Čekání na nekonečno

Čekání na nekonečno https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250465/bmid_cekani-na-nekonecno-250465.jpg 4 103 103

Život architekta Tomáše Merce je plný emocí, a zároveň plný chladu – v rodině, v zaměstnání, má spíše známé než přátele. S lehkostí jemu vlastní navazuje nové milostné vztahy, a se stejnou lehkostí je ukončuje. Je milován i nenáviděn, sám však nedokáže jedno ani druhé. Žije životem bez hlubšího smyslu. Jako blesk z čistého nebe přijde krutá diagnóza o velmi vážném onemocnění, které v mnoha případech končívá smrtí. Vše je náhle jiné a tato skutečnost mu nastavuje zrcadlo. Znovu se dívá na lidi ve svém okolí a snaží se je vidět pohledem, o který se předtím nikdy nepokusil.... celý text

Kosmik
20.08.2015 5 z 5

Bylo to hodně jiný, než cokoli ostatního, co sem na tohle téma četla a moc se mi to líbilo :) Rozhodně doporučuju :D

Adris
17.08.2015 odpad!

Bohužel mi kniha nesedla. Vůbec jsem nerozumněla těm vzpomínkám na vojnu a dokonce i některým slovům. Styl psaní byl podivný a celkově byla kniha deprimující, nezáživná... Taková Kniha vzpomínek je také o vážné nemoci a je neuvěřitelně čtivá i zábavná a hlavně se tam něco děje, i když hrdinka vzpomíná.

evasamankova
15.08.2015 5 z 5

František Niedl opět nezklamal. A mám pocit, že tentokrát zabrousil do nitra hlavního hrdiny mnohem hlouběji, než obvykle dělává. Životní bilance čtyřicátníka Tomáše, jemuž byla právě zjištěna rakovina, je velmi čtivá, nostalgická a místy smutná. Zkrátka ze života..

klokan.1905
31.07.2015 5 z 5

Čte se jedním dechem... Jediné, co bych mohl panu Niedlovi vytknout je to, že knížka byla moc krátká... Nabízí se srovnání se Skleněným vrchem, kde byl hlavní hrdina - Petr Machar na vozíčku a bojoval o to, aby se znovu postavil na nohy... V Čekání na nekonečno autor popisuje boj hlavního hrdiny - Tomáše Merce - s rakovinou... Víc prozrazovat nebudu, určitě stojí za přečtení ;-)