Černá je řeka legionářů

Černá je řeka legionářů https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38147/mid_cerna-je-reka-legionaru-nIV-38147.png 4 13 5

Životní příběh jednoho z českých příslušníků Francouzské cizinecké legie. Osou vyprávění jsou zážitky z války v Indočíně.

vvikingg
20.03.2024 5 z 5

Příběh českého mladíka, který po vítězství komunistů ve volbách v únoru 1948 jako 18 letý s kamarádem opustí republiku. V utečeneckém táboře v Německu se nabízí možnost vstoupit do cizinecké legie, které oba mladíci využijí. V knize poutavě popsána celá anabáze v legii až do porážku Francie v Indočíně v roce 1954. Zajímavé je setkání Jana v Indočíně s plukovníkem Karlem Horou jeden ze slavných českých příslušníků francouzské cizinecké legie. Na podobné téma napsal Karel Hora výbornou knihu Moje matka cizinecká legie.

legionnaire
21.02.2021 4 z 5

Velmi zajímavá kniha z prostředí cizinecké legie v indočínském konfliktu

DaliborKolovrat
17.02.2020 5 z 5

Na toto téma asi nejoblíbenější kniha ke které se rád vracím. Velmi dobře se čte, spousta zajímavých informaci.

pavel80
19.08.2017 5 z 5

Po přečtení pár prvních řádků jsem byl ke knize trochu skeptický, ale pak jsem svůj názor velmi rychle poopravil, protože kniha se čte jedním dechem. Zajímavé srovnání jak s moderními publikacemi o životě v legii (např. "Špalek" - Moderní cizinecká legie očima výsadkáře) nebo naopak již historickými (L.M. Pařízek - Legie sebevrahů). Dalším kladem je také bohatá fotografická příloha. V každém případě rozhodně doporučuji, pro fandy LE povinná četba a zaujme i ostatní běžné čtenáře.

K.Lara
15.07.2016

Původně se mi do té knihy nechtělo, ale jsem ráda, že jsem se k ní dokopala, protože je prostě úžasná! :)

války cizinecká legie Indočína

Otto Janka