Nesmírný

Oddělení Q znovu v pohotovosti. Šéfa oddělení Q Carla Morcka vyruší při obyvklém ranním šlofíku v práci telefon. Požádá ho o pomoc kolega z Bornholmu, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následy a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla. Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let star...celý text

Oddělení Q znovu v pohotovosti.

Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádnému případu dívky, která jednoho dne zmizela ze školy a později byla nalezena mrtvá vysoko ve větvích stromu. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248253/carl-morck-nesmirny-xry-248253.jpg 4.2448

Carl Morck (6.)

Den Grænseløse (2014)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host
Více informací...

pazdy15

Napsat zajímavý a poutavý příběh o 580 stranách , kdy vás ani 1 strana nenudí .. TO JE UMĚNÍ ! Obrovské super překvapení :) Narazil jsem náhodou na tohoto autora a tuto knihu , "bohužel" před ní je více dílů ze série Případy oddělení Q , o kterých jsem neměl ani tušení - to mě ale neodradilo... Po přečtení této knížky, mě absolutně uchvátila autorova schopnost vpravování , kombinovaná s velmi napínavým příběhem ! Za mě objev roku a už mám nakoupené všechny díly ze série Případy oddělení Q .. těším se jak prase :)

Liduka

Opět skvělá kniha, u které vás na konci čeká velké překvapení. Moc se těším na další pokračování.

Peťulka3

Tenhle díl se mi opravdu moc líbil. Tajně jsem doufala, že se konečně dozvíme,jak to bylo s Carlovým postřelením a s Asadovou minulostí. Nestalo se, a tak doufám,že nás nějaký díl ještě čeká :-)

lisc

Když jsem si knihu vybrala v knihovně, netušila jsem, že se jedná o x-tý díl série, takže jsem občas nerozuměla odkazům na dřívější události, ale všichni členové odd. Q mi byli sympatičtí, děj samotné detektivky trochu překombinovaný a rozvleklý. Asi nebudu vyhledávat předešlé díly série.

Petrstik

Zatím bohužel poslední napínavý případ oddělení Q. Také doufám, že ještě nějaký přibude. Už prý přibyl :-) orig. název: Selfies

estrellka

Zajímavý a napínavý příběh, výborné čtení, skvělá (a moje oblíbená) partička vyšetřovatelů, sem tam nějací velbloudi :-) ... Olsen a jeho oddělení Q je prostě moje srdcovka. Těším se na pokračování, snad bude brzy.

Lenyaa

Nesmírný je nesmírně skvělé pokračování oddělení Q. Příběh mě opravdu moc bavil!!! Více slov netřeba a jednoznačně 5*.

Bar16

Perfektní díl série, až mi ukápla slza, že je poslední. Opravdu obdivuji autorův přehled, téma bylo hodně zajímavé a na přemýšlení. Každopádně tam opět nebyly vysvětleny osudy Carla a Asada, takže doufám, že se ještě někdy s oddělením Q setkám. Za mě nejlepší díl.

Jolina

Začátek fajn, čekala jsem, jak se bude příběh vyvíjet. A konec v podstatě docela zklamání - rychlý, bez nápadu, prostě se čekalo, až se objeví jeden důkaz, ten se objevil, je jasno. A pro jistotu mnoho mrtvých spojených s vraždami, aby vina nebyla potrestána...

Jordyz

Oblíbený autor a oblíbená série. Líbilo se mi určitě jen ten konec byl takový na můj vkus překombinovaný... Ale to není nic proti autorovi nebo knize, jen můj pocit.

doctor_H

Po excelentním Marcovi, totální propadák, zatím nejslabší díl celé série, musel jsem se nutit, abych to dočetl.

Címa

Všechny případy oddělení Q jsem vždy přečetla jedním dechem a nezklamal mě ani Nesmírný...Asad, Carl i Rose jsou mi velmi sympatičtí, hlavně tím, jak je každý z nich úplně jiny. Napínavý děj, kdy se krůček po krůčku blíží vyřešení případu, příběh policisty, který zasvětil případu celý život, stálo ho to jeho rodinu, k tomu cely ten blázinec kolem Pirji a Atua, Asadovo obětování se, výborná kniha, jednoznačně ji ke čtení doporučuji !!

Dumicek

Po dlouhé době dočteno..nemůže za to kniha, ale já.. mám tak málo času na čtení a pěkně mě to štve...
no teď zpět ke knížce...Olsen je moje srdcovka. Na knihu jsem se těšila, protože Marco mě trochu zklamal, tak jsem doufala v nápravu. Olsen má stále o čem psát. Čtyřka vyšetřovatelů je pro mě tou nejlepší, prostě Vám nedá si je nezamilovat. Hlavně Asada a jeho velbloudy :D i Gordon začíná být fajne :) co se týče obsahu: jako určitě lepší jak Marco, ale zas tak unešená jsem nebyla. Hlavně v první polovině knihy..přišlo mi to takové utahané, nijaké, ale pak se to začalo pomalu rozjíždět a konec to byla jízda na tobogánu! Pirjo byla slušný psycho, prostě sekty to je zlo a Rose?? Ach ten konec, jsem zvědavá co se s ní bude dít dál. Nezbývá než si počkat :)

misssicccka

Komu jinemu uz davat pet hvezdicek nez autorovi, ktery me jeste nikdy nezklamal a pokazde se bavim od zacatku do konce? Bavi me vsichni ctyri z oddeleni Q, ja se na ne vzdy tesim jak na kamarady ;)

joslin

Asi nejslabší dějová linka.. tak doufám, že další díl mínusový bodík za nový díl nebude.. Námět byl skvělý, zaměřila bych se na sekty trochu hlouběji, takové spolky to je jeden blázínek vedle druhého.. snaha utéci z reality všedního dne je někdy opravdu smrtelná sázka do loterie.

martousek

Do první poloviny a ještě kousek za ní jsem knihu četla v každém volném okamžiku, pak jsem se bohužel zasekla a do čtení se mi nechtělo. Závěr se opět rozjede. Pirja je fanatický blázen, kterému se mohlo určitě ubrat, vrah - nečekaný, aspoň pro mě. Celkově Nesmírný patří mezi slabší knihy série.

ArwenAragorn
30.12.2016

Myslela jsem si, že autorovi postupně bude ubývat dech, ale dokazuje, že je stále ve vynikající formě. Jenom mně vadí neurčitý konec s Rose.Detektivku mohu jedině doporučit.

střapatá
26.12.2016

Pro mě asi nejlepší kniha z celé série. Nechybí Asad se svými velbloudy, jehož vtípky narozdíl od některého z předchozích dílů nevyznívají příliš násilně. Naopak bych se obešla bez Carlovy minulosti i bez podivného konce s Rose. Celkově jsem však knihu přečetla jedním dechem.

Jančislava
18.12.2016

Tento díl mi přišel trochu slabší, třeba Marco mi se mi líbil více. Nemůžu říct, čím to bylo, možná méně napětí? Ale kniha zajímavá byla a měla i celkem spád. Celkově bych dala 4,5* No nic těším se na další díl.

Pavlnka
24.11.2016

Super zápletka a konec pro mě překvapivý.

DarekDevil
20.11.2016

Jedním slovem paráda. Partička Carl, Asad, Rose, Gordon je v detektivní literatuře jedinečná. Moc se mi líbí charaktery těchto postav a pak zejména oceňuji to, že autor detektivní vyprávění prokládá jemnými vtípky. Tři příklady za všechny: když se Carl ožere jak dělo, tak to Asad komentuje, že má kočkovinu, když se baví o ženské, která skončila v blázinci, tak Asad říká, že skončila v cvočkárně a když se koukají na video, kde si chlap prožene hlavou kulku, tak to Asad zhodnotí no a to je celý, byl to levák :-) ...to jsou moc milé vtípky. Taky se mi líbí nevyslovené proslovy a komentáře Carla. No a to jak si dá ráno obvykle šlofíka, to je taky bezva :-)

Richardson
19.11.2016

Oproti předchozím dílům série veliký propad.

dzafik
14.11.2016

Místy velice "utahaný" děj. Chvílemi jsem knížku nechtěla ani dočíst, protože jsem měla jasno..ale ten konec..!:-)

bajinecka
10.11.2016

Po slabém Marcovi zase povedené - ale úplně top z jeho děl to není.... Naštěstí se v tomto díle vyskytuje dost Carlových vtipných myšlenek, Asadových přeřeků a nepochopení přirovnání, příběh byl zajímavý... Ve středu knihy mi však přišlo, že se zbytečně kvůli počtu stránek natahovalo - až mi to připomínalo Pátou ženu od Henninga Mankella.

tetapetra
02.11.2016

Jsem překvapená,kolik lidí považuje tento díl za nejslabší..mi se naopak líbil velice,po Ženě v kleci nejlepší díl.

Dagmara36
31.10.2016

Trochu slabší než ostatní, ale taky dobrá.

Evickar
31.10.2016

I když je tento díl stále nadprůměrný, podle mého názoru patří mezi nejslabší z celé série. S náboženskými kulty se setkáte skoro v každé detektivce, to téma je strašně ohrané. Každopádně detektivka dobrá, zase jsem se dozvěděla něco nového o Karlovi a hlavně Asadovi :-) Ten chlap je prostě drsoň!

cori
28.10.2016

Tento příběh se odehrává 7 let od Ženy v kleci a 3 roky od Marca. Už je standardem, že všichni pachatelé uniknou světské spravedlnosti a Carl a Asadem opět o vlásek uniknou smrti. Nejvíc mě pobavila seance s hypnotizérem. Překvapilo mě, že na ni všichni kývli.

petra7942
21.10.2016

Carl s Asadem opět nezklamali,napínavé až do konce

Susan94
12.10.2016

Zatím poslední kniha od tohoto známého autora. První co bych chtěla rozhodně říci je, že těch 575 stran bylo zbytečně moc. Příběh byl zajímavý, ale bylo tam zbytečně moc odboček, které byly dost nudné a zbytečné. Některé kapitoly mi připadaly úplně nekonečné.... Nicméně nechci být k této knížce moc kritická, protože není úplně špatná. Zase zajímavé téma, ale už to není tak dokonalé jako Žena v kleci, nebo Složka 64. Kdo mě tam celkem zaujal byla Pirjo a její životní příběh. 75%

dánské detektivky severská krimi

Jussi Adler-Olsen