Čarodějka Issy

Čarodějka Issy https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/6279/carodejka-issy-6279.jpg 4 35 35

V roce 1613 bylo v anglickém Lancaster upáleno osm lidí. To bylo jen několik ze statisíců nebožáků, kteří zemřeli ze stejného důvodu po celé Evropě. Byli shledáni vinnými z čarodějnictví. Mnozí ze zabitých byli docela chytří nebo oškliví nebo chudí nebo oběti náboženské bigotnosti a vyděšených sousedů. Nebyli ani mocní ani bohatí, neuměli číst ani psát a nezanechali po sobě žádné zprávy. Toto je pozoruhodný a poutavý příběh o takových lidech. O tom, jak tehdy mohl život vypadat, jak ho oni viděli a jak mu věřili. Vraťte se tedy o staletí zpět a sledujte osud nebohého nalezence, dvanáctileté dívky Issy a těch, s nimiž onu dobu žila.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Víkend

Burning Issy , 1996

Marie022
07.03.2021 5 z 5

Knihu jsem četla, když mi bylo asi deset, tehdy se mi strašně líbila, úplně na mě dýchla ta ponurá, středověká atmosféra, každé slovo jsem doslova hltala. Za mě skvělá knížka, kterou bych rozhodně doporučila.

daza.dt
07.10.2019 2 z 5

Čekala jsem víc mnohem víc, ale dalo se. Znovu ale již ne.

Galánečka
01.10.2018 5 z 5

Jedna z knih mého dětství. Nyní jsem si ji přečetla znovu a tak jsem ještě více pochopila to, co dětským očím zůstávalo skryto. Na knize se mi především líbí její atmosféra - krajina, počasí, doba. Celé to působí poměrně ponurým dojmem.

Martinka 135
14.02.2014 4 z 5

Tuto knihu jsem četla ještě ve svých dětských letech a to ona mě přivedla k jistému zaujetí problematikou inkvizice, dokonce sepsání několika vlastních (samozřejmě nikde nepublikovaných) povídek, týkajících se této problematiky. Pro mě ve věku, kdy se mi dostala do rukou, velmi inspirativní a přínosná kniha.

Yanna0
31.01.2014 3 z 5

Knihu jsem rozečetla, ale nedočetla.

ciniminisek
11.09.2012 1 z 5

Dobrá oddychovka.Nic extra,znovu bych si jí nepřečetla,ale také přečtení nelituji.

sarekaslukova
23.10.2011 5 z 5

Tuto knihu jsem si doopravdy užila čarodějnice a nadpřirozené bytosti jsou moje. Úplně nejvíc se mi líbilo asi jak pozorovala ten sabat ale nejmíň se mi líbilo jak byly na u výslechoví komisi.
Vážně doporučuji přečíst když teď váháte jestli to náhodou neni kravina nechte se překvapit !!!

Melvin Burgess
britská, 1954