Čas odejít

Čas odejít https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248587/bmid_cas-odejit-2rA-248587.jpg 4 1217 359

Jenna se nikdy nevzdala naděje, že jednou najde svoji mámu Alici. Ta totiž zmizela, když její kolegyni v rezervaci udupal slon. Anebo to bylo celé jinak? Alice studovala chování slonů v Africe, když však poznala Jennina otce, vrátila se s ním do Ameriky, kde společně vedli sloní rezervaci. A jednoho dne, když zemřela za záhadných okolností jejich kolegyně, Alice zmizela. Jenna byla tehdy ještě maličká, přesto celé ty roky touží matku najít. Nevěří totiž, že by ji jenom tak opustila. Jde za vědmou, najme si soukromého detektiva, zkouší cokoliv, jen aby celé záhadě přišla na kloub. Někdy se však i zdánlivě jasné odpovědi mohou docela zamotat a svět nemusí být takový, jaký se zdá.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Leaving Time , 2014

iLuciferie
23.09.2021 3 z 5

Autorka píše čtivě, forma, střídání postav i celková nálada mi velice seděla. Uplně mi však neseděl životní příběh (nemyslím část výzkumu) Alice, který mi celkový dojem dost kazil (několikrát jsem si během čtění říkala, že mi ta linie v něčem připomíná Hartlovu Veroniku z Okamžiků štěstí). Veliké plus nicméně za zajímavé informace o slonech, které by měly být dle doslovu autorky založeny na skutečných studiích, a hlavně za závěr (resp. pointu příběhu), který mi celkový dojem z knihy naopak dost pozvedl.

Mikako
30.08.2021 5 z 5

Jodi je jedna z mých nejoblíbenějších autorek.
A tahle kniha je pro mě asi nejlepší. Je to něco úplně jiného. Četlo se to krásně, příběh byl originální a střídání postav mě hodně bavilo. Kniha mě doslova chytla od první strany a pustila až na konci.
Ten byl nečekaný a pro mě i dojemný.
Rozhodně doporučuji!

Vivetkav
23.08.2021 5 z 5

Úžasná kniha nenechala mě chvíli klidnou.. chtěla jsem číst a číst a hltala jsem každou stránku.. napínavé překvapive zajímavé poučné jedním slovem jsem byla unesena do jiného světa.. moc děkuji a vřele knihu doporučuji

Mikanadeta
16.08.2021 5 z 5

Moje druhá kniha od této autorky (první byla Je to i můj život). A opět naprosto překvapivý závěr, o kterém budu asi chvíli přemýšlet.
Kniha celkově se mi líbila, četla se příjemně, povídání o slonech velmi zajímavé a poučné. Nejvíce mne bavilo vyprávění Jenny.

Amitiel76
15.08.2021 5 z 5

Má druhá kniha od této autorky, a musím říct, že tentokrát jsem byla spokojenější, než při četbě Vypravěčky. Děj mě strhnul od prvních stránek, a s každou další jsem byla napjatější. V hlavě jsem měla rej všelijakých teorií, co se vlastně v minulosti v rezervaci stalo, a s každou další kapitolou, se mi ty teorie bořily jak domeček z karet.... Nádherné popisy krajiny, a Aliciny zápisníky o slonech. Visela jsem na každém jejím slově.... A posledních sto stránek, jsem musela dát na jeden zátah. A konec? Tak ten mě doslova šokoval. Nechal s pusou dokořán a se slzami v očích. Tolik emocí mě prostě dojalo... Tahle možnost konce, a rozpletení příběhu mě skutečně nenapadla.
Knihu určitě doporučuji k přečtení !!

petrulkaa
12.08.2021 5 z 5

Tak to byla opět nádhera. I když ten konec byl velké překvapení a pro mě trochu zklamání. Knihy od Jodi Picoult vždy přečtu jedním dechem a u téhle to platí dvojnásob. Jak se příběh vyvinul mě fakt překvapilo, posledních 50 stránek jsem přečetla doopravdy jedním dechem, protože se tam dělo tolik věcí. A k tomu, že se mi kniha četla dobře, určitě přispělo i to, že od mala mám strašně moc ráda slony a tahle kniha mi je opět více přiblížila a dozvěděla jsem se věci, o kterých jsem neměla ani tušení . Doporučuju!

Belanna
09.08.2021 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila.
Nádherné prostředí sloní rezervace, příběh plný emocí, příběh nejen o lásce mateřské, ale hlavně o víře a naději.
Zamilovala jsem si postavu Serenity, kterou obestíralo tajemno a která ukázala, že nic nemusí být takové, jak si myslíme.

bod
29.07.2021 2 z 5

Jak to formulovat? knihu bych přirovnala k pytlíku slaných buráků...když začnete číst(jíst),nemůžete skončit, ale když skončíte nemáte dobrý pocit...Vím, že to je oddechová četba, navíc ze zajímavého prostředí, ale ten obrat k duchařině mne fakt otrávil....

escapelle
23.06.2021 5 z 5

Opět skvělý příběh.
Vyůstění, jaké jsem opět absolutně nečekala. Že to nakonec je vlastně obráceně, cože???
Jodi prostě umí.

petrarka72
08.06.2021 4 z 5

Solidní oddechovka o slonech, mateřské lásce, slonech, šílenství, slonech, schopnosti odpustit, slonech, (ne)možnostech odejít a slonech, slonech, slonech... Nečekala jsem nic, ale nakonec si užila jak tu zdánlivou průzračnost, tak cliffhanger před koncem.

ennlady
22.05.2021 5 z 5

Pro mě naprostá lahůdka. Mám ráda detektivky, duchařinu a překvapivé konce. Tohle je moje druhá knížka od JP a jsem opět nadšená. Příběh opět vypráví několik postav - Jenna, hledající svou matku, věštkyně, která jí v hledání pomáhá a policista, který se účastnil událostí, po kterých se matka ztratila. Mimoto všechno doprovázejí výpisky z deníku nezvěstné Alice (matky Jenny). Ta svůj život věnovala studiu chování slonů a specializovala se zejména na jejich truchlení nad svými mrtvými. Tedy já nevím, jestli to takhle s těmi slony skutečně je, ale věřila jsem vypravěčce každé slovo. Nejsem bůhvíjaká milovnice zvířat, ale tohle čtení jsem si užívala v každé větě. Obrovsky laskavé, dojemné i smutné. Úplně jsem před sebou viděla celá stáda i jednotlivé slony s jejich příběhy. Zkrátka já knížku doporučuju těm, kteří mají rádi to, co jsem zmiňovala na začátku.

Surikata369
19.05.2021 4 z 5

Kniha, co se dobře četla, i přesto, že podle mě byla lehce překombinovaná. Přece jenon sloni, duchovno, kriminálka... Ale ty sloni v tom byli dost oživení, spoustu informací (plus ta osvěta skrz vybíjení slonů, za to dávám hned o hvězdičku více!) a je znát, že autorka než napíše knihu, tak si téma hodně nastuduje. Jen mě osobně docela zklamal ten konec, i když je jinak dost ozpěvovaný.

Sova15
18.05.2021 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, k autorce jsem se vrátila po knize Velké maličkosti a opět mě nezklamala. Mimo krásného vyprávění jsem se dozvěděla hodně zajímavého o slonech.

ujunka
14.05.2021 4 z 5

Moje první kniha od této autorky. Během čtení jsem si říkala, že asi nebude moje krevní skupina. Občas jsem se ztrácela v ději, některé náhody mi přišly až neuvěřitelné.. Knihu Jsem chtěla hodnotit jako průměr. Pak ale přišel závěr.. A to jsem opravdu nečekala! Za něj přidávám hvězdičku navíc a tudíž dohromady - **** :-)

Makaja
01.04.2021 3 z 5

Samotný příběh hledání ztracené maminky mě zas tak nezaujal, ta rovina třináctileté Jenny mě nějak nebavila. Ale vyprávění Alice o slonech, jejich zvycích a chování, to se mi líbilo. Závěr, no nevím ... Takže suma sumárum, tak napůl.

kamililinka
10.03.2021 4 z 5

Autorku miluji hlavně pro ty její naprosto nepředvídatelné konce. A u této knihy to naštěstí nebylo jinak

veronika9143
08.03.2021 3 z 5

Příběh hezky plyne, střídají se tam postavy, kde si každá vypráví svou část příběhu. Pomaličku se spojují střípky a dávají dohromady celek. Tohle je typická Jodi Picoult a proto mám její knihy tak ráda. Ale, tady mi to tolik nesedlo, ke konci už bylo jasné, jak kniha dopadne, chyběl mi takový ten nečekaný zvrat. Bohužel mi k tomu ani neseděl, ten prvek nadpřirozena, je to ale spíš tím, že zrovna tohle téma nevyhledávám. Na druhou stranu, povídaní o sloní rezervaci, jejich chování a myšlení mě fascinovalo. Být to kniha o slonech s detektivní zápletkou, bez duchařiny, určitě by dostala více hvězd.

chlupydupy
19.02.2021 5 z 5

Svižná kniha. Člověk se něco dozvěděl o slonech. A ten konec..měla jsem husí kůži

ladyka
15.02.2021 5 z 5

To by snad ani nebyla Jodi Picoult, pokud by si nedokázala najít další zajímavé a hlavně originální téma...Byť jsem to během čtení neviděla na plný počet, závěr to celé posunul do úplně jiné roviny, díky za to!

Arsi
10.02.2021 4 z 5

Pěkná, čtivá kniha, kde jsem se dozvěděla hodně informací o slonech. Zajímavý příběh. Až na poněkud divný konec se mi kniha líbila.