Pomsta na Zendě

Pomsta na Zendě
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24442/pomsta-na-zende-24442.jpg 4 18 18

Časoválky série

4. kniha série Časoválky. Když se v devatenáctém století připravoval v Ruritánském království princ Rudolf na korunovaci, v důsledku intrik svého nevlastního bratra se nestal králem, ale zajatcem na Zendě. Nyní se historie opakuje – ovšem s několika drobnými změnami. Správci času, teroristé ze sedmadvacátého století, jsou zpátky a vede je svůdná vražedkyně známá pod krycím jménem Sokol. Jakkoliv je Ruritánie historicky bezvýznamná země, i sebemenší změna v minulosti může osudovým způsobem ovlivnit budoucnost. Temporální zásahovou jednotku čeká další úkol. Ale jak mají zachránit historii, když veškeré vědomosti o ní musejí čerpat z obskurního románku z devatenáctého století?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Polaris

The Zenda Vendetta , 1985

Ladys
16.02.2014 4 z 5

Tak tady předlohu neznám, ale bavil sem se i tak. Pozor!!!! Maličko prásknu děj. Nápad s Rudolfovým dvojníkem? Zase výborný autorův tah

HTO
23.06.2012 5 z 5

Zatím nejlepší díl téhle výborné série. Navíc mi hrozně pomohl s jednou věcí. Já si totiž ne a ne zapamatovat jméno jedné květiny, strelície. Teď mám díky téhle knížce pomůcku: Nikdy jsem nečetl Zajatce na Zendě, kterého tato kniha parafrázuje. Kniha se odehrává v Ruritánii, jejímž hlavním městem je Strelsau. Strelsau zní podobně jako strelicie. Takže si u téhle báječné rostliny stačí vzpomenout na „Nečetl jsem Zajatce na Zendě".

Simon Hawke
americká, 1951