Carrie Soto se vrací

Carrie Soto se vrací https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528472/bmid_carrie-soto-se-vraci-657f5a6d01df1.jpg 4 189 75

Carrie Soto je urputná tenistka, která se nechvalně proslavila svým rozhodnutím vždy vyhrát za každou cenu. Ale ve chvíli, kdy odchází do důchodu, je nejlepší tenistkou všech dob. Překonala všechny rekordy a vyhrála dvacet grandslamových titulů. Sama Carrie si myslí, že si zasloužila každý jeden z nich. Obětovala téměř vše, aby byla nejlepší, s velkou podporou otce. Javier – sám bývalý šampion – ji trénoval už od dvou let. Ale šest let po odchodu do sportovního důchodu, v roce 1994, Carrie najednou sedí na tribunách, sleduje US Open a vidí, jak si její rekord přivlastňuje brutální, ohromující britská hráčka jménem Nicki Chan. V sedmatřiceti letech Carrie učiní přelomové rozhodnutí vrátit se z důchodu a ještě jeden rok se nechat trénovat otcem ve snaze získat rekord zpět. I když sportovní novináři tvrdí, že ji stejně nikdy neměli rádi. I když se její tělo už nehýbe tak rychle jako dřív. A i když to znamená spolknout hrdost a trénovat s mužem, jemuž kdysi málem otevřela své srdce: s Bowem Huntleym. Stejně jako ona si i on ještě potřebuje něco dokázat, než vzdá hru definitivně.... celý text

Literatura světová Romány Sport
Vydáno: , Kontrast Vintage

Carrie Soto Is Back , 2022

PetraBery
31.03.2024 4 z 5

Carrie je bývalá profesionální tenistka, která se vrací z tenisového důchodu obhájit rekord v největším počtu získaných titulů. Ze začátku jsem se nemohla začíst, později mě příběh Válečné sekery pohltil. Zajímavé prostředí tenisového světa, co bych ocenila, je překlad španělských frází.

LenkaMacak
30.03.2024 3 z 5

Velmi čtivá kniha, a to i přes fakt, že o tenisu nevím vůbec nic a už vůbec mě nezajímá. Jinak děj vcelku předvídatelný, neurazí, nenadchne. 3/5*

Grohlinka
29.03.2024 4 z 5

Od Taylor Jankins Reid se mi už poměrně líbila Evelyn Hugo, ač to rozhodně nebyla kniha, kterou bych četla vícekrát a s čistým svědomím můžu říct, že už od téhle spisovatelky nemusím číst vůbec nic, nejlepší její knihu totiž držím právě v ruce a je to Carrie Soto se vrací.

Kniha asi není pro každého, nedokážu si představit, že by z ní měl plný zážitek člověk, který niky nedržel v ruce raketu, nerozumí jednotlivým úderům, komplexnosti tohohle nádherného sportu a všemu, co tenis obnáší. A taky neumí alespoň trochu španělsky. Ale i tak, do tohle jděte, kdyby pro nic jiného, tak kvůli brilatně zpracovanémi vývoji Carrie Soto, smekám. Skvělá kniha.

Pitbullka
27.03.2024 4 z 5

Ačkoliv mi je prostředí tenisu naprosto cizí, čtení mě bavilo. Příběh je uvěřitelný a postava Carrie mě bavila. Co se mi však nelíbilo, že některé části měly tendenci se opakovat a poslední třetina knihy byla už dost předvídatelná.

markej
27.03.2024 5 z 5

Carrie Soto byla dlouhá léta světovou tenisovou jedničkou, která už ovšem s tenisem skončila... Nyní však tenisu vládne nová královna Nicki Chanová a hrozí, že Carrie sebere titul v počtu vyhraných grandslamů... Po šesti letech přestávky se Carrie rozhodne ve svých 37 letech k tenisu vrátit a Nicki rozdrtit...

Carrie je neskutečně houževnatá a drsná žena, jež neprojevuje žádné emoce, leda tak vztek, ne nadarmo jí přezdívají Válečná sekera... Trénuje ji její otec Javier, který se ji kolikrát marně snaží přesvědčit o tom, že vítězství není všechno a že tenis by neměl být celý její život... Přijde na to Carrie také? Není to postava, kterou byste si zamilovali na první dobrou, nicméně minimálně ji musíte obdivovat pro její neuvěřitelně pevnou vůli...

Pocity při čtení se mi trochu proměňovaly... Knížka mě hned na začátku vtáhla, obracela jsem stránku za stránkou a hltala příběh Carriina vzestupu... Potom nastala jakási stagnace, připadalo mi, že popisy příprav na zápasy jsou trochu zdlouhavé a repetitivní... Poslední čtvrtina knížky už ale opět jela, zase jsem stránky hltala ve snaze zjistit, jak to celé dopadne... Závěrečná kapitola za mě byla skvělá a poslední věta super, někdo tyhle konce nemá rád, já je však ráda mám...

Nevím, jak se bude knížka líbit těm, kteří k tenisu nemají naprosto žádný vztah, ale já nakonec hodnotím stejně jako Evelyn Hugo, tedy plným počtem hvězd...

Hodnocení: 5 * z 5 *

dia.riedl
26.03.2024 4 z 5

Jako milovnice knih a stylu psaní Taylor Jenkins Reid jsem Carrie Soto prostě nemohla přehlídnout. Autorka opět ukázala, jak talentovaná je a jak uvěřitelný příběh a postavy umí napsat!

Téma knihy mi nebylo vůbec blízké, protože tenis mě nikdy nezajímal a nic mi ten sport neříká. Bohužel mě kvůli tomu kniha nedokázala tak pohltit, jako jiné autorčiny knihy a velká část příběhu tak pro mě byla monotónní. I tak to byl opravdu skvělý čtenářský zážitek, postavy v jejích knihách prostě žijí se všemi svými klady a zápory.

Moc se mi líbil přístup Carrie a jejího táty - trenéra - k tenisu jako takovému. Bylo mi sympatické, že k tomu nahlížejí téměř jako na umění a s respektem.

Bylo pro mě velmi zajímavé nahlédnout do světa profesionálního sportu, do té dřiny, bolesti a euforie.

Ačkoliv pro mě byly zápasy a tréninky spíše hluchá místa, protože neznám tenisovou terminologii a nedokázala jsem si tak situaci na kurtu v hlavě představit, i tak jsem každou výhru nebo prohru prožívala s Carrie.

Konec knihy mě dojal, jak jsem to ani nečekala a svérázná a drsná Carrie Soto si ke mě přecejen našla cestu.

ZuzanaZ83
24.03.2024 4 z 5

Další kniha už prověřené autorky. Tentokrát z prostředí ženského vrcholového tenisu.

Carrie za své tenisové kariéry stanovila rekordy a byla nejlepší tenistkou svojí doby. Teď je jí 37, je v tenisovém důchodu a sleduje, jak její rekord ohrožuje současná hvězda. A rozhodne se, že si ho nenechá vzít.

Carrie je poměrně nesnesitelná a drsná ženská. V podstatě úplně jí chybí empatie a takt, rozhodně jí nechybí sebevědomí a bezohlednost. A tenis je pro ni úkol, už dávno to není zábava. Počítá se jen výhra.

Otázkou tak zůstává, jestli Carrie návrat na kurty zvládne, a jestli se něco změní kolem i uvnitř ní.

Knížka se četla v podstatě sama. Krátké kapitoly střídají novinové články a rozhovory. Příběh pak má velmi příjemné tempo.

Točilo mě jen množství španělských vět a frází. Když jste vtaženi do čtení, nechce se vám loudit v překladači a vyhazovat se ze soustředění.

Jinak za mě druhá nejlepší kniha od autorky, u mě pořád vede Daisy and the Six.

Magdalenkačte
24.03.2024 5 z 5

Máte rádi tenis??? Carrie Soto se vrací vás bude hodně bavit. Nemáte rádi tenis? Carrie Soto se vrací si i tak přečtěte, je to krásný příběh!
Carrie Soto je tenistka v “důchodu. Je to šampionka s největším počtem grandslamových titulů. Teď ji však šlape na paty mlada Nicky Chanova a Carrie se vrací, aby to zastavila.
Úžasný příběh o lásce ke sportu, odvaze a touze po vítězství vás pohltí. Musím říct, ze mě ze začátku Carrie trochu štvala. Ale postupem času jsem ji začla hodně fandit! Není to jen kniha o cestě za tenisovými tituly ale i o vztazích a o tom jak je důležité žít naplno!
Díky moc za knihu v rámci spolupráce a protože miluju tenis a Taylor Jenkins taky dávám 5/5.

Karlík27
24.03.2024 5 z 5

Carrie Soto je moje čtvrtá kniha od Taylor Jenkins Reid a každá si zaslouží víc než jenom pět hvězdiček. Snad u každé hlavní postavy v jejich knihách mám pocit ze opravdu existovali a ze to nebyl jenom příběh ale ze všechny ty příběhy se stali

dam.si.knihu
24.03.2024 5 z 5

Jsou příběhy, které přečtěte, jsou průměrné a pak je zapomenete. A pak jsou příběhy, které doslova hltáte, čtete je do noci a neustále nad nimi přemýšlíte.

Taylor Jenkins Reid je autorka, jež dokáže napsat tak uvěřitelný a skvělý příběh, který nebudete chtít odložit. Dokáže stvořit něco, o čem si myslíte, že se opravdu stalo, ale opak je pravdou.

Tentokrát máme příběh o Carrie Soto, nejlepší tenistce všech dob, která se pět let po ukončení kariéry vrací na scénu, aby udržela svůj titul, který je ohrožen novou mladou tenistkou. Zvládne ve svých 37. letech a dlouhé pauze být opět nejlepší? To si budete muset přečíst.

Věřte, že tenhle příběh ve Vás vyvolá spoustu různých pocitů, a to vztek, radost, naději a možná Vás rozbrečí a tak dojme, že Vám na konci bude líto, že to všechno končí.

baruu.s
18.03.2024 5 z 5

Soto se vrátila zpět na kurt, aby opět pocítila chuť vítězství a byla nejlepší tenistkou na světě. Díky prohrám, kterým ve své kariéře dosud nemuse čelit, se ale nezměnil jen její způsob hry, ale také přístup k lidem a sobě samé.
Tahle kniha je nádherná, ale taky drsná. Soto je vykreslena cílevědomá a arogantní, což v knihách není zvykem. Přesto ji nemůžeme nenávidět, protože víme, jak vypadalo její dětství. Soucítíme s jejím otcem, jehož přístup ke Carrie nebyl vždy ideální, ale chyby, kterých se při výchově dopustil si uvědomuje. Neodvratně se však promítly do vztahu s jeho dcerou.

sibumi
18.03.2024 3 z 5

Autorce se podařilo vtáhnout nás do příběhu profesionální tenistky nenásilnou a čtivou formou. Dokázala vytvořit vlastní uvěřitelný svět. Líbila se mi celková propracovanost postav. Bohužel jinak mě kniha úplně nenadchla. Carrie mi většinu příběhu přišla nesnesitelná: namyšlená, protivná, arogantní. Vzhledem k tomu, že je to hlavní postava a setkáváme se s ní prakticky na každé stránce, je to trochu problém. Konec její obraz aspoň trochu vylepšil.

Rosse
17.03.2024 5 z 5

Pro hodně čtenářů tohle byla jedna z nejočekávanějších knih roku. Mezi ty se řadím i já. Autorka u mě excelovala knihou Sedm manželů Evelyn Hugo a další knihy byly stejně úžasné. Carrie Soto není výjimkou.

Ačkoliv se v knize nachází hodně názvosloví používané v tenisu, nijak mi to neubralo na zážitku, který jsem z knihy dostala.

Taylor ví, jak čtenáře doslova připoutat ke knize a udržet pozornost po celou dobu čtení.

Carrie byla úžasná. I když byla pěkně tvrdohlavá, náladová a dost sobecká, stejně jsem si ji zamilovala. Naopak Bowe byl přesný opak Carrie – sladký a milující. Ne nadarmo se říká, že protiklady se přitahují. :))

V závěru knihy mě přepadla silná směsice emocí, kdy se mi oči lehce zalili slzami.

Budu se opakovat, ale kniha byla neskutečně čtivá a dechberoucí. Za mě #mustread , který by vás neměl minout i když tenis není/nebyl vaší vášní. :))

Mona-Lisa
17.03.2024 4 z 5

Tohle je oddechovka v tom nejlepším slova smyslu.
To byla i předchozí mnou čtená kniha autorky - Sedm manželů, ale s tou jsme si nesedly. Nutila jsem se do čtení a nechápala popularitu na sítích.
Ale tady!? Co se stalo od první stránky? Nechápu.
Vše se točí okolo nejslavnější tenisové hráčky, která se po x letech vrací na kurty a kniha ti slibuje jen kulisy tohoto sportu.
“Tenis mi nezvyšuje tep a proplouvám životem jen se znalostí základních pravidel a slavných vítězů. - si třeba říkáš jako já.
Chyba lávky. Začni číst tuto knížku a každé pinknuti míčku budeš prožívat s ní.
Povedená věc.
Podívej se, výtky tu jsou a nemálo- ploché dialogy bez hloubky, opakující se situace, rozbředlost, ke konci předvídatelná slaďárna.
Ale nejde upřít autorce um přitáhnout tě k textu, vystihnout atmosféru turnajů a i s vědomím, že to není nejlepší čtená knížka roku a třeba ani měsíce se za ni nestydět a doporučovat ji dál.

kniho_terka
15.03.2024 5 z 5

Na první pohled to vypadá jen jako kniha o tenise. Já v tom vidím ještě něco víc...

Od autorky jsem četla Evelyn Hugo a ta nezklamala. Hned od začátku se stala mou oblíbenou autorkou, a po téhle knize nemohu říct nic jiného. Styl psaní Taylor Jenkins Reid vás nutí číst dál a nepřestávat.

O tenise vím možná tak kulový, ale tady v knize se nachází vysvětlivky. S nimi je jednodušší si hru představit. Přesto se v tom stále nevyznám, ale mám pocit, že popsáno je to zde pěkně.
V samotném ději jsou vlastně z 90% jen zápasy, takže chápu, že ne všechny to úplně zaujme. Ale to bylo právě to, kvůli čemu jsem četla dál. Nejen že to bylo krátké kapitoly, ale chtěla jsem vědět kdo vyhraje.

Carrie Soto je tenistka, která je k tomuto sportu vedena už od dětství. Přivedl ji k němu její otec, který v ději má svou roli. Samotná Carrie se mi celkem líbila, ale několikrát mi nevyhovovala. Občas se nechovala zrovna nejlíp. Tahle hráčka je samozřejmě opravdu hodně cílevědomá, někdy možná moc... Ostatní postavy se mi zamlouvaly, jako třeba její otec nebo Bowe.

Romantiky se zde nedočkáte nijak zvlášť velké, ale ta potřebná špetka tam přeci jen je. V tomhle příběhu ale není nijak důležitá. Spíš je to taková to třešnička na dortu.

V téhle knize máte možnost poznat tenis, ale i něco víc. Třeba to, že sportovci to nemusejí mít zrovna dvakrát lehké, než se na první pohled dá říct. Já v tom viděla i tu dřinu za úspěchem. :)

CarolineR.
14.03.2024 5 z 5

Naprosto brilantní kniha. Autorka disponuje zcela výjimečným smyslem pro vyprávění neobyčejných příběhů, které Vás již od prvních stránek vtáhnou do děje natolik, že je téměř reálně prožíváte spolu s hlavní postavou.

Doporučuji, doporučuji a ještě jednou doporučuji! Tato kniha je naprostý klenot mezi romány současné literatury. Nepochybně jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

VeruHoráková
14.03.2024 5 z 5

Tohle mě tak bavilo! Vždy jsem ráda v televizi sledovala tenis, zvlášť Wimbledon, a musím tak ocenit, jak autorka dokázala vystihnout atmosféru na zápasech. To napětí, ty emoce, ten zápal pro hru a nečekané zvraty - celou dobu jsem měla pocit, jak kdybych se na ten zápas dívala v televizi nebo přímo na tribuně. Opravdu nebyl problém se nechat zcela příběhem pohltit a Carrie od začátku fandit. Líbila se mi ta její houževnatost, vytrvalost i její ego a to jak chtěla dokázat, že ona rozhodně do starého železa nepatří.

Kniha je psaná velice čtivě, příběh se čte prakticky sám, líbilo se mi i jak je kniha strukturovaná, kromě jednotlivých kapitol coby zápasů, jsou v knize uvedeny přepisy i jednotlivých sportovních komentářů. Ta atmosféra a nálada je tam tak od začátku skvěle budována a o to víc mě ten příběh bavil.

Od autorky je to moje první kniha a zcela určitě né poslední. Nechápu, že jsem od Taylor Jenkins Reid nečetla už něco dřív. Knihu jednoznačně doporučuji!

vera5841
12.03.2024 4 z 5

Carrie má ve svém životě jen tenis. A to doslova. Jiné koníčky, kamarádi a dokonce i škola, to vše musí jít bokem. A tak není divu, že se rozhodne, že bude nejlepší hráčka ve všech směrech a jde si velmi tvrdohlavě za svým cílem. Což je občas u hlavní hrdinky docela protivná vlastnost.
První část knihy mi utíkala docela pomalu - já k tenisu nemám vůbec žádný vztah a do toho celkem nesympatická hrdinka, která zná jen ten tenis.
Ovšem v druhé polovině autorka rozehrála bezvadnou psychologickou hru - Carrie je postavena před možnost, že ztratí svůj rekord, co to pro ni ale znamená? Bude bojovat dál, půjde přes mrtvoly, obětuje své zdraví nebo ji neúspěch dokonale semele? a nebo naopak .. otevře konečně oči, aby zjistila, že život není jen o tenise a titulech?
Závěr dojemný, že i přes počáteční nesympatie k hrdince mi jí bylo líto a přála jsem jí jen to dobré

Fleur213
12.03.2024 4 z 5

Skvěle zpracovaná psychologie postav, perfektní fiktivní biografie nejen o tenise, ale především cílevědomosti a učení umění prohrávat. Daleko lepší než 7 manželů Evelyn Hugo. Vřele doporučuju.

Maky78
11.03.2024 5 z 5

Nikdy jsem tenisu nerozuměla. Díky téhle knize jsem pochopila pravidla a začínám tu hru mít ráda. Život, vztahy nekonečná dřina, líbilo se mi to proložení španělštinou. Nešla odložit.