Carrie Soto se vrací

Carrie Soto se vrací https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528472/bmid_carrie-soto-se-vraci-657f5a6d01df1.jpg 4 189 75

Carrie Soto je urputná tenistka, která se nechvalně proslavila svým rozhodnutím vždy vyhrát za každou cenu. Ale ve chvíli, kdy odchází do důchodu, je nejlepší tenistkou všech dob. Překonala všechny rekordy a vyhrála dvacet grandslamových titulů. Sama Carrie si myslí, že si zasloužila každý jeden z nich. Obětovala téměř vše, aby byla nejlepší, s velkou podporou otce. Javier – sám bývalý šampion – ji trénoval už od dvou let. Ale šest let po odchodu do sportovního důchodu, v roce 1994, Carrie najednou sedí na tribunách, sleduje US Open a vidí, jak si její rekord přivlastňuje brutální, ohromující britská hráčka jménem Nicki Chan. V sedmatřiceti letech Carrie učiní přelomové rozhodnutí vrátit se z důchodu a ještě jeden rok se nechat trénovat otcem ve snaze získat rekord zpět. I když sportovní novináři tvrdí, že ji stejně nikdy neměli rádi. I když se její tělo už nehýbe tak rychle jako dřív. A i když to znamená spolknout hrdost a trénovat s mužem, jemuž kdysi málem otevřela své srdce: s Bowem Huntleym. Stejně jako ona si i on ještě potřebuje něco dokázat, než vzdá hru definitivně.... celý text

Literatura světová Romány Sport
Vydáno: , Kontrast Vintage

Carrie Soto Is Back , 2022

knizni.taurus
19.02.2024 5 z 5

Po přečtení autorčiny knihy Sedm manželů Evelyn Hugo jsem byla nadšená. Když jsem tedy zjistila, že vyjde další kniha a tentokrát z prostředí tenisu, tak mi bylo jasné, že ji budu číst.

Autorka přivedla na svět velkou osobnost Carrie, která vám charakterově ale nemusí sednout. Nicméně jedno ji upřít nemůžete - miluje tenis (a výhry) tak moc, že pro to doslova žije. No a s tím se trochu pojí to, že nic moc dalšího kromě tenisu, jejího otce/trenéra a agentky nemá v jejím životě místo.

Carrie je ambiciózní, cílevědomá, trochu arogantní, ale i upřímná a svá. Nakonec jsem si ji oblíbila díky tomu, že si nechtěla na nic hrát, že ví, že když zápas vyhrála, tak si to zasloužila skrz tu veškerou dřinou a že když je někdo na ni zlý, nenechá si to líbit.

Není to ale kniha čistě o tenisu. Je tady i romantická linka, která byla milá, jemná a opatrná. Bylo hezké sledovat její vývoj a také vývoj samotné Carrie, která se nakonec se dokázala otevřít nejen milostnému vztahu.

Nicméně řekla bych, že tak 90 % knihy je na kurtu. Pokud vás nebaví sledování jednotlivých zápasů nebo tenisové pojmy, opakování úderů atd., tak nevím jestli si příběh Carrie tak užijete. Musíte počítat s tím, že ona žila pro tenis a tak to tvořilo většinu jejího života už od mala. Pasáže z období malé Carrie byly kouzelné a hodně vám pomůžou pochopit to, proč je v dospělosti jaká je. Skvělé je tu právě i rozdělení jednotlivých kapitol do fází jejího života a jednotlivých důležitých turnajů.

A ještě jedna věc která byla super.. není to jen jednolitý text. Najdete tady dost novinových článků a přepisů ze zápasů i jiných hráčů. Taky je to napsáno svižně v poměrně krátkých kapitolách, takže čtení jde pěkně od ruky.

Co se mi ale líbilo méně bylo to, že má kniha spoustu slov (a celých dialogů) ve španělštině bez překladu. Pokud španělsky neumíte, nebo nemáte po ruce někoho kdo vám to hned přeloží, tak to dost ruší ve čtení.

Takže za mě to stojí za přečtení. A pokud vás Carrie svou osobností úplně neosloví, tak Bowea si zamilujete. Fakt!

Moc děkuji Knihy Dobrovský za poskytnutí recenzního výtisku v rámci spolupráce :)

cestina_s_linus
17.02.2024 5 z 5

Pokud jste soutěživé dušičky, které milují výhry a špatně snášejí prohry - tato kniha je pro vás.
Máme tady příběh o tenisové legendě Soto, která se vrací z tenisového důchodu, aby všem připomněla, kdo je tou nejlepší! Musí se poprat nejen se svým tělem, ale i se svými démony z mládí...
I přesto, že o tenisu nevíte vůbec nic, tak se do knihy pusťte... cca za polovinou knížky už jsem tenisové terminologii rozumněla.
Co mě mrzelo, tak to byla ta španělština... pokud neovládáte tento jazyk a nemáte chuť si neustále něco házet do překladače, tak vám asi dost podstatných detailů uteče (jako v mém případě).
Já jsem popravdě byla po dlouhé době překvapená z konce knihy. Konečně!
Možná bych zvolila jiný papír, protože je tak tenký, že čtete 2 stránky najednou...

Ale pokud to shrnu, tak je to 5/5 a musím mrknout na další knížky od autorky.

Domieeele
15.02.2024 5 z 5

Tahle autorka má dar psát přesně tak, že otevřete knihu a zavřete až ji dočtete. Miluju ji jak dokáže proplést životy postav přes několik knih!
A miluju Carrie! A to přesto, že o tenisu vím prd a španělsky jenom dvě slova. Miluju celý ten příběh! Miluju i to, že knihu dočítám v 22:43 a bulím jak želva.
Děkuji!

barcasknihou
08.02.2024 5 z 5

“Žijeme ve světě, kde výjimečné ženy musejí posedávat a čekat na průměrné muže.

Po přečtení Daisy Jones & The Six jsem hned věděla, že tohle bude moje nová oblíbená autorka. A potvrdila to touto knihou. Nikdy by mě nenapadlo, že mě tak moc vtáhne a bude bavit kniha o tenise. Jestli o tenise víte úplné kulové jako já, tak se hlavně nenechte odradit od knihy. Při čtení jsem měla pocit, že vážně čtu příběh o reálně žijící osobě.

Carrie je postava na kterou si vytvoří asi každý svůj názor. Mě někdy opravdu štvala svým chladným přístupem, jak ke svým blízkým, tak k cizím lidem. Hodně se uzavírala a nenechala si moc nikoho pustit k tělu. Carrie je hodně cílevědomá, žije pro tenis a za každou cenu musí být nejlepší. Chápu to. Jako vrcholová sportovkyně chce být v žebříčkách nahoře, ale někdy to bylo na mě až moc. Nebyla mi až tak moc sympatická, ale i tak mi přirostla k srdci a budu na její příběh myslet ještě dlouho.

Nejenom, že sledujeme sportovní kariéru Carrie, ale i se nám tady vyskytuje postava Bowe. Což je taky hráč tenisu, který s Carrie společně trénuje. Postupem času se sbližují, a i když jsou tam nějaké horší chvilky mezi nimi, tak jsem si jejich vztah oblíbila.

Musím taky zmínit Carriin vztah s otcem, který byl zároveň její trenér. Jejich společná a tvrdá práce na tom, aby Carrie byla nejlepší tenistkou na světě je skvělá a dojemná.

Na tuhle knihu jen tak nezapomenu. Bylo to skvělý čtení. Moc doporučuju.

Knihu mám ve spolupráci s @knihydobrovsky

Dydy7
07.02.2024 4 z 5

Carrie Soto, bola výborná kniha - čítala som od autorky Daisy Jones & The Six, ale za mňa musím jednoznačne povedať , že Carrie, ju jednoznačne prekonala ! ! !

Keď začnete čítať, nebude chcieť prestať, celý príbeh, bol ako skutočný, všetky tie emócie, ktoré prežívala Carrie, budete prežívať s ňou, jej súťaživosť bola skvelá, aj keď niekedy sa nesprávala úplne ukážkovo, ale išla si za svojim cieľom - chcela byť najlepšia !

Poznám podobný a skutočný príbeh tenistiek , ktoré mali za trénera otca, tak ako v knihe, mala Carrie a o to viac, sa mi celý príbeh páčil !

A napriek tomu, že tenis nie je môj obľúbený šport, tak si ma teraz získal

Jediné, čo ma trošku sklamalo, boli španielske slová, ktoré neboli preložené - no napriek tomu, si knihu určite užijete a ja vám ju môžem len odporúčať

Ještě jedno sólo pro královnu. Vykliďte kurt!

TerapieKNIHOU
05.02.2024 3 z 5

“We live in a world where exceptional women have to sit around waiting for mediocre men."

V prvé řadě děkuji @vnicova & @knihydobrovsky za zaslání recenzního výtisku.

Evelyn Hugo i Daisy Jones jsem si zamilovala. Obě knihy mě vtáhly a vyvolaly ve mně zájem.

A Carrie Soto? Ta byla prostě oukej.

Samotný nápad knihy se mi líbil, bývala světová špička v tenise se vrací ze sportovního důchodu, aby všem dokázala, že je ještě ve hře.

Carrie je silná, ambiciózní, zarputilá, arogantní, extrémně soutěživá. Chybí jí pokora a schopnost přijímat hořkost prohry stejným způsobem jako sladkost vítězství. Na stupnici sympatie by moc neobstála. Takže chápu, že někomu její postava nesedne. Já ji i přesto fandila, aby se v životě dostala do bodu přijetí sama sebe a své ceny.

Zpracovaní příběhu mi ale nesedlo. Kniha je na můj vkus až moc zaměřená na tenis a tenisové pojmy. Dost často opakující se. Milovník tenisu to možná ocení, ale já v tom kouzlo nenašla.

Hlavní příběh o odhodlání, o naději, o hřejivé dynamice mezi dcerou a jejím otcem/trenérem, o silných urputných ženách a očekávání společnosti se v mých očích odehrával spíše na pozadí. A to i přesto, že si postupně získával tu správnou emoční hloubku.

Carrie Soto je za mě kniha o tenisu pojatá způsobem, jakým Evelyn Hugo nebyla o filmech nebo Daisy Jones nebyla o hudbě.

Rušivě působila i španělská slovíčka. Občas si člověk něco domyslí, ale u celých dialogů bych ocenila překlad. Samotný konec mi přišel hrozně rychle utnutý, větší náhled do života Carrie po jejím posledním turnaji by vůbec nebyl špatný.

Škoda, v určitých pasážích je kniha čtivá ale nedokázala si mě získat a vtáhnou do děje natolik, aby mě bavilo neustále číst o popisech tenisových zápasů, odpalech, podáních a jejich provedení.

Alyssana
02.02.2024 5 z 5

Tahle kniha je o ambicích. O sebepřekonání se. O silné ženě, která si šla za svým.

Hlavní hrdinka mnohým ze začátku příběhu možná nebude zrovna sympatická, ale já jsem si ji zamilovala. V životě udělala mnoho chyb, ale takoví lidé přeci jsou Jde o neskutečně dobře a reálně vykreslenou hrdinku, s jejíž chováním možná nebudete vždy souhlasit, ale naprosto vám bude dávat smysl. Navíc to za mě je jeden z nejlépe napsaných vývojů postavy vůbec!

Neskutečně oceňuji, že nám autorka hned ze začátku představuje příběh hlavní hrdinky postupně od jejího dětství až do bodu, kde se v příběhu nachází nyní. Je to perfektní způsob, jak komplexně představit tento složitý charakter a vysvětlit, proč je Carrie Soto jaká je.

Příběh je sice z tenisového prostředí ale já jsem si čtení neskutečně užila, i když mám k tomuto sportu nulový vztah, tak se případně nenechte odradit!

Už hodně dlouho se mi nestalo, že bych knihu doslova nedokázala odložit. Večer, kdy jsem rozečetla Carrie Soto jsem šla po fakt dlouhé době spát pozdě kvůli knize a druhý den jsem četla hned od rána až do doby, než jsem knihu dočetla měla jsem sice jiné úkoly, ale nešlo přestat číst. To je pro mě opravdu ukázka toho, že jsem se do příběhu na sto procent ponořila. Navíc mě knížka i dvakrát rozplakala. No co víc říct, než že tu knihu miluji a všem ji z celého srdce doporučuji! 5/5

MaláKnihomolka
02.02.2024 5 z 5

„Nedovol, aby řeči ostatních ovlivnily, jak vnímáš sama sebe.

Jestli je někdo, kdo dokáže vymyslet tak skvělé fiktivní postavy, až máte pocit, že jde o reálné osoby, pak je to právě T. J. Reid. Carrie Soto rozhodně nebude patřit mezi ty, které si každý okamžitě zamiluje. Je to tvrdohlavá, chladná, cílevědomá, přímočará tenistka, která si jde pro výhry přes mrtvoly a žije stylem co na srdci, to na jazyku.
Stejně jako u předchozích knih od této autorky, jsem měla pocit, že sedím na tribuně a sleduju, jak Carrie hraje. Fandila jsem jí, aby dosáhla toho, čeho chtěla, ačkoliv nejsem typ, co by šel přes mrtvoly. Někdy je prostě potřeba uznat prohru.

Carrie taková není a proto se rozhodla vrátit z důchodu a opět se naplno ponořit do hry. Dokáže ovšem bývalá světová jednička ve 37 letech ještě dosáhnout až na vrchol? Za ty roky, kdy profesionálně nehrála, šel tenis kupředu a objevily se další nadějné tenistky. Například její hlavní rivalka Nicki Chan, jež jí šlape na paty. Soto tak musí zase rozjet trénink na plné obrátky. Spolu s ní se vrací i její otec, jakožto její trenér a někdejší velmi známý tenista. Jeho zapálenost pro tenis a zároveň láska k dceři, to bylo něco úžasného a získal si mě.

Zároveň je tu romantická linka, která se mi do příběhu hodila a bavilo mě sledovat, jak se to mezi těma dvěma vyvine.

Co se týče tenisu, nejsem fanda, nesleduju ho, takže tuhle stránku knihy vám úplně nerozeberu. Každopádně ačkoliv jde tenis mimo mě, tak tady mi sednul a opravdu mě to bavilo. Plus jsem se alespoň přiučila něčemu novému.

Ale nemyslete si, že je tohle kniha čistě jen o tenisu. Jde tu především právě o vztah otce s dcerou, kdy jsou zároveň trenér a tenistka. Navíc taky jde o to, kam až je někdo schopný zajít pro to, co chce.
Zároveň se mi líbí provázanost autorčiných knih. Se Soto jsme se už potkali v knize Malibu v plamenech a i tady je potom zmínka o jiné knize T. J. Reid.

„Jsi dokonalá i ve své nedokonalosti.
Jsi naprosto nesnesitelná a nemůžu na tebe přestat myslet.

Za RC ze soutěže děkuju @knihydobrovsky.

Ellinek
29.01.2024 5 z 5

Je to poměrně snadno předvídatelná kniha, kde přesně víte, kam se vás autorka snaží navést. A já navíc nejsem zrovna autorčin fanoušek. Ale? Carrie Soto je za mě nejlepší kniha autorky. Pro mě to dělá především prostředí tenisu, který miluju, což bude možná kámen úrazu pro některé čtenáře, protože knihu si daleko víc užije člověk, který tenisu rozumí, zná terminologii, ví, jak si to má představit. A přesně ta sportovní stránka mě mimořádně bavila. Detailně, skvěle a uvěřitelně popsané. Vnímání jednotlivých hráček, jejich rozdíly, jejich styl hry, přemýšlení nad následujícími kroky. M-I-L-U-J-U!

Carrie Soto je určitě náročná postava, zpočátku jsem s ní nedokázala souznít jako třeba s Evelyn, jejíž pohnutky jsem naprosto chápala. S Carrie to bylo složitější. Ale? Za mě je tohle jeden z nejlepších vývojů postav, jaký jsem za poslední dobu mohla vidět. Carrie dospěla, vyzrála, uvědomila, co je opravdu důležité. Překonala samu sebe především tím, jakým člověkem se na konci knihy stala. Za tohle autorce tleskám.

Pro mě opravdu skvělá kniha, nejlepší od TJR. Užila jsem si tematiku tenisu, sportovní prostředí, vývoj všech postav a v neposlední řadě nádherný vztah Carrie a jejího otce. Za Javiera tleskám daleko víc než za Carrie. Nádherná, čistá a moudrá postava. Carrie Soto se vrací a kupodivu mi vrátila chuť znovu číst. Nikdy bych nečekala, že mi tenhle pocit přinese zrovna kniha od TJR, ale opak je pravdou. Tleskám.

JanaŠamšová
29.01.2024 5 z 5

"Všechno, čeho dosáhneme, pomine. V jednu chvíli to máme a za vteřinu je to pryč."

Namyšlená, nerada prohrává, dravá, cílevědomá a nesmrtelná, taková je Carrie.
Příběh plný odhodlání, cílevědomosti a nezlomné vytrvalosti vás dostane od prvních řádků. Zaručuji vám, že budete mít před sebou tenisové kurty a budete mít pocit, že sedíte na tribuně a sledujete každý ze zápasů, kterých je Carrie součástí.
Co si ještě musí dokázat, než definitivně pověsí raketu na hřebík? A dostane se ve svých 37 letech zase zpátky na vrchol, obětuje vše, aby byla zase nejlepší nebo to bude cesta sebepoznání?
Jak říkal její otec - sám bývalý šampion a trenér od dětství:
"Můžeš se změnit, napadá mě. Jenom proto že třeba chceš."

Získá zase své fanoušky a novináře na svoji stranu, i když tvrdí, že ji stejně neměli rádi nebo jí už nebudou věřit ?

Kniha Sedm manželů Evelyn Hugo se mi moc líbila, ale tato, je dle mého názoru, ještě lepší. Rozesmála mě, rozbrečela a roztepala krev v žilách při každém zápasu. Za srdce mě chytly vztahy k osudovým mužům hlavní hrdinky.

lena.o.knihach
29.01.2024 4 z 5

Existuje jen málo autorů (možná dokonce jen jediný), který dokáže napsat knihu o tenise a já ji přečtu jedním dechem.

Úplně zbožňuju, když autor v textu odkazuje na své další příběhy. Postava Carrie se například objevila už v Malibu v plamenech a i v Carrie Soto se vrací najdete zmínku jiného díla Taylor Jenkins Reid.

K hlavní hrdince jsem si hledala cestu celkem dlouho a nebylo to pro to, že je sportovkyně, zatímco já mám k tenisu daleko, ale kvůli chladnému přístupu ke všemu, neprohrávat, být nejlepší na světě a jít za tím přes mrtvoly.

Taylor Jenkins Reid už laťku nastavila a všichni víme, že pořádně vysoko. Její postavy toužíte hledat na internetu. Nevěříte, že neexistují. A stejně tak tomu je i u Carrie Soto, ale za mě se Daisy ani Evelyn nevyrovnala.

annettka1098
27.01.2024 4 z 5

Příběh Carrie Soto je fascinujícím pohledem do světa urputné tenistky, která zasvětila tomuto sportu celý život a po několika letech se odvážně rozhodne vrátit na vrchol.

Mně osobně přišla Carrie příšerně chladná a někdy až zabedněná. Jde si prostě čistě za svým cílem a jde přes mrtvoly. To není vůbec můj styl a proto jsem si k ní poměrně dlouho hledala cestu. Nicméně autorčina schopnost popsat své postavy tak, jako by skutečně žily mě vždy absolutně pohltí. Přestože jsem měla někdy chuť Carrie proplesknout a rozčilovaly mě také nepřeložené španělské fráze, mistrovské vylíčení psychologie všech postav a také popis dramatických sportovních momentů mě neustále nutil číst dál.

Celý příběh se mě bohužel nedotknul tak moc jako autorčina kniha Sedm manželů Evelyn Hugo, ale na druhou stranu se mi líbila více než Malibu v plamenech nebo Daisy Jones and The Six. Zařadila bych ji asi někam mezi Evelyn a Daisy.

Monika456
26.01.2024 4 z 5

Carrie Soto je nejlepší tenistkou všech dob, v první části knihy nás autorka seznamuje s jejím životním příběhem. S příběhem velmi cílevědomé, tvrdohlavé, až chladné a v některých momentech vlastně nesympaticky působící ženy, která má jediný cíl, za kterým tvrdě a zcela neústupně jde. S Carrie prožijete všechny její úspěchy i pády při cestě na vrchol až po ohlášení konce tenisové kariéry. Jenže co dál? Co se životem, když vaší jedinou vášní a jediným životním cílem je tenis a neumíte prohrávat?
A v tomto momentu se nám to začne rozjíždět... Carrie se po 6 letech od ukončení své tenisové kariéry rozhodne vrátit. Sledujeme perfektní vykreslení celé povahy Carrie, její motivace, jejích problémů a slabostí a začínáme jí chápat... co stojí za její nepřekonatelnou touhou se znovu stát šampionkou... začnou vám hlavou probíhat myšlenky, zda je to pouze její výchovou a povahou nebo je to opravdu její osud a byla by taková bez ohledu na výchovu? Prostě klobouk dolů před autorkou za perfektní zpracování a popis postavy.
A jak návrat Carrie na tenisové kurty dopadne? To už si musíte přečíst sami a rozhodně to stojí za přečtení :-)
Kniha je napsána téměř životopisným stylem, až máte pocit, že čtete o někom, kdo je skutečný, ale vůbec jí to neubírá na atraktivnosti, naopak je to velmi čtivé a působící autenticky.
Děkuji Knihy Dobrovský za recenzní výtisk této knihy a možnost stát se závisláckým předskokanem.

Gooverka
14.01.2024 3 z 5

Příběh od mé oblíbené autorky, ještě z tenisového prostředí, to jsem nemohla sáhnout vedle. Určitě to není jedna z nejlepších TJR knih, ale jako oddechovka k bazénu super, i když nic hlubšího to ve mě nezanechalo. Autorka ale umí skvěle odvyprávět příběh jedné osoby/rodiny, to už víme. :)

Atuin
17.11.2023

Čteno v polském překladu, docela mě ten tenisový kurt chytl. Člověk který není znalý poměrů v tomto sportovním odvětví se bude bavit. Tenistka, kterou zná celý svět se ze svého " důchodového" zázemí, odkud sleduje všechny své soupeřky a hlidá jejich pozice vrací na kurt ve chvilce kdy je ohrožena její světová pozice co se výher týká. Je v tom pohyb, švih i konkurenční boj a mozna i trochu něco jiného. Carrie se prostě nedá.