Marco

Marco https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240835/bmid_marco-240835.jpg 4 1771 1771

Případy oddělení Q série

Pátý případ oddělení Q. Patnáctiletý Marco touží jen po tom stát se dánským občanem a chodit do školy jako každý jiný. Jeho strýc Zola však vládne rodinnému klanu železnou rukou. Celá rodina Zolu uctívá jako boha a bojí se ho jako ďábla, zatímco on nutí Marca a ostatní děti žebrat a krást. Když ale Marco zjistí, že ho Zola pro vlastní prospěch hodlá zmrzačit, pokusí se o nemožné: uteče. Bohužel přitom náhodou odhalí nebezpečné rodinné tajemství a hra o život začíná. Podaří se mu využít všech svých schopností a něco dokázat? Měl by se obrátit na policii? Prozatím neví, že mu v patách není jen rodina, ale i někdo další. Když na to přijde inspektor Carl Morck, rozhodne se záhadného mladíka, který má zjevně co říct k případu pohřešovaného vládního úředníka, zachránit. Carl s kolegy Asadem a Rose pozvolna rozplétají nitky rozsáhlé korupční aféry, která je vede ze světa bankovnictví přes ministerstvo až do hloubi afrického pralesa. Nevzalo si oddělení Q tentokrát příliš velké sousto? Milovníci díla Jussiho Adlera- -Olsena se mohou těšit na posílení řad vyšetřovatelského týmu o další zajímavou postavu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Marco Effekten , 2012

Kjája
16.11.2020 3 z 5

Zápletka tohoto dílu mi přijde až moc zapletená, proto dávám o hvězdu méně než obvykle. Nicméně tuhle potrhlou partu neopustím a těším se na další případ.

Raada
12.11.2020 4 z 5

Poutavý děj, knihu jsem četla skoro jedním dechem. Určitě stoji za to.

čef
10.11.2020 4 z 5

Nechválím tak jako předcházející díly této jinak opravdu skvělé série oddělení Q. Příběh byl podle mne přetížen vedlejšími motivy a i ty, které patřily k hlavnímu proudu, byly až zbytečně rozvláčné. Akcí zde bylo dostatek, Morek zase bojuje s blbci v policii i se svými vztahy se ženami, Rose je odvázaná a Asad vtipný a důvtipný jako vždy, jen je toho tak nějak moc. Ale snad lepší než málo, ne?

verense
08.11.2020 3 z 5

No, jednou ten slabší díl přijít musel... Marco je takový Mirek Dušín křížený s Jamesem Bondem, na mne působil málo uvěřitelně. I Carl mi v tomhle díle trochu lezl na nervy, nějak už ztrácím trpělivost s modelem "spoustu nejasností + neschopnost položit jasnou otázku a dostat jasnou odpověď" - poslední dobou na něj vknihách narážím častěji, než by mi bylo milé. Asi je čas na krátkou pauzu, než se pustím do Nesmírného.

Katulinka69
28.10.2020 2 z 5

Tak tenhle díl je pro mě zklamáním vůbec mě to nebavilo, ale jdu číst další

Gilnien
21.10.2020 3 z 5

Posloucháno, jako audiokniha. Podle mě je to trochu slabší díl.
*možný SPOILER* Ze začátku je tam málo Carla a moc ostatního. Pak je tam moc útěků Marca, ale vždycky zázrakem uteče. *konec SPOILERU*
Ale konec měl spád a visela jsem na každém slově.

eliska8413
18.10.2020 3 z 5

Knížka neurazí ani nenadchne. Po týdnu už ani neví přesný děj a zápletku. Pokud bylo v knize více záhadných případů, už se mi vypařily z hlavy. To je velká slabina těchto rychlokvasek. Člověk si knihu přečte někde u vody, na poslední straně zaklapne a ani nemá šanci napsat do čtenářského deníku o čem to vlastně bylo.

zdendula31
04.10.2020 5 z 5

Asad je prostě nejlepší.

te-ssiinka3905
29.09.2020 3 z 5

Tuto knihu jsem četla od 11/2018 a dočetla jsem jí až v roce 2020 na dovolené v Itálii... Příběh o dotacích v africe a o cikánském klukovi mě opravdu nebavil... Musíte se prokousat 250 nezáživnými stranami a pak už to jde... Naštěstí mě to od série neodradilo... Nečetla jsem další knihy po této v sérii, ale od Asada se odradit nenechám... Ono začnete mít rádi i toho otravného cikánského kluka... Nemůžete být pokaždé posvícení... je to nejnudnější kniha (zatím) ze série, ale kdo čte kvůli oddělí Q, tak potřebuje vědět co se s hlavnimi postavami děje,...

Ranuncul
13.09.2020 2 z 5

Kniha mě moc nebavila. Marcovi peripetie mě nezajímaly a bohužel tato část příběhu v knize převládala.

ViolettaCh.
06.09.2020 3 z 5

Tak tento díl mě opravdu neoslnil, zatím jej považuji za nejslabší z řady případů oddělení Q. Markova téměř dokonalost a jeho schopnosti jsou příliš nevěrohodné. Zpočátku mě to moc nebavilo, člověk se začetl až tak v poslední třetině.

kachnat
04.09.2020 4 z 5

Tento díl se mi líbil víc, než díl předchozí. Marco byl sice trochu moc dokonalý, nejšikovnější.... Dařilo se mu mizet a vyvléct se z pastí... Ale příběh mě zaujal a přečetla jsem ji podstatně rychleji než 4. díl....

Sixao
03.09.2020 4 z 5

Hon na kluka, který má trochu nadpřirozené schopnosti. Ale bavilo mě to moc a byla jsem do konce napnutá, jak to dopadne :)

DanK.
22.08.2020 2 z 5

Jednoznačně nejhorší díly Oddělení Q. Marco je nesmírně otravná a nesympatická postava, které jsem příl od začátku knihy to nejhorší. Většinu knihy se chová naprosto hloupě a nelogicky. Příběhová logika je vůbec celkově děravá jak cedník. Olsen si vybral slabší chvilku

petra5167
16.08.2020 4 z 5

Oproti předchozím knihám se mi tato hůře četla. Možná mě tolik nezaujalo téma. Nicméně stále se jedná o skvělou knihu.

Art82
27.07.2020 5 z 5

Další dobrá detektivka. A hlavně Asad to je záhada číslo jedna.

Ignis
20.07.2020 5 z 5

Měla jsem trochu pochyby, téma knížky mě trochu odrazovalo, ale bylo to skvělé. Marco byl sice trošku superman, ale ne tolik, aby to rušilo.

perpe2a
19.07.2020 4 z 5

Slabší díl oddělení Q. Musím říci, že na začátku mě děj nemohl vtáhnout, úplně mě to nebavilo, ale v půlce se to rozjelo a zase to byl můj oblíbený Adler Olsen. Takže 4 hvězdy a mohu doporučit.

Etule
01.07.2020 4 z 5

V tomhle díle se tým z Oddělení Q dostává poměrně do pozadí celé akce, ale musím konstatovat, že mě to překvapivě dost bavilo. Zajímal mě osud Marca, jestli se mu podaří vymanit ze života, který v podstatě ani nebyl jeho. Olsen zase dokázal, že prostě umí udržet pozornost čtenáře. :-)

Dani25
14.06.2020 5 z 5

Spočiatku som si myslela, že to bude oproti ostatným dielom Oddelenia Q pomerne nudné ale rozbehlo sa to a zase ma nesklamala. :)