Anna krví oděná

Anna krví oděná https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143093/bmid_anna-series-anna-krvi-odena-T36-143093.jpg 4 910 221

Cas a Anna série

Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé. Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla. Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov. Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Baronet

Anna Dressed in Blood , 2011

Evisis
27.11.2017 5 z 5

Skvělá kniha, předčila všechna má očekávání. Do příběhu jsem se velmi rychle začetla a vydržela číst až do konce. :)

Terezulina
21.11.2017

Překvapivě výborná kniha :-) musím sehnat ještě Dívku z nočních můr :-)

SeverusSnape
28.10.2017 4 z 5

No, název zněl úžasně, ale příběh nic moc..Čekala jsem prostě víc, asi jsem hold náročná

Elsa14
27.10.2017 5 z 5

Moc se mi tato kniha líbila. Sice mi přišla docela krátká, ale nevadilo to. Anny mi bylo hrozně líto, to, co se jí stalo, si nezasloužila.

PeťkaW.
22.10.2017 4 z 5

Poslední dobou v tom hodnocení asi nějak měknu... Ale tahle kniha je prostě jiná a už jenom kvůli tomu si 4 hvězdy zaslouží. Autorka má opravdu jasně rozpoznatelný rukopis a styl psaní, který se vyznačuje jasnými a pro někoho možná až strohými větami. Ale ke stylu knihy právě ona přímočarost výborně sedí. Stejně tak humor a myšlenkové pochody hlavního hrdiny, který si sympatie čtenářů získá velmi snadno. Po stylistické a slohové stránce není co vytknout. Co trochu zamrzí, je menší míra děje, některé nedovysvětlené motivy, drobné nelogičnosti a já osobně bych asi nejvíc vytkla "odfláknutou" závěrečnou bitku, která mohla být podle mě vymazlenější a malou hloubku postav. Někdy zkrátka vůbec netušíte, co je vedlo k tomu si to a to myslet nebo udělat. Nicméně... kniha se čte skoro sama, napětí je dávkováno tak akorát, duchařské scény popsány výborně a atmosféra knihy je opravdu jedinečná. Ráda se pustím do druhého dílu.

AgnessN.R.
15.08.2017 5 z 5

Knížka se mi do rukou dostala celkem omylem a nic moc jsem od ní neočekávala, a proto pro mě bylo velké překvapení, když jsem po dotčení zjistila, že mám další srdcovku:)

DK197
14.08.2017 4 z 5

Za sebe bych dala tři hvězdičky, ale moje o několik let mladší já by se bouřilo. Ta knížka je pěkná se zajímavou zápletkou. :-) Postavy milé, děj i překvapivý. A zuřivá Anna je zuřivá Anna. :-) Někdy sáhnu i po pokračování.

Sova19
03.08.2017 5 z 5

Nádherná knížka četla se strašně rychle a hned jsem přeskočila na druhý díl už jsem v půlce a je to strašně hezky.
Ty knížky jsem si hned oblíbila.

BarbLangdon
23.07.2017 4 z 5

Kniha byla v první polovině nudná...odložila jsem ji a ani jsem nepřemýšlela zda bych se do ní znovu pustila, ale po měsíci (zhruba) jsem se do ní vrhla znovu. Druhá polovina byla záživnější...ne úplně, ale víc než první polovina...
Moc se mi líbil konec...měla jsem chuť se dát do druhého dílu, ale to jsem se rozhodla odložit a tuto jízdu na chvíli pozastavit. Rozhodně se těším na další díl...

Pitbullka
16.07.2017 4 z 5

Knizka, kterou jsem chtela z pocatku odlozit a nakonec jsem rada, ze jsem tak neudelala. Ve finale pro me pribeh velke prekvapeni a tesim se dokonce na druhy dil. Netvrdim, ze dej by nemel par hluchych mist, ale celkove vas to porad zene cist dal. Prijemne a nenarocne cteni s lehkymi hororvymi prvky.

barbora0275
08.07.2017 1 z 5

Myslim si, ze z mysteriozni ponure zapletky slo udelat slusne dilko se strasidelnou atmosferou. Misto toho krvak se zabijackym duchem...nenadchło me ani trochu.

Zlatovláska
04.07.2017 4 z 5

Kniha upoutá na první pohled velice zdařilým přebalem... a byť jsem již odrostla z věku teenagerů, tak se mi kniha líbila..., autorčin styl psaní mi naprosto vyhovoval a obsah titulu byl taktéž zajímavý... Kniha rozhodně stojí za to, abyste si ji přečetli také... :-)

frgo
26.06.2017 3 z 5

hmmmm... zacinalo sa to celkom dobre ale od polovicky to uz bolo dake rozcvachtane tuctove citanie

BarušW
16.06.2017 5 z 5

Kniha byla skvělá. Opravdu mě bavila. Je spíš pro fanoušky seriálu Supernatural, kterým opravdu jsem.
U knihy jsem se i bavila a sem tam mě i dost překvapovala.

Eulenleiterin
09.06.2017 2 z 5

Nechci tvrdit, že je to špatná kniha. Jen jsem z tohoto stylu psaní a "hororů" pro YA asi trochu vyrostla, věřím ale, že číst ji tak v 7. třídě, byla bych nadšená a třeba se i bála.

misarisa
24.05.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Hned po přečtení prvního dílu jsem sáhla po druhém a nemohla jsem se dočkat, jak příběh dopadne.

kotoulek
15.05.2017 5 z 5

Troufám si říct, že jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla!! A jako jedna z mála mi opravdu naháněla strach a hrůzu. A taky nevím čím, ale zaujala mne už od prvních stránek, což se mi moc často nestává. Doporučuji.

Denaille
25.04.2017 4 z 5

Nemám moc v lásce horory... fakt ne. Ale knihy tohoto žánru, to zvládám. I tak jsem se na tuto knihu těšila tak napůl i přesto, že kladné ohlasy na mě vyřvávaly skoro všude. Tak jsem začala knihu číst v angličtině, abych se zároveň trochu vzdělala... Dostala jsem se myslím do půli druhé kapitoly a celou tu dobu (i když přišlo na jméno) jsem byla v tupém přesvědčení, že čtu knihu psanou z pohledu hlavní hrdinky. Ano hrdinky!
Takže když jsem to vzdala a půjčila si knihu v češtině. Jaké to překvapení, že jo. :D
Ale bylo to milé překvapení, které mě o to víc zajímalo. Konečně trochu změna.
Dějová linie mi přišla velmi zajímavá, i když konec mě trochu zklamal. Skoro to vypadá, jakoby autorka až do poslední stránky nevěděla, jak se vymotat z toho, co celou knihu servíruje.
Těžko říct, jestli je to tak i v originále (asi vám došlo, že já to těžko posoudím) nebo překladem, ale některé výrazy a fráze se asi snažily o dobovou mluvu Anny, ale nechápu, že tak nemluvila ona, ale Cas a ostatní. Že by jim nerozuměla?
Vadilo mi tam pár drobností, kvůli kterým nemůžu dát plný počet, ale líbila se mi.

Adelschutzova
27.03.2017 5 z 5

Napinave.super...
No nejak mi dosla slova..
Kniha he strucna a nenatahuje se....urcite jedno z nejlepsich del co jsem cetla !!

Raven11
24.02.2017 4 z 5

Knížku jsem přečetla jedním vrzem, příběh Anny se mi moc líbil, i když do toho hororu trošku chybělo. Příběh měl pěkný spád, zábavné i smutné pasáže, napětí také nechybělo. Určitě jdu i do druhého dílu.

duchové a přízraky

Kendare Blake