených postav knihy moc dobře...

avalonek
13.01.2016 5 z 5

Úžasný příběh.Byla jsem celou dobu napnutá,jak to dopadne,Roganovi jsem strašně fandila a bylo mi líto,že to tam pro spoustu užasnejch postav skončilo špatně.Tak strašně sem jim všem držela palce,až mi málem upadly.Takže velice doporucuji.A teď se ponořím do posledního dílků Válka s běsy.

1972Sixo
03.08.2015 5 z 5

Booktrack:

Taji
25.07.2015 5 z 5

Tak jsem dočetla i třetí díl, v podstatě jsem dala celou trilogii na jeden zátah a běžela do knihkupectví od tohoto autora koupit vše, co se dá :-D.

Rawar
17.06.2015 5 z 5

Opět přesně ten skvostný styl jako v předcházející knize. Dovršení velkého finále celé trilogie a závěrečné zúčtování s nečistými silami vyznavačů Belboha. Ovšem nesoucí se ruku v ruce s bolestivými ztrátami, jenž jsem já osobně málem oplakal.

Mimo jiné jsme svědky skvěle zachycené bitvy, konkrétně velkého obléhání, kde se opět ukazuje perfektní cit pro středověkou atmosféru. Úplný Minas Tirith, samozřejmě s lehkým nadhledem. Síla v tom však byla, vzhledem ke komornějšímu dění, rovněž obrovská. Velice dobrá práce. Plný počet hvězd je minimum

Fuksinka
10.06.2015 4 z 5

Tempo zběsilé, děj napínavý, akce velkolepé. Jen to kyselo je moc kyselé.

jesuswlasac
17.03.2015 3 z 5

Tak černokňažník prečítaný. Ťažko mi hodnotiť toto dielo ked predtým som čítal Sapkowskeho - Sezónu búrok. Nechcem preto porovnavat a skusim stručne :
+ dej má spád, záujímavé postavy (Gorja a Dag) a to je asi všetko :-(
- dosť nápadne podobné iným knihám ale nechám na Vás aby ste si to porovnali napr :
Krutomor = Frostmore ?, Mirena = Yenefer ? goriči = ohyzdi ? a takto by som mohol menovať oveľa viac ..
Podstatné však zostáva že na slovenského autora a slovenské podmienky veľmi slušný výkon.