Jeden neví, kam dřív skočit

Jeden neví, kam dřív skočit https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158270/bmid_calvin-a-hobbes-jeden-nevi-kam-driv-OK4-158270.jpg 5 55 4

Calvin a Hobbes série

Příhody malého chlapce a jeho ne vždy tak docela plyšového tygra pokračují! Budou se vyrábět sněhuláci, bojovat se zákeřnými mutantskými učitelkami i odpornými slizkými holkami a vůbec filozofovat o životě a tygrech.

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Crew

The Days Are Just Packed

pistikpistik
27.03.2024 4 z 5

Osmička. „K čomu ten dáždnik a batôžtek? – Moje heslo je vždy pripravený. – Pripravený na čo? – Jeden nikdy nevie. Mám tu kušu, päť komiksov, žuvačky, kľúč na matice, knižku o hmyzu, mapu Montany, gumu a kameň. – Tyjo, podobnú súpravu by mali nosiť všetci. – Dáždik hrá zároveň úlohu padáku.“ Stále je to super, ale asi prvý raz chýbala Róza. Bez Rózy to nie je úplne ono. Tiež je to viac monotematické, teda menej Zuzky, vagabunda Moa, i dinosaurov. Zato dosť filozofie a múdrostí, ale tie najlepšie sú ako vždy od Majstra filozofie Hobbesa. No... ku konci sa to troška začína opakovať, ale stále je to úžasný komiks plný neuveriteľných príbehov. Calvin: „Nenávidím chodenie do školy. Radšej by som bol tiger. Tigre nemusia nič.“ Hobbes: „HEJ!“ K loveniu rýchlo bežiacej zveri potrebuješ hodne fyziky. Rýchlosť, príťažlivosť, zákony pohybu. A to množstvo biológie, čo musíme poznať... Navyše to všetko musí mať umeleckú hodnotu a tak ďalej!“ Calvin: „Páni. Ja som netušil, že vraždenie koristi sa tak moc upiera o humanitné vedy.“ Hobbes: „Moja dizertačná práca o etike bola veľmi vysoko hodnotená.“

DennisMoore
13.06.2021 5 z 5

Zkrátka další dávka skvělého humoru pro vás i vaše imaginární kamarády.

hroubek
13.10.2015 5 z 5

Moje druhá přečtená kniha o Calvinu a Hobbesovi a opět velká spokojenost. Je to perfektní čtení a ty gagy nemají chybu. Kolikrát se stalo, že mě nějaký gag rozesmál na celé kolo. Těším se až si přečtu další.

vojtěch p.
11.03.2014 5 z 5

Nemůžu se Calvina , jeho tygra Hobbese a B.R.L.O.H.U. nabažit . Je to [ téměř ] dokonalé .

Bill Watterson
americká, 1958