Čas prílivu

Čas prílivu https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434190/bmid_cas-prilivu-OGh-434190.jpg 4 227 227

Hercule Poirot série

Vynikajúca detektívka kráľovnej zločinu – legendárnej Agathy Christie – sa odohráva v povojnovom Anglicku v roku 1946. Autorka nás zavedie na vidiek neďaleko Londýna, kam prichádza slávny detektív Hercule Poirot, aby spolu so superintendentom Spenceom riešil záhadný prípad v rodine Cloadovcov. Niekoľko týždňov po sobáši s príťažlivou mladou vdovou Gordon Cloade tragicky zahynie pri nemeckom bombovom útoku na Londýn. Vďaka tomu sa bývalá pani Underhayová stane výlučnou majiteľkou rodinného bohatstva Cloadovcov. Krátko nato Hercula Poirota navštívi švagriná nebohého muža, ktorá tvrdí, vraj „duchovia“ ju varovali, že prvý manžel Rosaleen Underhayovej ešte žije. Keď Poirota požiada, aby našiel nezvestnú osobu iba podľa indícií zo záhrobia, slávneho detektíva sa zmocnia pochybnosti, no ešte väčšmi ho máta pravý dôvod, prečo ho Kathleen Cloadová vlastne vyhľadala...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Taken at the Flood , 1948

m_martina
11.07.2020 5 z 5

Knihu znám víceméně nazpaměť, četla jsem ji v posledních letech opakovaně. Případ se mi totiž moc líbí a s Herculem Poirotem se vždy ráda potkávám.

kolacky
25.03.2020 4 z 5

Neboli Čas přílivu...

alabra
26.02.2020 4 z 5

Jedna z autorčiných nejlepších knih. Příběh pluje zdánlivě poklidně od scény ke scéně, postavy se proměňuji znovu a znovu, Hercule a jeho šedé buňky mozkové nás ohromuje a strhující závěr, vraha jsem si tipla, ale důvod činu ne. Opět mě tedy dostala.

Květinka008
21.10.2018 3 z 5

Jeden pitomec vedle druhého - pardon, ale tady jsem si definitivně potvrdila, že aby se mi knížka líbila, musí mi být aspoň některé postavy sympatické. Naděje jsem vkládala do "pana tajemného v hostinci", i Lynn byla od začátku jediným zdravě uvažujícím členem vykutálené famílie... Ale taky se to zvrtlo, její poslední výstup nechápu. Nedokážu si představit, že bych jako autor dokázala stvořit postavy, které jsou tak "na facku" :-) V tom je asi to umění... A samozřejmě nepopírám geniální zápletku, kterou jsem neodhalila, byť narážek bylo od začátku víc než jinde.

SilvieSisinka
21.02.2018 5 z 5

Skvělá detektivka,tak jako všechno od Agathy ;-)

Bulba
02.05.2017 5 z 5

Atmosféra poválečné Británie ve středních kruzích (aspoň myslím, že tak se označují) je vylíčena perfektně. I příběh není až tak překombinovaný, jak někdy autorčiny detektivky bývají. Příjemné a napínavé čtení.

vyvodka
23.01.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek A.Christie, kterou jsem četla. Prostě klasika. Napínavé, zamotané tak akorát, Hercule Poirot ve formě....Opravdu fajn počtení.

Sebasti
01.11.2014 5 z 5

Moje první knížka od Agathy Christie, královny detektivek. Už chápu, proč se to o ní říká. Prostředí je dokonale chladné; rozvětvená anglická rodina, podezřelí členové, jejich sídla a podivné vztahy. Nechybí samozřejmě dokonalá vražda a ne jedna!
Úžasný příběh a skvěle zamotaný! Jedna z nejpodařenějších :))

Toňula
16.06.2014 4 z 5

Další zajímavý detektivní příběh z pera královny detektivek, důmyslně vystavěný příběh, do konce jsem si nebyla jista pachatelem a tak to má být.Agatha nikdy nezklame.

evasamankova
26.12.2013 5 z 5

Tradičně - další skvělá detektivka s překvapivým a do detailu promyšleným vyústěním. Zajímalo by mě, jestli se někdy někomu na světě povedlo (při prvním čtení) odhalit pachatele v některé z autorčiných knih-)) Já se na ty její konce vždycky tolik těším. Výborná kniha.

lenkahrabalkova
12.10.2013 5 z 5

Krásná oddychovka od úžasné autorky. Řekla bych, že jedna z jejich nej, alespoň pro mne. Mnohem lepší, než filmová verze, mám pocit, že byl film dost pozměněn oproti knize. Pěkný konec :-) Určitě se k ní zase někdy vrátím.

wooloong
06.10.2013 5 z 5

Zase skvělý nápad, výborná zápletka a neočekávaný pachatel. Viděla jsem i TV zpracování (Čas přílivu) a jednoznačně více se mi líbilo temnější pojetí hlavních postav včetně hlavní hrdinky.

derminator
19.09.2013 5 z 5

Suuuper můžu jen doporučit zas jsem myslel že na 100% vím kdo je vrah a poslední strany mě vzaly iluze jako uměla psát Agatha detektivky rovného není dávám knize 100%.

Marika Vanova
10.07.2013 5 z 5

Opět oddychová Agatha na dovolenou, děj plyne jako voda a nenudíte se. Konec jako vždy překvapující.

Dumicek
05.02.2013 5 z 5

Ze začátku se člověk ztratí v tom nesčetném počtu rodinných příslušníku,že neví který je který a který patří ke komu. Po tomto zapeklitém začátku, se ale kniha opět začne velice příjemně rozvíjet a je tu zas klasický případ Hercula Poirota,který opravdu nezklame. Je to jedna z těch velice povedených detektivek. Konec příběhu opravdu člověka překvapí.

Eevina
29.12.2012 5 z 5

Četla jsem jí už dřív pod názvem Čas přílivu...Jedna z nejlepších...